Justice League Joker a Riddler ve při

Joker a Riddler ve při

Joker a Riddler ve při

Batman vzpomíná na jeden dřívější případ, ve kterém se do roztržky dostali dva superpadouchové. A my vám ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW přinášíme recenzi tohoto vzpomínání.

4 0
29.11.2019

Pátý díl rebirthovské série Batman opět napsal Tom King, nedávno oznámený scenárista snímku New Gods, který rovněž aktuálně coby showrunner netopýřích komiksů skončil. Kresbu si tentokrát vzalo na starost více autorů, z nichž vyzdvihněme hlavně Mikela Janína (Justice League) a Claye Manna (X-Men: Unlimited). Českou variantu obálky, jež nevypadá vůbec špatně, nakreslil Jiří Grus.

Česká obálka se tentokráte povedla. Foto: CREW


Zatím poslední u nás vydaný díl primární batmanovské ságy je určitou zpovědí hlavního hrdiny, jenž se svěřuje sličné Selině Kyle a vypráví jí o největším střetu superpadouchů, k jakému v Gothamu kdy došlo. Představme si marvelovskou Občanskou válku, ovšem se superpadouchy, respektive jejich týmy, které se rubou mezi sebou. Na jedné straně psychotický šílenec Joker, na druhé hádankami posedlý zelenáč Riddler. Jeden má na své straně Deadshota, druhý zase Deathstrokea. První má v týmu Solomona Grundyho, druhý Killer Croca. Jejich střet otřese ulicemi Gothamu na věky věků. Jak si asi Batman s celou hrozbou poradí? A je to vůbec práce pro Batmana? Co kdyby byl Gothamu platnější Bruce Wayne?

Nalijme si čistého vína. Ze všech tří netopýřích sérií, jež u nás v rámci Znovuzrození vychází, tedy z Batmana, Detective Comics a All Star Batmana, je první jmenovaná kingovka jasně nejslabší. Pozitivní zprávou však je, že její pátá kniha řádně zlepšuje její pověst. Těžko říct, v čem je její největší pozitivum, paradoxně bychom však měli nejvíce vyzdvihnout právě tu skutečnost, že celý příběh je koncipován jako Bruceovo vyprávění. Fajn je taky vidět ty nejlepší gothamské padouchy znovu v akci, potěší zvláště Mad Hatter a oba dva ostrostřelci Deadshot a Deathstroke. Vedlejší linka pak sleduje origin druhořadého padoucha Kite Mana a my postupně poznáváme, jak se spořádaný otec dává na dráhu zločinu. Knize napomáhá i dobrá kresba, finální zápletka i poslední stránka, jež přináší twist, který svého času v Americe vyvolal poprask. Takže v čem je problém? Možná v občas chaotickém skákání mezi linkami a příběhové nelogičnosti, obojího v knize ale naštěstí nenajdeme mnoho. Válka vtipů a hádanek se zkrátka povedla!

90%

Diskuze /2

CZEMarkus

Mne nejvíce bavila scéna z večeře. Tam to bylo skvělé a snad nejlepší z celého komiksu.

29.11.2019 | 19:48:17
Ratemus

Po tomto komiksu jsem s tímto Batmanem sekl, hrozný.

30.11.2019 | 10:40:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás