Justice League Postřehy z nového traileru na Suicide Squad

Postřehy z nového traileru na Suicide Squad

Postřehy z nového traileru na Suicide Squad

Po úniku kinoripu traileru na chystaný Suicide Squad se rozhodlo studio Warner Bros. zveřejnit video v plné kvalitě. Trailer s sebou přinesl nemálo otázek a načrtl řadu směrů, kterými by se mohl film vydat. Pojďme si tedy v článku vše vysvětlit a přebrat.


16 0
17.7.2015

Warner Brothers promítli na letošním Comic-conu v San Diegu zcela první trailer k chystanému filmu režiséra Fury či Street Kings, Davida Ayera, Suicide Squad. Jeho pirátská verze unikla nedlouho poté na internet. Po krátkém vyhrožování společností, že již nebudou na Comic-conu pouštět žádná videa, se nakonec Warneři rozhodli zveřejnit trailer v HD kvalitě. A tak jsme mohli zcela poprvé vidět Suicide Squad v pohybu. Trailer však vyvolal řadu otázek a obsahoval několik (ať úmyslných, či neúmyslných) komiksových odkazů. Pojďme se tedy společně poohlédnout za tím, co nám trailer odhalil. Před přečtením článku doporučujeme nahlédnout do článku Kdo se bojí, nesmí do kina aneb Suicide Squad útočí, kde naleznete základní informace jak o Suicide Squadu, tak o jeho jednotlivých členech, kteří se ve filmu objeví. Na závěr upozorňujeme, že následující článek může obsahovat spoilery.

Thumbnail Play icon

Přestože se znalost postav při sledování filmu bude zajisté hodit, budete ho moci s velkou pravděpodobností vidět bez jakéhokoliv povědomí o Suicide Squadu, protože vše se nejspíše divák dozví ve flashbacích a zbytek odhalí ve svém monologu Amanda Wallerová. Ta je zakladatelkou a hlavní řídící jak organizace A.R.G.U.S., tak samotného Suicide Squadu, který však vystupuje pod oficiálním jménem Task Force X, jak ostatně Wallerová odhaluje na samém začátku traileru. Dále pak také zjišťujeme, že, jak již je známo z komiksů, budou mít jednotliví členové týmu v zátylku umístěnou výbušninu, která je zneschopní či dokonce zabije v případě, že by neuposlechli rozkaz nebo chtěli utéct. Toto vše odhaluje Amanda Wallerová osobě, již bychom mohli identifikovat jako kapitána Wadea Eilinga, vysoce postaveného vojenského kapitána, jenž má s metalidmi své zkušenosti. Tuto postavu můžete znát například z první řady seriálu The Flash, kde se Eiling také snaží proti metalidem bojovat.


Ostatně kvůli metalidem také existuje v DC světě věznice Belle Reve Penitentiary specializovaná právě na jejich věznění. V ní budou nejspíše umístění i budoucí členové Task Force X, někteří z nich, jako například Killer Corc, jsou totiž metalidmi. Mezi další můžeme zařadit například El Diabla, který sice není pro film oficiálně potvrzen, v jednom ze záběrů však můžeme s velkou pravděpodobností vidět, jak je vypuštěn z cely speciálně navržené proti jeho schopnostem, jako je například super síla.

Ovšem ani na Arkhamský ústav pro duševně choré trailer nezapomíná. Je v něm nejspíše situována přestřelka podivných osob v maskách a především ukázka ze scény s Jokerem, který na sobě má kalhoty s nápisem „Arkham“.

Na této scéně je však nejspíše než Letův Joker, kterého jsme mohli vidět již dříve, zajímavější osoba, jíž pan J. říká, že ji nezabije, ale pouze jí velmi ublíží. Z předešlého záběru v traileru totiž můžeme vysledovat, že na stole leží Harley Quinn, respektive Dr. Harleen Frances Quinzel. Ta bývá v komiksech Jokerovou psychiatričkou, která se však do pana J. zblázní láskou a nejen že mu pomůže utéct z Arkhamu, ale také se stane jeho přítelkyní a parťačkou ve zločinu s vlastní přezdívkou Harley Quinn. Tuto postavu charakterizuje obleček s pestrobarevnými čtyřúhelníky, pouťové kladivo nebo například pomalovaná baseballová pálka. Dvě ze zmíněných věcí lze v traileru zahlédnout, společně s barevným tetováním. Ale vraťme se ještě na okamžik k Dr. Harleen Frances Quinzel, již můžeme v její původní podobě (tedy předtím, než se z ní stala Harley Quinn) vidět ještě v jednom záběru, kde je podle všeho s Rickem Flagem, tedy budoucím lídrem Task Force X, jehož měl původně hrát Tom Hardy. Pokud je tomu skutečně tak, budeme zřejmě moci sledovat vyostřené vztahy mezi Flagem a Jokerem. Do tohoto trojúhelníku se navíc možná přidá i Deadshot (také známý pod svým civilním jménem Floyd Lawton), který v komiksech také často udržuje blízký vztah s Harley, navíc tomuto napovídá i fotografie z natáčení, kdy ji Lawton nese promočenou skrze rozstřílená auta.

Právě potenciální trojúhelník mezi Floydem Lawtonem, Harley Quinn a Jokerem sice není na první pohled pro diváka nijak lákavý, znalejší fanoušky to však podporuje v jejich teoriích, že si film nemálo věcí vypůjčí z animovaného Batman: Assault on Arkham, kde je Harley Quinn nejprve členkou týmu, svede Deadshota, aby se nakonec přimotala zpět k Jokerovi a Batman měl po kom jít. Fanouškovskou teorii potvrzují nejen hypotetické vztahy, ale také a především záběry, kdy Harley ujíždí automobilem s Jokerem a na střeše jim stojí Batman, pro kterého je zde Joker skutečně nepřítelem číslo jedna nejen proto, že je to tak zvykem ale jelikož pan J., jak odhaluje trailer na Batman v Superman, „zavraždil“ Batmanova sidekicka, Robina. Jak velkou roli Batman ve filmu sehraje, není doposud známo, pokud se však film bude řídit podle vzorce nastoleného v komiksech, měl by se Temný rytíř objevit v několika scénách jako záblesk spravedlnosti, aby divákům ukázal, že Task Force X neschvaluje. V již zmiňovaném animovaném filmu mluví gothamský strážce dokonce i se samotnou Amandou Wallerovou.

Ovšem mnoho záběrů nám odhalilo, že v řadě věcí se chystaný film zajisté od toho animovaného odkloní. Hlavní důkazem jsou záběry, kde můžeme vidět střelce navlečené do zvířecích a dalších masek. Jedna z nich je dokonce látková maska Batmana, tu na sobě nemá nikdo jiný než Joker. Totožnost ostatních střelců nám zůstává utajena, nejspíše se však bude jednat o Jokerovy spojence, ostatně muž v kostýmu pandy stojí po Jokerově boku v místnosti s elektrošoky. Maska jednoho ze střelců, přesněji toho s kozlí hlavou, by mohla odkazovat na záporáka známého ze seriálu Gotham zvaného Spirit of the Goat. S následujícím střelcem, který má na hlavě masku obřího oka, je to již o něco složitější. Postava, která má na hlavě oko a vypadá naprosto totožně jako střelec z traileru, sice v komiksovém světě existuje, spadá však pod konkurenční Marvel Comics. Těžko tak určit, co má maska znamenat.

Dalším výrazným odkloněním od potenciální animované předlohy je linka s Enchantress, mocnou čarodějnicí, kterou můžeme vidět i ve flashbacích (stejně jako Harley Quinn či Deadshota) těsně předtím, než získala své schopnosti. V další scéně s ní (buď před získáním schopností, nebo když je zrovna nevyužívá) ji můžeme pozorovat ve vaně ponořenou v černé tekutině obklopenou usušenou trávou s hvězdou nad hlavou (dle komiksových příběhů ji posedl démon). Zde by se mohlo jednat o jistý typ exorcismu, tím by mohl režisér odkazovat na chystaný film Justice League Dark. Před nedávnem sice bylo oznámeno, že budou filmy od DC Comics a jeho dceřiné společnosti Vertigo s temnější tématikou fungovat odděleně, tato postava a i scéna odkazující na exorcistu a člena Justice League Dark, Johna Constantina, ukazuje však opak. Nic ale není doposud jisté a je samozřejmě klidně možné, že se ve Vertigo filmech dočkáme nové a jiné Enchantress.

Na závěr již zbývá jen zmínit, že dle dostupných informací byla při natáčení Suicide Squadu nafilmována scéna, kde Joker mlátí Robina „k smrti“. V souvislosti s vypuštěním prvního oficiálního traileru má nyní film také sou oficiální facebookovou stránku a film získal své logo, které je možné vidět na konci traileru.

Foto: Warner Bros.

Diskuze /25

Kafka Tamura

Mě furt nejde do hlavy, co v takové nebezpečné jednotce dělá malá holka s baseballkou… jak může být prospěšná. Ale jsem rád, že se konečně objeví v nějakém filmu (možná tam je právě jen kvůli tomu) a jsem zvědavý, v čem teda bude spočívat její síla, protože ji znám jen z prvního dílu herní série Arkham, kde jsem se do ní samozřejmě hned zamiloval, ale kde byla jen naivní přisluhovačka.

#9 komja #10 HellTsuku
17.7.2015 | 19:56:26
kiso1561

Ako vieš, že je to Joker kto má masku Batmana? Inak to nie je Harley ale Cara (Enchantres) s Flagom.

#4 TheDarkKnight
17.7.2015 | 20:45:26
Oveckoun

Já vždy myslel, že Harley hraje takovou psychologickou hru. Každý chlap jí bude zírat na tělo a ona ho mezitím v klidu umlátí pálkou… Toho chlápka v masce obří bulvy bych nebral vážně. Všimnětě si, že na obrázku kde je „Kozel“ už leží na zemi a asi to nepředstírá :) Jo a ještě něco. Dočetl jsem se, že El Diablo umí nějak kontrolovat oheň a když je ve vězení, má tam malý oltář s kupou svíček… Žádný bachař by přece nebyl tak blbej ne? :D

#5 TheDarkKnight
17.7.2015 | 20:46:40
TheDarkKnight

#2 kiso1561: V předešlém záběru je vidět v úplně stejném obleku, ale bez té masky.

#16 Aprok
17.7.2015 | 20:48:39
TheDarkKnight

#3 Oveckoun: On asi důležitej nebude, jen mi přišla ta podoba dost zajímavá.

El Diablo umí kontrolovat oheň, to jo, ale to s tím oltářem jsem nečetl a nepřikládal bych tomu důležitost, dokud to nebude potvrzený nebo zařazený do kontextu. :)

17.7.2015 | 20:51:33
PecaCZE

Na Wiki toho je dost, že by mi to trvalo než bych našel odpovědˇ na otázku: Proti komu budou bojovat ? Většinu/Všechny pochytal Batman a dal do věznice a v traileru po nich jde, takže se jim možná vymknou kontrole i přes ten čip.

#7 TheDarkKnight #8 HellTsuku
17.7.2015 | 21:12:56
TheDarkKnight

#6 PecaCZE: Tak to vymknutí kontrole je skoro jistý, jelikož to bejvá zápletka v každym druhym komiksu s SQ.

17.7.2015 | 21:20:51
HellTsuku

#6 PecaCZE: Možná půjdou proti Sledovi.

17.7.2015 | 21:28:27
komja

#1 Kafka Tamura: Ta malá holka je Harley Quinn a ta rozhodně není tam jenom do počtu ;) A bojovat rozhodně bude umět o to se nemusíš bát :)

#14 Kafka Tamura
17.7.2015 | 22:01:47
HellTsuku

#1 Kafka Tamura: Ta malá holka je dost šílená a umí bojovat i s Batmanem do počtu nebude

17.7.2015 | 22:07:56
deadpool

ta mala holka je ta nejvic sexy vec kterou sem kdy videl :D a blazene bych se usmival mezitim co by me mlatila palkou po hlave , krasna smrt :D btw bezte na ant-mana je to super jen rikam :D

#12 PecaCZE
17.7.2015 | 23:36:06
PecaCZE

#11 deadpool: Docela mi to přišlo vtipný psát běžte na Ant-Mana pod DC tématem :D

18.7.2015 | 0:13:38
deadpool

vsask rikam jen rikam :D aby jste se neochudily o nej marvel film po avengerech , a druhym kapitanovi . :D

#15 PecaCZE #16 Aprok #22 Kafka Tamura
18.7.2015 | 9:31:06
Kafka Tamura

#9 komja: Harley Quinn? No nekecej :D :D

18.7.2015 | 10:24:43
PecaCZE

#13 deadpool: Hodnocení to má dobrý, ale ani trochu mě to neláká.

18.7.2015 | 13:14:46
Aprok

#13 deadpool: co když nám je celej Marvel Univers u prdele !!! jak to řekl David Ayer na Comic Conu si tam rejpnul do Marvelu tak neotravuj tady pořád s Ant-manem atd…
#4 TheDarkKnight: jo kiso1561 má pravdu ten záběr jak tam má bejt podle tebe Harley a Rick tak to není Margot ale Cara :D :D

#17 TheDarkKnight
18.7.2015 | 14:16:25
TheDarkKnight

#16 Aprok: No, nepřijde mi to, ale jasně, může to bejt ona, proto jsem psal „pokud“. :)

#18 Aprok
18.7.2015 | 14:18:16
deadpool

nekteri ale maji radi oboji . A jak sem rikal je to pro lidi co to soudili uz od zacatku – ten film za to stoji , Ale pokud se chces divat jen na dc tak asi jeste chvilu do kina nezamiris :D

#24 PecaCZE
18.7.2015 | 14:45:25
Atroxa

„kde je Harley Quinn nejprve členkou týmu, svede Deadshota, aby se nakonec přimotala zpět k Jokerovi a Batman měl po kom jít.“ Promiňte, ale jen technická (protože ten, kdo to neviděl, tak tato věta mu může poplést hlavu) – Harley a její jednání v SQ s Jokerem nesouvisí. Zpět se k němu připojí jen, aby je v jedné scéně Joker nepostřílel. A Joker měl dirty bomb, proto v tom příběhu vúbec B-man figuruje.

#25 TheDarkKnight
18.7.2015 | 15:06:52
Akul

Harleyiny čtyřúhelníky!! to nemůžete napsat kosočtverce rovnou…

ta „hvězda“ nad hlavou Enchantress je pentagram…

18.7.2015 | 15:43:24
Kafka Tamura

#13 deadpool: Tak jestli jsou Avengers nejlepší film od Marvelu, tak potom je nejlepší film od DC Catwoman s H. Berry :D

#24 PecaCZE
18.7.2015 | 17:39:19
Crowley

Tak, na tento film, pôjdem určite budúci rok do kina :)

18.7.2015 | 20:28:41
PecaCZE

#19 deadpool: Samozřejmě, že máme rádi Marvel i DC. Jen na Ant-Mana máš diskuzi tady na Edně pod Avengers.

#22 Kafka Tamura: Místo slova nejlepší bych říkal nejoblíbenější, protože nikdo nemůže říct o filmu, že je nejlepší, každý má svoje. Je to jen můj názor ( tady v tom kontextu kde cituješ by se to možná dalo použít ).

18.7.2015 | 20:39:08
TheDarkKnight

#18 Aprok: Díky za odkaz, vypadá, že to tak bude. Každopádně v článku je to jako pouze teorie s tím, jak by to mohlo být, pokud by to byla Harley. Když to není ona, nebude tam sice tak zajímavá motanice kolem ní, ale zjevně teda kolem jinýho padoucha.

#20 Atroxa: Tak jasně, ale nechtěl jsem tu ten animák spoilerovat až tak dopodrobna, takže jsem to jen tak naťuknul, kdyby se na to chtěl někdo ještě mrknout. ;)

18.7.2015 | 21:45:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman