Justice League Zbude na Supermana? Warneři chtějí ještě více Affleckova Batmana

Zbude na Supermana? Warneři chtějí ještě více Affleckova Batmana

Zbude na Supermana? Warneři chtějí ještě více Affleckova Batmana

Batman v budoucnu dostane vlastní trilogii, objeví se v Justice League a Suicide Squadu. Přestože již nyní má Temný rytíř ze všech superhrdinů zajištěno nejvíce filmového prostoru, chtějí Warneři, aby i v Batman v Superman, kde se poprvé představí, dostal více prostoru než Superman.


14 6
9.9.2015

Superman svým úspěšným restartem v roce 2013 odemkl možnost vytvořit propojený filmový svět DC Comics, který bude příští rok pokračovat filmem Batman v Superman: Dawn of Justice, na nějž naváže řada dalších, včetně dvoudílné Justice League. Muži z oceli se však v blízké době uznání za započatí takto velkého vesmíru nedostane. To mu přebral jeho nepřítel i spojenec Batman.


Čtěte také: Batman má potvrzený vlastní film i režiséra. Filmu se ujme Ben Affleck 


Již dříve jsme psali, že ve Warner Bros. byli hlavouni nadšení z Batmana v podání Bena Afflecka, a tak začali uvažovat o tom, že udělí Temnému rytíři vlastní trilogii. Ještě předtím jsme také zjistili, že se gothamský rytíř objeví i v Ayerově Suicide Squadu, obou částech Justice League a jeho hostování ve Wonder Woman není vyloučené. Z dosavadních informací vyplývá tedy jediné – Batman by se měl objevit ve všech chystaných filmech DC, o nichž je známo více než jen název. Ani to však Warnerům, jak tvrdí nejnovější zvěsti, nestačí.


Affleck oslnil svým výkonem natolik, že jeho Batman bude primární postavou v DC světě

Jak informuje web Heroic Hollywood, od anonymních zdrojů z Warner Bros. se proslýchá, že ve scénách, kde vystupují Batman a Superman pospolu, působí na vedení studia vždy lépe představitel Temného rytíře, Ben Affleck, a proto by rádi, aby dostal tento bdělý strážce ve filmu více prostoru.

Tento krok je logický jak z pohledu představení postavy, tak z hlediska marketingového. Zatímco Batmanova nová verze bude v Batman v Superman představena poprvé a se svou sólovkou přijde až později, Superman si již své řekl před dvěma lety v Muži z oceli. Navíc Ben Affleck (Batman) v poslední době uspěl jak herecky ve Fincherově Gone Girl, tak herecky a navíc režisérsky s Argem. Namísto toho The Man from U.N.C.L.E., v hlavní roli s Henry Cavillem (Superman), je pro Warner Bros. zatím spíše ztrátové.

U Warnerů vyhrává Batman nad Supermanem bezkonkurenčně

Je však třeba zvážit případné přestříhání, se kterým by mohly nastat dva zásadní problémy. Zaprvé by si mohli Warneři následkem nátlaku rozkmotřit svého klíčového režiséra Zacka Snydera. Zadruhé ukázala letošní Fantastic Four, jak dopadají projekty osobitých režisérů, když do nich studio až příliš zasahuje.


Čtěte také: Kdo může za neúspěch Fantastické čtyřky? 


Ať tak či tak, Superman a Batman se spolu na plátnech kin utkají při světové premiéře 25. března 2016.

Foto: Warner Bros.

Diskuze /19

Michelle84

aj tak nebude lepší ako christian bale a za tým si stojím :p

#18 FaithZombie
9.9.2015 | 21:24:48
Voocko

novej batman to bude urcite strasna chujovina :)

9.9.2015 | 21:38:58
deadpool

nehlede na to jak zatim vypada ben jako batman super nemelo by se to s nim prehanet , pac dc ma tunu dalsich hrdinu ktery muze ukazat . A strazci galaxie a ant man ukazaly ze lidem se libi mene zname veci .

#4 Elhonzo
9.9.2015 | 21:54:42
Elhonzo

#3 deadpool: To možná, ale pořád je nejoblíbenější postava Iron man. A Batman je Iron man DC .

9.9.2015 | 23:51:39
Aprok

Nejlepší je že Batman je o pár desítek let starší než Iron Man tak že Iron Man je celej Batman ale od Marvelu :D :D a celej Stan Lee se muže jít zahrabat !!

#8 Elhonzo
10.9.2015 | 0:15:00
scottt1

Moc to s tym Batmanom zacinaju prehanat tak isto ako Marvel s Ironmanom. Cim viac sa budu ukazovat vo filmoch tym viac sa niektorim ludom zhnusia. Mne osobne sa uz Ironman zhnusil a asi chcu aby aj Batman. Co sa tyka toho Affleckovho Arga tak debilnejsi film som nevidel. Vlastne pardon videl a to Americky ostrelovac.

10.9.2015 | 1:51:54
Revoemag

Mám stejný názor. Myslím, že Batmana bylo za posledních pár let víc než dost, a recyklovat to takto pořád dokola je k ničemu. Mají spoustu dalších kvalitních postav, tak než to všem zhnusit, tak se na pár let zaměřit jinam.

10.9.2015 | 9:23:35
Elhonzo

#5 Aprok: Tak jsem to nemyslel, ale dobrá, pro klid tvojí duše si to obrať. Nejoblíbenější postava je Batman. A Iron man je Batman Marvelu. A btw, nebýt Stana a spol. tak se už se dávno zahrabal celý komiksový (superhrdinský) průmysl ;-) .

#9 TheDarkKnight
10.9.2015 | 11:42:40
TheDarkKnight

#8 Elhonzo: To bych neřekl, Stan Lee není žádným zachránce komiksu. Narozdíl třeba od Alana Moorea, který přispěl svým Bažináčem (pro DC) ke zrušení Comics Code Authority. Stejně tak ani Lee nenapsal žádný komiks, který by médium posunul dále. Jen vytvořil řadu marketingově dobře promyšlených postav.

#10 Elhonzo
10.9.2015 | 13:16:52
Elhonzo

#9 TheDarkKnight: Nebýt Marvelu který to médium svými postavami a příběhy předefinoval tak dnešní komiks vypadá úplně jinak. Než Lee a spol. přišli s FF a dalšími postavami, tak hrdinové byli jen ploché postavy bez nějakých hlubších charakteristik. On jim vložil osobnost a celkově je polidštil. A ke zrušení CCA nebo alespoň jeho úpravě určitě přispěl. Napsal třeba příběh pro Spider-Mana (TASM #96–98) který se zabýval problémem drog. CCA to odmítlo vydat tak to Marvel vydal bez něj. Příběh měl úspěch a tak se CCA dočkal úpravy. Až po té úpravě DC vydalo svůj slavný drogový příběh (Green Lantern and Green Arrow #85). Marvel pak od CCA někdy kolem roku 2000 upustil úplně, DC pod ním jelo až do 2011. Neříkám že Lee napsal nějaký Killing Joke nebo TDKR, ale to médium nezpochybnitelně ovlivnil.

#11 TheDarkKnight
10.9.2015 | 14:20:56
TheDarkKnight

#10 Elhonzo: Nevím, co podle tebe Marvel předefinovával. Zásadní slovo v tomto mělo totiž především DC (alespoň, co se velkých společností týče), především díky svým komiksům The Dark Knight Returns, Swamp Thing, Watchmen a zapomínat se nesmí ani na první společensko-kritický crossover mezi Green Arrowem a Green Lanternem. Dále pak k rozvoji komiksového média značně přispěly i komiksy (ne všechny jsou od DC, ale ani jeden není od Marvelu) Sandman, Preacher, From Hell, z evropské produkce pak například Blacksad či Dylan Dog//.

Nezlob se na mě, ale první verze většiny Leeho postav už víc černobílé ani být nemohou.

Asi by sis měl najít, co je to Comics Code Authority, kdy byl zrušen, kdo k tomu pomohl a zkrátka všechno, abys tu nepsal nesmysly.

Samozřejmě netvrdím, že Marvel na vývoji komiksu neměl žádný vliv, to by bylo při nejmenším pošetilé. Ale v minulosti pod DC Comics zkrátka psali schopnější autoři, to je vše. Když si vezmu komiksy, co napsal Frank Miller pro Marvel, tak jsou stejně kvalitní jako ty, co vytvořil pro DC. Takže tu prostě a jednoduše nejde tolik o jednotlivé společnosti, ale o autory. Ostatně proto jsem se chtěl bavit jen o Leem a ne tu vést trapné boje DC vs. Marvel. V současné době totiž komiksové médium nerozvíjí ani jedna ze společností (nepočítám dceřiné firmy) a čím dál více v tomto ohledu vládne Image Comics.

#12 HellTsuku #16 Elhonzo
10.9.2015 | 19:13:39
HellTsuku

#11 TheDarkKnight: No prostě teď letí Marvel..... (několik let) tak co jsi čekal. Málokdo taky ví, že tu bylo i několik Marvel filmů před tím a že to byli neskutečný průjmy. No nic a už jsem se setkal s názorem, že mi někdo napsal, že DC nesnáší, i když s toho nic neviděl ani to nezná a že sleduje jen Marvel..... dobrý ne :D (tady ne). Co se týče komiksů obě společnosti jak píšeš mají dobré komiksy, víceméně, třeba některý věci na 52 u DC mě serou třeba Lobo.

10.9.2015 | 20:46:52
deadpool

proste neni nad ta kdyz mate radi oboje , Nemusis vest zadne zabomysi valky :D Ja osobne mam nejradsi hrdiny z marvelu a padouchy z dc :D ale deadpool je proste nejvic konec koncu to on zabil cely marvel universe je to frajer :D a jinak si myslim ze az se na scene objevi spider man tak ironmanova popularita klesne :D

#14 HellTsuku
10.9.2015 | 21:01:16
HellTsuku

#13 deadpool: No u mě vede starej dobrej Main Man, to byl super borec s DC proto mě sere co z něj v 52 udělali :D ale třeba takový Killer Croc je v 52 skvěle udělán a není to už jen tupé hovado, co se týče Marvelu můj nejoblbíenější je Venom...... už jent am mimochodem od dětství :D když jsem jako malej capart sledoval Spidermana, tak vždy kvůli Venomovi. I když jako malý jsem sledoval i Batmana. Prostě mám rád obojí no. Jinak u mě je to nějaký divný ale já s Marvelu nejradši právě ty záporný postavy.

10.9.2015 | 21:14:56
deadpool

jo u me je to co se tyce postav – deadpool , joker , venom (carnage ) . harley , red hood , two-face , kraven , spider-man , iron – man , black panther a ted i ant-man , ale je tezky vybrat postavu co by se mi nelibila :D asi treba mr freeze mi zrovna neleze :D

10.9.2015 | 22:39:26
Elhonzo

#11 TheDarkKnight: Neřekl bych že jsem ohledně CCA napsal něco nepravdivého. Ale je vidět že z nějakého důvodu nemáš Leeho a Marvel v oblibě, takže se nebudu pokoušet bojovat s větrnými mlýny. Já bych zas doporučil tobě aby jsi našel něco o situaci v jaké byl komiks před Marvelem, jaké byli postavy, jaká byla kvalita příběhů, jak se přistupovalo ke čtenářům apod. . Aby jsi tu taky „nepsal nesmysly“, ale nepředpokládám že ani jeden z nás radu toho druhého poslechne.

#17 TheDarkKnight
11.9.2015 | 10:58:43
TheDarkKnight

#16 Elhonzo: Sice jsi nenapsal nic nepravdivého, ale nezařadil si své výroky do kontextu, takže to vyznělo, že se k tomu DC Comics stavil jinak než Marvel. (Ano, DC bylo pod Comics Code Authority déle, ale komiksům to neuškodilo, jelikož kontroverznější díla vycházela pod značkou dceřiných společností.)

Nevím dále, co tu čeříš vody, napsal jsem, že by bylo pošetilé nepřiznat Marvelu vliv na komiksové médium, diskutoval jsem tu pouze o míře působnosti. A věř mi, že jsem si o tom zjišťoval dost a právě v ten moment jsem si uvědomil, že Stan Lee je dobrý marketingový manažer, ale ne spisovatel.

11.9.2015 | 17:03:27
FaithZombie

#1 Michelle84: Naprostý souhlas a navíc s takovou se klidně může stát že budou mít Batmana brzo všichni plné zuby…

28.9.2015 | 17:45:04
bruno636

ja som fanúšik ako Marvelu tak aj Dc a je to fakt trapné ako tu niektorý vykrikujú ,ako malé deti ,že ktoré univerzum lepšie či horšie,..„buu buu a predsa je lepší bo ten má červenejšie slipy a ten má zelenejšie gule“ .. aacchhhh jajj..

5.10.2015 | 18:41:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman