Legacies (Odkaz)
71/100 - 72×

Legacies(Odkaz)

Seriál Legacies navazuje na události ze seriálu The Vampire Diaries a The Originals. Mladá Hope Mikaelsonová se ocitá ve škole pro nadané, kde mimo jiné nechybí ani dvojčata spojence upírů Alarica Saltzmana. Podaří se této škole potlačit pudy neobvyklých lidí, nebo se stanou zlými bytostmi, kterými mají být?

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | CW | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Danielle Rose Russell (Hope Mikaelson), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Jenny Boyd (Lizzie Saltzman), Kaylee Bryant (Josie Saltzman), Aria Shahghasemi (Landon Kirby), Peyton Alex Smith (Rafael Waithe), Quincy Fouse (Milton "MG" Greasley), Chris Lee (Kaleb Hawkins), Ben Levin (Jed Tien), Leo Howard (Ethan Machado), Omono Okojie (Cleo Sowande), Ben Geurens (Nekromancer), Douglas Tait (Malivor), Elijah B. Moore (Wade Rivers), Courtney Bandeko (Finch Tarrayo)

Josie Saltzman

Josie Saltzman

Alaricova dcera a Lizziino dvojče. Zájmy ostatních staví nad ty vlastní.

Sezóny 4
2018 - 2021

Josette „Josie“ Saltzmanová je jednou z dcer Alarica Saltzmana a dvojčetem Lizzie Saltzmanové. Po matčině pokrevní linii patří k čarodějnickému kovenu Gemini, avšak sama není klasickou čarodějkou, ale sifonem, což je druh čaroděje, který dokáže vysávat magii a následně ji k něčemu využít.

Základní informace:

  • Věk: 16
  • Druh: Sifon
  • Status: Naživu
  • Herečky, které Josie ztvárnily: Lily Rose Mumford (TVD), Bella Samman (TO), Kaylee Bryant (Legacies)

Rodinní příslušníci:

Josie v The Vampire Diaries:

Josie porodila Caroline Forbesová, nicméně ta není její opravdovou matkou. Je jí Jo Laughlinová, která pochází z kovenu Gemini. Když se vdávala za Alarica Saltzmana, byla Jo zavražděna svým bratrem Kaiem. Zbytek kovenu však učinil kouzlo, kterým přemístili Josettiny dvě ještě nenarozené dcery do lůna Caroline Forbesové, aby je zachránili a jejich koven tak nevymřel, neboť byli vzápětí také zavražděni. O tomto přenosu ale zprvu nikdo neví, dokud se to samotná Caroline nedozví od čarodějky Valerie Tullové.

Nejprve měla být Caroline pouze ženou, která děti porodí, ale když přišly dívky na svět (Josie získala jméno po své matce Josette), začaly se v ní projevovat mateřské pudy a společně s Alaricem se rozhodli, že budou dívky vychovávat společně. Oba se je snaží chránit před tím, kým dívky ve skutečnosti jsou, jelikož chtějí, aby se dívky nemuseli v dospělosti účastnit rituálu Sloučení, při kterém musí jedno z dvojčat vysát magii z té druhé. Nakonec ale Caroline, Alaric a jejich přátelé potřebují právě takovou moc, jaké dominují Lizzie a Josie, a tak je dívkám odhaleno, že mají čarodějnou moc.

Lizzie a Josie mají chůvu jménem Seline. Ukáže se však, že Seline je sirénou, která využívá moc dvojčat ke svým účelům. Navíc chce dívky darovat démonovi jménem Arcadius, který za ně dá jí a její sestře svobodu. Dvojčata jsou naštěstí zachráněna svými rodiči. Později po nich pátrá jejich strýc Kai, kterého však Bonnie Bennettová a dvojčata společnými silami pošlou do nového vězeňského světa.

Když v Mystic Falls konečně zavládne poklidná atmosféra, otevřou Caroline a Alaric školu pro nadpřirozené děti, kde začnou chodit také Lizzie a Josie.

Josie v The Originals:

V epizodě 5×12 – The Tale of Two Wolfs navštíví Klaus Mikaelson Mystic Falls a prosí Caroline o pomoc. Potřebuje totiž, aby Lizzie a Josie vysály z Hope Prázdnotu a pak ji vložili do něj. Ačkoliv Alaric z toho není nadšený, tak se nakonec všichni dohodnou, že to udělají. A tak se i stalo.

Josie v první řadě Legacies:

Když do školy přivezou Hope a Alaric nového studenta Rafaela, Lizzie a Josie jsou pověřeny, aby ho po škole provedly. Oběma dívkám se Rafael zalíbí, avšak Josie se stáhne a dá přednost své sestře. Josie se kamarádí s upírem MGm, na kterého se ale naštve poté, co ho načapá, jak se líbá s její bývalou přítelkyní Penelopou. Později večer Josie pomůže Hope s nalezením Landona, ale musejí k tomu využít černou magii.

Nastal den, kdy se Salvatorova škola účastní fotbalového zápasu se střední školou v Mystic Falls. Studenti při něm mají zakázáno používat své schopnosti, ale nakonec se rozhodnou je využít. Získají tak pár bodů, ale pak si Josie a Lizzie uvědomí, že nechtějí zklamat svého otce a snaží se vyhrát zápas bez schopností. To se jim nakonec bohužel nepovede, jelikož Josie svou magií ovlivní poslední hru v jejich neprospěch, aby nikdo nepodezříval, že mají studenti nadpřirozené schopnosti. Po hře ještě Dana urazí Josie, na což Lizzie odpoví tím, že Danu praští.

Za trest je fotbalový tým poslán na veřejné práce na městské náměstí. Lizzie je na Josie stále naštvaná, že jim zkazila výhru, proto se Josie přidá v uklízení odpadků k Hope. Společně se baví o odchodu Landona a Rafaela a kladou si otázky, proč vlastně nejsou kamarádkami. Když se dozví, že ve škole řádí Chrlič a Lizzie je raněná, míří ihned do školy. Tam společně s Alaricem čelí Chrličovi a podaří se jim ho porazit.

Další den se ve městě pohřešují Dana a její kamarádka Sasha. Alaric se rozhodne, že utvoří tým svých studentů, kteří to pojedou vyšetřovat na školu Mystic High, mezi kterým nechybí její sestra. Josie však zůstává ve škole a má tak příležitost strávit čas s Rafaelem. To se však nelíbí vlkodlačí smečce, který chce, aby byl Rafael více oddaný vlkům než čarodějkám. Když pak Josie vidí, že vlkoši napadnou Rafaela, použije magii k jeho záchraně. Rafael uteče do starého mlýna, kde jej rozzuřeného najde Josie. Té se nakonec podaří ho uklidnit. Společně ale zjistí, že je tady i Sasha, která je uvězněná v pavučině. Při její záchraně se do pavučiny zamotají i oni sami a jsou neschopni pohybu. Když se vzápětí objeví pavouk Arachne, políbí Josie Rafaela, jelikož při tom může z něj vysát dostatek magie, aby je mohla z pavučiny uvolnit. Ihned poté se v mlýně objeví i pátrací tým a Josie, Lizzie a Hope společnými silami pavouka zabijí a zachrání Sashu. Když si později Josie promluví s Alaricem, navrhne mu, že by se na škole měla také vyučovat útočná magie, aby se studenti mohli bránit.

Alaric se rozhodne, že na škole zformuje studentskou radu, kterou bude tvořit jeden zástupce z každého nadpřirozeného druhu. Lizzie kandiduje za čarodějky, s čímž jí Josie pomáhá. Josie zjistí, že proti Lizzie se angažuje Penelope, avšak neví, že Penelope získává hlasy pro Josie, která volby nakonec vyhraje. Prvním úkolem rady je rozhodnout, zda na škole zůstane Landon Kirby. Emma a Rafael jsou pro to, aby zůstal a Kaleb a Hope hlasují pro jeho odchod. Rozhodující hlas má Josie, která podpoří Hope a Kaleba. Landon tedy musí odejít, kvůli čemuž se na ni naštve Rafael.

Když nastal den, kdy mají dvojčata narozeniny, jsou Lizzie a Josie natěšené, že konečně zase uvidí svou matku Caroline. Penelope jim ale náladu zkazí, protože jim řekně, že zaslechla jejich otce říkat, že jejich matka nedorazí. Když za ním naštvaně jdou, najdou ho s jinou ženou – s jejich skutečnou matkou Jo. Oproti své sestře se Josie snaží svou matkou poznat a sblížit se s ní. Také ji poprosí, jestli jí pomůže připravit se na večírek. Ukáže se ale, že Jo byla oživena Nekromancerem, aby získala záhadný nůž. Jo napadne Josie a zahrabe ji pod zem, odkud ji později dostanou Hope, Penelope a MG, jelikož Josie dříve dostala dárek od Hope, a to talisman, který zesiluje tiché věci, díky čemuž byl MG schopen ji slyšet svým upířím sluchem. Po oslavě Jo chce, aby z ní její dcery vysály magii, která ji přivedla zpět k životu, jelikož tak to má všechno být. Dvojčata to tedy nakonec udělají a společně s otcem jsou zdrceni z opětovné ztráty matky. Když pak Josie narazí na Penelope, políbí se.

Po této oslavě odjíždějí Lizzie a Josie za svou matkou Caroline do Evropy, aby strávily nějaký čas i s ní.

Když se po nějaké době vrátí, je Lizzie naštvaná, že jejich otec pro ně nepřijel na letiště. Josie se snaží atmosféru odlehčit a chápe, že si otec nepřečetl vzkaz, že se vrátí dřívějším letem. Lizzie je rozčílená, kvůli čemuž se dostane do zájmu džinky Ablah, která Lizzie splní přání a vezme ji tak do několika alternativních realit. V první z nich tráví Alaric čas se svými dcerami, se kterými také trénuje bojové schopnosti. V další je Josie královnou střední školy Mystic High, hlavní roztleskávačkou, randí s Connorem a její nejlepší kamarádkou je Dana. S Lizzie se pohádají, a když potká Hope, přeskočí mezi nimi jiskra. Lizzie ale není spokojená a tak vytváří další alternativní realitu, ve které ve světě vládne válka mezi lidmi a nadpřirozenými bytostmi. V této realitě je Josie už po smrti, jelikož ji nechtěně zabila Lizzie poté, co se dozvěděly o rituálu Sloučení a Lizzie začala být paranoidní. Lizzie se nakonec podaří vrátit všechno zpět do chvíle, než potkala Ablah.

- Konec děje desáté epizody.

Zajímavosti:

  • Lizzie a Josie jsou prvními dětmi, které porodil upír.
  • Lizzie a Josie jsou dvojvaječné dvojčata.
  • Josie je prvním pansexuálem v upířím univerzu.

Foto: The CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucille33

No neviem , neviem 1S je ta súcitná a mila 2S sa zamilovala do Landona (Hope BF) 3S konečne zla mrcha ale potom ju šikanovali 4S Ked Lizzie ju najviac potrebovala tak odišla (ja viem s Lizzie si dali zbohom v tom autobusu). 5S koniec jeb** na to . ALE DAM 100% ABY BOLA V TOP

9.6.2022 | 23:45:14
bloody_maniac

K Josie mám asi takový vztah jako k Hope. Mám ji samozřejmě ráda, ale Lizzie prostě víc. :) Na dvojčata se vždycky moc těším. :)

edit: josie je v 2 sérii trochu otravnější než v první, ale i přesto jí mám ráda (hodnocení neměním)

13.12.2019 | 18:38:37
Sheeku

v druhé řadě mě deptá víc než v tý první … už aby nebyla nebo spíš kéž by

12.11.2019 | 21:24:59
azazel

nudna,nezajimava postava a herecka me taky nezaujala…

8.11.2019 | 20:55:51
Car

bohužel ale ani tady to neni zadna slava za me, nevim jestli je to tou hereckou nebo samotnou roli ale proste ani tahle sestra se mi zatim nezda, presne jak pise barbarka nezajimava, bezvyrazna doplnila bych jeste s vecne se smutnym vyrazem

15.12.2018 | 17:21:10
KaraSnowAllen

Celkem sympatické děvče. Ale mohla by přestat být vůči své sestře submisivní a více se projevit.

7.12.2018 | 15:11:43
DaRoW

mila holčina sve druhe setry ale mohla by se trochu projevit

4.12.2018 | 3:08:19
Billy the Kid

je to lepší půlka své sestry :) a za pár okamžiku si tu stovku zasloužila :)

16.11.2018 | 20:46:27
BARBARKA

Celkem bezvýrazná a nezajímavá … zatím.

6.11.2018 | 11:48:51

Nepřehlédněte

Naděje na pátou sérii umírá a s ní přichází i konec jedné velké upíří éry

Naděje na pátou sérii umírá a s ní přichází i konec jedné velké upíří éry

Upíří univerzum na The CW míří ke svému konci, jelikož bylo oznámeno, že i seriál Legacies se po čtvrté sérii s fanoušky rozloučí. Stanice tedy pročistila polovinu svého programu a dá se říct, že zrušení Legacies patří k těm nejsmutnějším oznámením.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama