Legacies (Odkaz)
71/100 - 72×

Legacies(Odkaz)

Seriál Legacies navazuje na události ze seriálu The Vampire Diaries a The Originals. Mladá Hope Mikaelsonová se ocitá ve škole pro nadané, kde mimo jiné nechybí ani dvojčata spojence upírů Alarica Saltzmana. Podaří se této škole potlačit pudy neobvyklých lidí, nebo se stanou zlými bytostmi, kterými mají být?

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | CW | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Danielle Rose Russell (Hope Mikaelson), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Jenny Boyd (Lizzie Saltzman), Kaylee Bryant (Josie Saltzman), Aria Shahghasemi (Landon Kirby), Peyton Alex Smith (Rafael Waithe), Quincy Fouse (Milton "MG" Greasley), Chris Lee (Kaleb Hawkins), Ben Levin (Jed Tien), Leo Howard (Ethan Machado), Omono Okojie (Cleo Sowande), Ben Geurens (Nekromancer), Douglas Tait (Malivor), Elijah B. Moore (Wade Rivers), Courtney Bandeko (Finch Tarrayo)

Lizzie Saltzman

Lizzie Saltzman

Dcera Alarica Saltzmana a dvojče Josie, která má v sobě temnou stránku.

Sezóny 4
2018 - 2022

Elizabeth „Lizzie“ Saltzmanová je jednou z dcer Alarica Saltzmana a dvojčetem Josie Saltzmanové. Po matčině pokrevní linii patří k čarodějnickému kovenu Gemini, avšak sama není klasickou čarodějkou, ale sifonem, což je druh čaroděje, který dokáže vysávat magii a následně ji k něčemu využít.

Základní informace:

  • Věk: 16
  • Druh: Sifon
  • Status: Naživu
  • Herečky, které Lizzie ztvárnily: Tierney Mumford (TVD), Allison Gobuzzi (TO), Jenny Boyd (Legacies)

Rodinní příslušníci:

Lizzie v The Vampire Diaries:

Lizzie porodila Caroline Forbesová, nicméně ta není její opravdovou matkou. Je jí Jo Laughlinová, která pochází z kovenu Gemini. Když se vdávala za Alarica Saltzmana, byla Jo zavražděna svým bratrem Kaiem. Zbytek kovenu však učinil kouzlo, kterým přemístili Josettiny dvě ještě nenarozené dcery do lůna Caroline Forbesové, aby je zachránili a jejich koven tak nevymřel, neboť byli vzápětí také zavražděni. O tomto přenosu ale zprvu nikdo neví, dokud se to samotná Caroline nedozví od čarodějky Valerie Tullové.

Nejprve měla být Caroline pouze ženou, která děti porodí, ale když přišly dívky na svět (Lizzie získala jméno po Carolinině matce Elizabeth), začaly se v ní projevovat mateřské pudy a společně s Alaricem se rozhodli, že budou dívky vychovávat společně. Oba se je snaží chránit před tím, kým dívky ve skutečnosti jsou, jelikož chtějí, aby se dívky nemuseli v dospělosti účastnit rituálu spojení, při kterém musí jedno z dvojčat vysát magii z té druhé. Nakonec ale Caroline, Alaric a jejich přátelé potřebují právě takovou moc, jaké dominují Lizzie a Josie, a tak je dívkám odhaleno, jakou mají sílu.

Lizzie a Josie mají chůvu jménem Seline. Ukáže se však, že Seline je sirénou, která využívá moc dvojčat ke svým účelům. Navíc chce dívky darovat démonovi jménem Arcadius, který za ně dá jí a její sestře svobodu. Dvojčata jsou naštěstí zachráněna svými rodiči. Později po nich pátrá jejich strýc Kai, kterého však Bonnie Bennettová a dvojčata společnými silami pošlou do nového vězeňského světa.

Když v Mystic Falls konečně zavládne poklidná atmosféra, otevřou Caroline a Alaric školu pro nadpřirozené děti, kde začnou chodit také Lizzie a Josie.

Lizzie v The Originals:

V epizodě 5×12 – The Tale of Two Wolfs navštíví Klaus Mikaelson Mystic Falls a prosí Caroline o pomoc. Potřebuje totiž, aby Lizzie a Josie vysály z Hope Prázdnotu a pak ji vložili do něj. Ačkoliv Alaric z toho není nadšený, tak se nakonec všichni dohodnou, že to udělají. A tak se i stalo.

Lizzie v první řadě Legacies:

Když do školy přivezou Hope a Alaric nového studenta Rafaela, Lizzie a Josie jsou pověřeny, aby ho po škole provedly. Lizzie se navíc Rafael zalíbí a začne s ním flirtovat. On ji ale odmítne, což v ní vyvolá vztek, se kterým jí Alaric pomůže díky meditaci. Během toho jí prozradí, že má Lizzie uvnitř sebe i temnou stránku, kterou zdědila po rodině své matky.

Nastal den, kdy se Salvatorova škola účastní fotbalového zápasu se střední školou v Mystic Falls. Studenti při něm mají zakázáno používat své schopnosti, ale Lizzie je nakonec vyprovokována protihráčkou Danou, a proto se Lizzie rozhodne, že jejich tým poruší pravidla a nandá to druhému týmu. Získají tak pár bodů, ale pak si dvojčata uvědomí, že nechtějí zklamat svého otce a snaží se vyhrát zápas bez schopností. To se jim nakonec bohužel nepovede, jelikož Josie svou magií ovlivní poslední hru v jejich neprospěch, aby nikdo nepodezříval, že mají studenti nadpřirozené schopnosti. Po hře ještě Dana urazí Josie, na což Lizzie odpoví tím, že Danu praští.

Za trest je fotbalový tým poslán na veřejné práce na městské náměstí. Zde narazí i na skupinku středoškoláků, mezi nimiž nechybí ani Dana, a jeden z nich na Lizzie vylije milkshake. Lizzie se uražená vrací do školy, kde obviní svého otce, že je všechno jeho chyba, neboť kdyby neodešel před zápasem pryč s Hope, tak by se nic z toho nestalo. Když Lizzie mluví s malým studentem Pedrem, napadne je kamenný chrlič. Lizzie je chrličem poškrábána a na těle se jí udělá šedý lupus a navíc je paralyzovaná. Naštěstí Alaric, Hope a Josie společně chrliče přemůžou a Lizzie je uzdravená.

Další den se ve městě pohřešují Dana a její kamarádka Sasha. Alaric se rozhodne, že utvoří tým svých studentů, kteří to pojedou vyšetřovat na školu Mystic High. Lizzie je první, kdo se dobrovolně přihlásí, jelikož chce otci dokázat, že i ona může být za hrdinu, a ne jen Hope. Lizzie se od MGho dozví, že viděl upíra Kaleba, jak včera pil krev z Dany a společně s ostatními studenty ho konfrontují. Najednou se však objeví Dana, která na první pohled vypadá, jakoby se měnila v upíra, nicméně se vzápětí proměnila v hromádku slizu. Tým zjistí, že za vším je velký pavouk Arachne a Lizzie, Josie a Hope jej svou magií zničí a zachrání Sashu.

Alaric se rozhodne, že na škole zformuje studentskou radu, kterou bude tvořit jeden zástupce z každého nadpřirozeného druhu. Lizzie kandiduje za čarodějky, s čímž jí pomáhá Josie. O jejím vítězství si je také jistý Rafael, který proto za Lizzie přijde a požádá ji, že pokud bude zvolená, tak jestli bude hlasovat pro to, aby mohl Landon zůstat na škole. Lizzie mu slíbí, že to udělá, když bude jejím doprovodem na blížící se oslavě narozenin dvojčat. Rafael s tím souhlasí. Nakonec však není za čarodějky zvolena Lizzie, ale Josie. Lizzie se navíc dozvěděla, že neskončila ve volbách ani jako druhá. Když Lizzie narazí na Penelope, tak se jí zeptá, proč ji tolik nenávidí. Penelope jí řekne, že vlastně vůbec nejde o Lizzie, ale o to, jak se Lizzie chová ke své sestře, neboť Josie pro svou sestru udělá cokoliv, i na úkor vlastního štěstí, ale Lizzie jí to vůbec neoplácí. Lizzie se cítí smutně a když se objeví naštvaný Rafael, který se právě dozvěděl, že Landon nemůže na škole zůstat, odhodí oba všechny zábrany a vyspí se spolu. Rafael ještě potvrdí, že i když Lizzie ve volbách nevyhrála, tak svůj slib dodrží a půjde s Lizzie na její oslavu.

Když nastal den jejich narozenin, jsou Lizzie a Josie natěšené, že konečně zase uvidí svou matku Caroline. Penelope jim ale náladu zkazí, protože jim řekně, že zaslechla jejich otce říkat, že jejich matka nedorazí. Když za ním naštvaně jdou, najdou ho s jinou ženou – s jejich skutečnou matkou Jo. Lizzie je zprvu celkem odtažitá a raději se jde připravovat na párty. Když přijde na oslavu, tak nikde nevidí Rafaela. Místo něj se objeví MG, který pro Lizzie celou oslavu připravil. Začnou společně tancovat a užívají si společně strávený čas. Když se nakonec Rafael ukáže, zapomene Lizzie na MGho a jde tancovat s Rafaelem. Lizzie je nadšená, že se Raf ukázal kvůli ní. Vzápětí jí ale řekne, že přišel jen proto, že jí to slíbil a že včerejší noc byla chyba. Po oslavě vyjde najevo, že Jo byla oživena Nekromancerem, aby získala záhadný nůž. Jo po svých dcerách chce, aby z ní vysáli magii, která ji přivedla zpět k životu, jelikož tak to má všechno být. Dvojčata to tedy nakonec udělají a společně s otcem jsou zdrceni z opětovné ztráty matky.

Po této oslavě odjíždějí Lizzie a Josie za svou matkou Caroline do Evropy, aby strávily nějaký čas i s ní.

- Konec děje deváté epizody.

Zajímavosti:

  • Postava Lizzie se původně měla jmenovat „Jenny“.
  • Lizzie a Josie jsou prvními dětmi, které porodil upír.
  • Lizzie a Josie jsou dvojvaječné dvojčata.

Foto: The CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucille33

RachelBlue ma pravdu a preto som zmenila názor v 3 a 4 sezone už nemyslela sama na seba ale aj na druhých hlavne na Hope a na MG :) samozrejme aj na dvojča

9.6.2022 | 23:38:18
RachelBlue

Zlepšila se, sice to pořád není nejsympatičtější postava, protože není držkatá tím Carolininým způsobem. Lizzie je prostě taková klasická středoškolská annoying, cynical bitch (ale srdce má na správném místě), Car byla taková sarcastic cutie. Otravné anglicismy, ale jiný výraz mě prostě nenapadl.

13.5.2022 | 19:20:37
azazel

ta lepsi z dvojcat a druha nejlepsi postava

8.4.2021 | 21:40:48
babuna1999

Povahově podobná Caroline, od začátku do konce. Není jí co vytknout.

12.2.2021 | 17:36:54
Jiri007

Musim řict že Lizzie jsem měl hned rad na začatku jak si jela svym vlastnim zpusobem a neohližela se na pravidla a hlavně potom jak začala pracovat s Hope tak tvořili skvěly tym a taky se mi libi.

redaktor
25.6.2020 | 19:45:11
bloody_maniac

Vím, asi jsem tady jediná, ale pro mě je Lizzie nejlepší postava v celém seriálu. :) <3 Prostě je to taková ta napravitelná mrcha a hodně se podobá Caroline, když ještě nebyla upírem. Vždycky se těším na její scénky. :) A Jenny Boyd je super herečka. :) edit: hodnocení neměním, Lizzie je ze seriálu moje nejoblíbenější postava!! <3

13.12.2019 | 18:35:12
Sheeku

Lizzie je kopie Caroline prostě. Miluju jí a doufám, že ona zůstane!

12.11.2019 | 21:24:07
Car

po uzavreni serie a zacatkem druhe musim hodnoceni zmenit, Lizzie jde povahou opravdu hodne ke Caroline a to takze je to jasny :D

19.10.2019 | 22:33:34
ian164

vůbec nechápu tu nenávist vůči Lizzie !!! za mě jednoznačně nejlepší postava ruku v ruce s Penelope. Já prostě tyhle „mrchy“ žeru :D

18.3.2019 | 18:36:31
OriginalHunter

Najhoršia postava v celom universe

12.2.2019 | 11:57:26
1

Stav překladu

Epizoda S04E20: Just Don't Be a Stranger, Okay?

cz100%
DOKONČENO

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit, případně i okomentovat.

Debatovat o epizodě můžete v naší diskuzi.

Nepřehlédněte

Naděje na pátou sérii umírá a s ní přichází i konec jedné velké upíří éry

Naděje na pátou sérii umírá a s ní přichází i konec jedné velké upíří éry

Upíří univerzum na The CW míří ke svému konci, jelikož bylo oznámeno, že i seriál Legacies se po čtvrté sérii s fanoušky rozloučí. Stanice tedy pročistila polovinu svého programu a dá se říct, že zrušení Legacies patří k těm nejsmutnějším oznámením.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama