Lost (Ztraceni)
90/100 - 293×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

S06E17: The End

S06E17: The End

ALTERNATIVNÍ – Hlavní postava: VŠICHNI

sk
23.5.2010
13 094 000
1 hodina 41 minut

Tento díl má oproti klasickým zhruba dvojapůlnásobnou délku – celkem zhruba 100 minut. Jeho označení je jako klasický dvojdíl – 617 + 618, ale vysílal se najednou.

Na ostrově pokračuje akce ve třech oblastech. Jack, Hurley, Kate a Sawyer pokračují od místa, kde potkali Jacoba, směrem k místu, které jim Jacob popsal jako zdroj světla pro ostrov. Sawyer navrhne, že zkusí najít Desmonda, kterého shodil Falešný Locke do studně. Sawyerovi se skutečně podaří najít tu studnu, ale najde u ní jen Falešného Locka a Bena. Je zajat, ale rychle se mu podaří opět dostat z dosahu Falešného Locka. Sawyer se poté opět vrátí k Jackovi a spol a pokračují k místu určení. Falešný Locke a Ben najdou Desmonda v chatrči, kde bydli Bernard a Rose. Falešný Locke pohrozí, že je zabije, pokud s ním nepůjde Desmond dobrovolně. Desmond souhlasí a vydají se tak s Benem a Falešným Lockem také do místa se zdrojem světla.

Obě party se potkají nedaleko tohoto místa. Nepustí se do boje, místo toho se spojí a společně vydají ke svému cíli. Falešný Locke i Jack má každý plán, jak v celé situaci zapojí Desmonda. Když dorazí téměř až ke svému cíli, tato trojice se odpojí od ostatních a vydají se do jeskyně. Falešný Locke a Jack spustí Desmonda do nitra. Desmond se vydá až do místa, kde světlo svítí nejvíce. Najde jezírko s vodou a uprostřed podivný kámen. Odstraní ho ze středu jezírka, v tu chvíli přestane všude okolo proudit voda. Ostrov se začne otřásat. Falešný Locke a Jack vyběhnou z jeskyně a začnou se prát. Jack při tom zjistí, že Falešný Locke může krvácet a přišel tak zřejmě o své schopnosti.

Mezitím Miles nedaleko vesnice Dharmy najde zraněného Richarda. Společně se vydají na druhý ostrov, kde je letadlo Ajiry. Při cestou na loďce na moři objeví trosky z ponorky a mezi nimi také živého Franka. Všichni tři se vydají na místo, kde je letadlo, aby ho zprovoznili a odletěli. Miles má vysílačku, kterou informuje Bena o jejich plánu. Ben, Hurley, Sawyer a Kate míří směrem k pobřeží, aby se na lodi, kterou kdysi připlul Desmond, dostali také na druhý ostrov.

Na této skále také pokračuje boj mezi Jackem a Falešným Lockem. V boji je těžce zraněn Jack a Falešný Locke ho téměř zabije, na pomoc ale přispěchá Kate a Falešného Locka zastřelí. Ten padá ze skály a definitivně umírá. Všichni se rozhodují co dál – Kate a Sawyer se rozhodnou vydat se k lodi a připojit se k ostatním. Jack mluví o tom, že se musí vrátit ke světlu a dál chránit ostrov. Hurley a Ben se k němu připojí. Kate a Sawyerovi se podaří dostat se na lodi na druhý ostrov. Tam najdou Claire a společně doběhnou k letadlu těsně před ním, než odstartují. Ostrov tak v letadle opouští Frank, Miles, Richard (který zřejmě začíná stárnout), Claire, Kate a Sawyer.

Jack, Ben a Hurley dorazí k jeskyni se světlem. Jack tuší, že se možná z jeskyně nedostane, a tak předává své žezlo ochránce Hurleymu. Hurley se stává novým Jacobem, Ben bude na ostrově jeho pomocníkem. Jack se dostane dovnitř jeskyně, kde najde zraněného Desmonda. Uváže Desmonda k lanu a nechá Bena a Hurleyho, aby ho vytáhli. Ben navrhuje Hurleymu, ať vymyslí, jak Desmonda dostat zpět k jeho ženě.

Jackovi se s vypětím posledních sil podaří dostat v jeskyni v jezírku kámen ze středu na své původní místo. Začne opět proudit voda a ostrov se přestane třást. Voda vynese Jacka ven z jeskyně. Jack se ještě naposledy zvedne a odejde do nedalekého místa, kde svoji pouť na ostrově začal – uprostřed bambusového pole se po havárii probudil. Lehne si na místo, když k němu přiběhne Vincent. Jack leží na zemi a vidí, jak letadlo Ajiry odlétá. Zavře naposledy oko…

ALTERNATIVNÍ Hlavní postava: VŠICHNI V alternativní realitě pokračuje Desmond ve shromažďování všech, kteří patří k letu Oceanic 815. Sayid si vzpomene, když ho odveze Hurley před bar, kde Sayid pomůže Shannon a Boonovi. Jin a Sun si vzpomenou, když Sun v nemocnici přijde dělat ultrazvuk Juliet (ukáže se, že to je Jackova exmanželka a matka jeho syna). Juliet si vzpomene v okamžiku, kdy se v nemocnici potká se Sawyerem. Všichni se pomalu, ale jistě sházejí na koncertě, který pořádá Widmore – vystupuje na něm Daniel a Driveshaft (jsou na něm také Charlotte, Pierre Chang nebo paní Widmorová/Haw­kingová – která o celé Desmondově akcí ví víc než ostatní). Na koncertě je také Charlie, ten si spolu s Claire a Kate vzpomene, když Claire najednou začne rodit. Jack operuje úspěšně Locka – ten začne po probuzení hned cítit nohy a také si vzpomene. Poslední, kdo si vzpomene je Jack, který si až v kostele – kam ostatní přijeli po koncertě – při otevírání otcovy rakve také uvědomí co se stalo na ostrově. Rakev je ale prázdná – otec stojí za ním. Chvíli si povídají a otec ho nakonec odvede mezi ostatní. Všichni se navzájem objímají. Jackův otec odchází ven z kostele, otevírá dveře a vidíme bílé jasné světlo.

INFO Režie: Jack Bender, Scénář: Damon Lindelof , Carlton Cuse Vedlejší role:

HLÁŚKY
  Thumbnail Play icon


  Hodnocení

  Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
  Negan_Grimes

  Za ten záver percentá dole. Ale inak skvostné ukončenie legendy. Len načo tie pseudokresťanské blbosti? Všetci skončili v nebi nakoniec? Wtf?????

  24.8.2021 | 11:25:04
  Labužník_Ananasů

  Skvělej seriál byl jsem z něho často zmatenej :D parádní finále. (dokoukáno 2019)

  14.3.2021 | 14:24:51
  Patasas99

  když jsem viděl finále a celý seriál poprvé, pamatuju si že jsem byl strašně zklamanej z toho, jak to dopadlo/nedopadlo…a od té doby jsem Lost neviděl…teď téměř po 11 letech a druhém shlédnutí je to o dost lepší, převládá ve mě spíše spokojenost – děj, hudba, emoce, všechno bylo na závěr vlastně super…a že se nepovedlo posledních 10 minut…pořád to mrzí, ale co už :)

  16.2.2021 | 19:25:28
  Milano33

  Epické a intenzívne emotívne zakončenie. Ihneď na úvod ma jednotlivé zábery na postavy nesmierne dojali. Dianie na ostrove bolo spektakulárne. Desmond bol kľúčový pri zmenách, ktoré nastali na ostrove. Uviedol udalosti do pohybu tým, že sa ostrov začal potápať a Locke sa stal opäť zraniteľným. Súboj Jacka s Johnom bol dychberúci. A Jack na záver menuje Huga svojím nástupcom a pre záchranu tohto miesta obetavo zomiera. Scény s tým svetlom boli vskutku vizuálne pôsobivé. Tie momenty, kedy si postavy z alternatívnej reality rozpomínali, boli neskutočné. A ten koniec, keby sa všetci spoločne stretli, to bol teda nával emócií. A ako sa podmanivo do toho podarilo zakomponovať Jackovu smrť, to prelínanie medzi oboma scénami, wow! Rozlúčka s postavami so všetkým všade. Emocionálna horská dráha!

  12.10.2020 | 21:11:54
  Jiri007

  Dobre finale musim řict že souboj Jacka a falešneho Lockea byl fakt dobry a Jack cktery nikdy nevěřil na osud nakonec zustal a obětoval se a Ben dostal vždycky to co chtěl a to podilet se na vedeni a alternativni realita byla taky povedena.

  redaktor
  5.9.2020 | 11:00:15
  GanG

  Po několika letech jsem pozvolnějším tempem znovu zhlédl celé Lost, nebylo to jako poprvé, chyběly momenty překvapení a nejistota kdo přežije, ale navzdory všemu jsem si i napodruhé seriál maximálně užil. Někteří můžou namítat, že jsme nedostali odpovědi na všechny otázky, ale CO…

  12.2.2019 | 3:32:43
  gladiator992

  Parádny koniec :D

  24.8.2018 | 9:00:02
  KarlCZ

  Super :)

  31.3.2018 | 18:39:30
  calven

  Je mi fuk že to nebyl žádný „epický“ konec, mě dojmul, a to stačí! :)

  10.1.2014 | 22:42:26
  plaza

  Skvělí konec dopadlo to tak jak to dopadnout mělo. Nakonec zemřeli a všichni co se měli najít se našli.

  4.1.2014 | 13:31:41
  1

  Reklama

  Narozeniny

  Galerie

  Galerie

  Partneři

  Filtr seriálů
  Reklama