Lost (Ztraceni)
90/100 - 292×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Na ABC se zatím návrat na ostrov neplánuje

Na ABC se zatím návrat na ostrov neplánuje

Americká seriálová tvorba zažívá období revivalů a rebootů. Takže se zcela jistě nabízí otázka, jestli se opět vydáme na ostrov?

10 10
12.1.2018

Letos to bude už osm let, co jsme se naposledy vydali na ostrov plný záhad. To už je poměrně dlouhá doba, která nabízí možnost návratu, a to v jakékoliv podobě. Například seriál Prison Break se právě po osmi letech opět vrátil na obrazovky a seriálu 24 stačily k návratu pouhé čtyři roky. Takže diskuze o návratu jsou rozhodně na místě.

Prezidentka televizní stanice ABC, Channing Dungey, však pronesla jasné ne, co se návratu seriálu v brzké době týče. Respektive řekla, že o návratu neproběhly ještě žádné oficiální diskuze, ale stanice návrat seriálu rozhodně nezatracuje. Seriál řadí do kategorie „bylo by skvělé, kdyby…“. Tím se tedy možnost návratu odsouvá minimálně o rok dále.

Spekulace o možném návratu na ostrov se poprvé objevily v létě 2017, kdy ABC Studios podepsalo čtyřletý kontrakt s tvůrcem Ztracených Carltonem Cusem. Ten má během následujících čtyř let pro ABC vytvářet a psát nové seriály. Prezidentka stanice však s Cusem o návratu seriálu nemluvila.

Damon Lindelof, který se také podílel na seriálu Ztraceni, nedávno prohlásil, že by určitě bylo skvělé, kdyby vznikl nějaký další seriál jako byli právě Ztraceni, ale sám už by se na seriálu podílet nechtěl. Přišlo by mu příliš frustrující, že se jim seriál nepodařilo ukončit.

Pokud se stanice ABC jednou rozhodne pro návrat seriálu, tak to rozhodně půjde i bez tvůrců a původního obsazení, takže je dost možné, že si právě Damon Lindelof podepsal svůj ortel u možného pokračování.

Letos tedy fanoušci Ztracených vyjdou na prázdno. Seriál se nedočká nové reinkarnace, ale rozhodně to do budoucna nemůžeme vyloučit. Co si o možném návratu myslíte vy? Hlasujte v následující anketě, v jakém roce se podle vás seriál v nějaké podobě vrátí.

V jakém roce dojde k návratu seriálu Lost?

50%
22%
9%
6%
3%
3%
3%
2%
1%
143 hlasů

Kdy se podle vás opět vrátíme na ostrov?

Foto: ABC

Diskuze /17

Dodon

Sice nejsem takovej ten „starej“ fanoušek, který to sleduje už od začátku vysílání, ale i tak je to pro mě jeden z nej. seriálů. Ale i tak nevim jestli bych chtěl návrat na ostrov .. Dost se bojím, že by to byl propadák.

12.1.2018 | 18:44:35
dfx

Radsej nikdy. Skoncilo to nezmyselne, tak ako by to mohli ukoncit? Kopec otazok ostalo nezodpovedanych tak to by museli byt dalsie styri serie, ak by to chceli ukoncit.

12.1.2018 | 18:47:25
Golradir

Na ten seriál moc rád vzpomínám, dokázal bych si i představit pokračování, ale pouze s původními přeživšími :) Podobný druh seriálu mi dost v dnešní době chybí, kde jsou ty časy všemožných teorií a fanouškovských odpovědí na záhady :) A to, že plno otázek zůstalo nezodpovězených beru naopak od ostatních dobře, alespoň může fanoušek zapojit svou fantazii, což právě vedlo k těm různým fan teoriím. Dnešní seriály bohužel ukazují odpověď úplně na všechny otázky, aby obyčejný vidlácký divák nemusel namáhat tu svou poloprázdnou makovičku :(

12.1.2018 | 19:08:52
wishmasterX

Já jsem se tehdy mohl považovat za „hardcore“ fanouška, od začátku jsem hltal každý díl, nemohl se dočkat pokračování a naopak si myslím, že seriál tím absurdním koncem právě vysvětlil úplně všechno, hláška Jackova otce, že jsou všichni mrtví, v podstatě zabila veškeré záhady tím, že po pádu letadla všichni zemřeli a ostrov znázorňoval jistou formu psychidelického očistce, ale mám jaksi pocit, že tohle fanoušek seriálu určitě slyšet / vidět nechtěl, přičemž tvůrci, sami zamotaní do tak komplikovaného děje, si toho byli vědomi, že to bude jedno velké závěrečné fiasko …

#17 JackIsBest
12.1.2018 | 19:40:49
hyena

ja som to este nevidel oplati sa ist do toho ? davali do kedysi v telke ale to som bol decko teraz by som vedel hadam docenit :D ale asi to je aj riadna natahovacka co

#14 Golradir
12.1.2018 | 19:58:49
tominotomino

První dvě série byly povedené, třetí se taky ještě dala. Ale od čtvrté to šlo hodně dolů. Naprosté nesmysly, místo toho, aby se něco vyřešilo, tak se spíš člověk divil, co to tam zas přidali za blbost. A ten konec, to bylo naprostý fiasko. Šlo poznat, že ani sami tvůrci nevěděli, jak to ukončit, takže to ukončili tak, aby to nebylo jednoznačné. Jak to kvalitně začalo, tak to nekvalitně skončilo.

webmaster
12.1.2018 | 20:17:55
1Bobesh1

Mně nepřišly špatné ani poslední serie, pak už to byl totální propletenec, ze kterého se dalo jen těžko nějak snadno věnovat. Špatná byla poslední epizoda, respektive to uplné zakončení. Mně to jinak pořád bavilo. Jen nesnáším ty konce, kdy se tvůrci rozhodnou ukázat divákům, že se celou dobu dívali na něco, co se vlastně nestalo.
Prakticky to tehdy mohlo klidně pokračovat dál, jen kolem toho serialu bylo takové halo (stávky všech možných lidi), že ve výsledku bylo lepší serial ukončit…

#8 A_V #12 Levascue
admin
12.1.2018 | 21:19:50
A_V

#7 1Bobesh1: Nebyla v té době zrovna ta stávka scenáristů?

#11 1Bobesh1
12.1.2018 | 21:58:11
MrCrow

Tak mohli by, ale ne reboot, ale pokračování. Protože nedávno jsem se na to s odstupem pár let koukal celé znovu a vlastně vím snad ještě míň než předtím, když jsem to viděl poprvé. :D Docela bych si dal nějakou „poslední“ řadu, která mi to jak pro blbce vysvětlí. :D

12.1.2018 | 23:25:14
PecaCZE

Každej díl nebyl top, spíš se to tak nějak střídalo, ale nemůžu říct že to šlo hodně dolů. A konec mi nevadil, náhodou to bylo docela geniální.

Udělat opět podobnej seriál, jen pozměnit pár věcí by nemuselo být špatný.

12.1.2018 | 23:38:06
1Bobesh1

#8 A_V: Ano, to byla :)

admin
13.1.2018 | 0:42:30
Levascue

#7 1Bobesh1: Jen k k té poslední epizodě – celý odvyprávěný příběh ostrova se stal, někdo zkrátka umřel na ostrově během seriálu(Jack, Sayid, Boone atd.) a někdo třeba až za čtyřicet let třeba stářím(Sawyer, Kate, Hugo po tom co chránil ostrov po Jackovi – viz. poznámka Bena že Hugo byl skvělá jednička a Ben skvělá dvojka), nakonec se všichni sešli v posmrtném životě(zřejmě nějaká fáze před „nebem“ – viz. dveře kostela které pak otevřel Jackův otec). Tedy celých šest sezón se skutečně stalo, nebyl to žádný posmrtný očistec :) konec tím pádem dával krásný smysl a pěkné zaknčení.

13.1.2018 | 2:47:11
skream2

LOST – to je ten seriál který skončil tak, že všichni umřeli a dostali se do nebe kde byl kostel a BEN se Lockovi omluvil že ho zabil a on řekl „To je v pohodě“ ?Nechutné!

13.1.2018 | 11:51:03
Golradir

#5 hyena: Určitě bych to zařadil mezi 10 seriálů, které bych chtěl ještě jednou shlédnout znovu :)

14.1.2018 | 13:49:54
PAVEK

Lost je kult. Pamatuju si, jak jsem to tehdy hltal každým dílem. No a zrovna před týdnem jsem se rozhiodl, že to celý sjedu znovu od začátku.

17.2.2018 | 22:41:20
Ponine94

Já bych se na ostrov vrátila ráda, ale jak už tu bylo psáno, jen s původním obsazením, jinak si to neumím představit.

14.6.2018 | 0:58:37
JackIsBest

#4 wishmasterX: Tohle je ten největší nesmysl, co jsem kdy četl. Vždyť Christian celou teorii o tom, že všichni zemřeli po pádu letadla, kompletně vyvrátil. Napsal jsi uplnou hloupost.

12.7.2018 | 1:01:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama