Prison Break (Útěk z vězení) Jakou hru hraje Jacob Ness?

Jakou hru hraje Jacob Ness?

Jakou hru hraje Jacob Ness?

Tvůrci seriálu Prison Break si s námi neustále hrají. Jakmile nám vnutí v nějaké epizodě myšlenku, ve druhé od ní naprosto upustí a nutí nás myslet na něco jiného. To je přesně případ okolo Jacoba Nesse, o kterém vůbec nevíme, co si myslet. Je to padouch, nebo je to skutečně milující manžel?


4 0
7.5.2017

Minulá epizoda přinesla poněkud zásadní odhalení, nebo nás alespoň donutila myslet si, co bylo zřejmé – Jacob Ness je tajemný Poseidon, který celou dobu tahá za nitky celého dění v páté řadě (a v podstatě i řadě čtvrté). Oženil se za Sáru, manipuloval s Michaelem, úmyslně se nechal postřelit svými agenty, aby ho nikdo nepodezíral. Naprosto skvělý plán, který by málokdo prokoukl.

V epizodě Contingency Jacob ovšem přišel s poměrně rozumným vysvětlením, proč se setkal s agenty Poseidona. Jeho mírumilovný výraz a alibi na všech stranách nás nutí přehodnotit naše stanovisko, zda opravdu on je tím Poseidonem. Nyní jsou agenti tajného agenta CIA za mřížemi a to vše díky Jacobovi. Ness by pochopitelně mohl udat své agenty, aby získal zpět důvěry Sáry, ale jeho alibi působí věrohodně, že nezmátl pouze Sáru, ale i všechny diváky seriálu.


(Věříte Jacobovi jeho hru? Foto: Fox)

Nakonec tedy Poseidonem může být zcela jiná postava. Pokud jím ovšem není Ness, tak kdo jím tedy je? Ve hře stále může být Paul Kellerman, který mohl v minulé epizodě The Prisoner's Dilemma využít dobrého a unikátního triku. Minulou epizodu jsme si lámali hlavu s tím, jak mohl Poseidon vědět, že se T-Bag vydal za Kellermanem. Pokud by Kellerman byl Poseidonem, který se sám nechal napadnout svými agenty a následně ze sebe svedl stopu a obrátil by jí na Jacoba, jeho plán by byl brilantní. Kellerman tak stále může být hlavním padouchem celé řady.

Paul v páté řadě nedostal příliš prostoru, přesto je uváděn jako jedna z hlavních postav. Je tedy možné, že Kellerman má skutečně devět životů a naschvál se nechal postřelit, aby ho už Sára s T-Bagem nepodezírali, že on je Poseidonem. Nesmíme ale stále zapomínat na Nesse, který jím stále může být. Pokud jím není, tak proč tvůrci do seriálu přidávali právě tuto postavu? Čím je jinak užitečná?

Možná jsme ale jen zmatení a tápeme ve tmě. Poseidonem může být i asiat z předchozí epizody, na kterého kamera často zabírala. Bylo by ale poněkud zvláštní, kdyby mužem za oponou byla zcela neznámá postava, která nemá v seriálu pevné místo. Kdo tedy další může být Poseidonem? Nabízí se tak kdokoliv z Michaelovy party. Asi nejpravděpodob­nějším kandidátem je Whip. S jistotou ale můžeme říci, že pokud jsme si mysleli, že Poseidon byl odhalen, stále tomu tak není.

Kdo je podle vás Poseidon? Je to Jacob Ness, nebo skutečně manžel Sáry mluvil pravdu a mužem za oponou je někdo jiný?

Diskuze /10

SikyCZ

Poseidon je určitě Paul,protože je to mistr triků jen to tak mělo vypadat že se nechal prostřelit,krev byl kečup Ale né teď vážně, podle mě je to Ness, v dalším díle mají být ti agenti volní takže podle mě to takhle jen zinscenoval, pokud je Poseidon tak mocný

7.5.2017 | 20:34:46
TheRiddleman

… je to on …

7.5.2017 | 20:53:09
Cermb0

To by mě nenapadlo ani na vteřinu, že Kellerman je Poseidon :D

7.5.2017 | 22:03:25
Erwell

Myslím, že je to Jacob. Od začátku je divnej… :)

7.5.2017 | 23:53:40
Majo23

Kellerman určite nie je Poseidon. To by už bolo pritiahnuté za vlasy.

8.5.2017 | 0:57:34
Sevin

Kellerman je hlavně mrtvej jestli ste si nevšimli. Občas nad těma článkama tady musím kroutit hlavou. Kellerman se určitě nenechal potřelit, hlavně byl střelen na místech, kde je to docela hodně závažný a možná by ho nezachránila ani záchranka, navíc tam bylo jasně vidět, že na něj ten agent vystřelil a nad tímto bych opravdu nedebatoval, jestli vystřel jen tak do prázdna, tam si sem jistej, že Kellermana zabil. Poseidon je podle mě Jacob.

8.5.2017 | 10:36:27
dbar

Jacob se nevdal, ale oženil. To červené písmo na šedém pozadí je nečitelné. Poseidon je Jacob, a určitě ne někdo z vězení v Jemenu.

8.5.2017 | 10:59:26
edison87

Jacob je síce úlisný had, ale nemyslím si, že on je Poseidon. Pravdepodobne preňho iba pracuje a „dohliada“ na Saru, aby mal Poseidon dostah na Michaela. Dúfam, že scenáristi nebudú až takí neoriginálni, aby nám Jacoba takto okato naservírovali ako Poseidona. V každom prípade, spoiler v siedmom dieli sa jeho identitu konečne dozvieme. :)

9.5.2017 | 1:29:07
91Erat

Otázka k zamyšlení :), nebude Poseidon Gretchen? a nebo bude nakonec pomáhat? :) https://www.instagram.com/p/BTo5o3bhDbi/?…

12.5.2017 | 0:36:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie