Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 188×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Odpovědi na otázky z finále seriálu

Odpovědi na otázky z finále seriálu

Tvůrci seriálu Todd Slavkin a Darren Swimmer byly vyzpovídáni, aby osvětlili otázky týkající se finále seriálu. Uvnitř článku si můžete jejich interview přečíst a také si připomenout dvě významné scény z finále.

19 0
13.6.2019

Rozhovor s tvůrci zprostředkoval Andy Swift pro magazín TVLine.

Začněme hned od konce. Clary si vzpomíná na Jace, i když neví proč. Co bychom si z toho měli odnést?
SLAVKIN: Je to náš způsob jak ukázat, že je jejich láska silnější než andělé. Proto jsme na konci udělali ten záběr do nebe. Chtěli jsme tím říct „Ne, nás neporazíte!“ Doufám, že tím byli fanoušci dojati stejně tak, jako jsme byli my. Myslíme, že jsme to udělali dobře. Přeskočila tam jiskra.
SWIMMER: Ukončili jsme to takovým způsobem, kde už záleží na vaší představivosti. Všechno se posouvá dobrým směrem, ale neřekneme, kam přesně se to ubírá.
SLAVKIN: Nechť započne fanouškovská fikce.


Thumbnail Play icon

Myslím, že jsem pochopil hlavní myšlenku toho, co udělala, ale jak byste osvětlili způsob toho, jak Clary nakonec porazila Jonathana?
SLAVKIN: Nakreslila novou runu, kterou nikdy dříve nepoužila, díky které získala křídla, jenž Jonathana zadusily a uhasily jeho životní sílu. Její světlo přemohlo jeho temnotu. Šla do toho naplno, moc dobře si i uvědomovala, že když vytvoří ještě jednu runu, tak přijde o své schopnosti. Kat to předvedla moc dobře. Nebylo to jen její rozloučení s Jonathanem, ale také s celým Stínovým světem. Velká část tohoto seriálu je o obětování se. Tento motiv byl vždy důležitý, proto nám připadalo správné to tak udělat i tady.

Předpokládám, že Claryina hláška, že nikdy nebyla v Torontu byla takovým žertíkem, jelikož to je město, ve kterém seriál natáčíte.
SLAVKIN: Ano. Scéna se měla původně odehrávat v Chicagu, takže jsme pátrali po ulicích, které budou podobné Chicagu. A znenadání jsme si řekli, proč to neudělat v Torontu? Institut tam je a nemusíme vytvářet nový. Byla to taková pocta celému našemu týmu a městu, které bylo k našemu seriálu vřelé.

Dá se také předpokládat, že se Maia setkala v Ocean City se svými rodiči?
SWIMMER: Ano. Hodně jsme mluvili o tom, že bychom natočili scénu, kde se Maia setká s jedním či oběma ze svých rodičů…
SLAVKIN: …ale měli jsme problémy s časovým plánem Alishy Wainwright.. Původně měla větší roli, ale ona a Isaiah už natáčeli jiné projekty – Isaiah film It: Chapter 2 a Alisha seriál stanice Netflix Raising Dion, ve kterém hraje po boku herce Michaela B. Jordana. Proto jsme s ní mohli pracovat jen na pár scénách, ale i tak jsme jí chtěli dát více prostoru. Jít zpět a navázat opět vztah se svými rodiči bylo něco, čeho nikdy nebyla schopná a vždy se kvůli tomu cítila špatně. Celá ta věc s Jordanem ji jaksi vyléčila, protože nyní si uvědomila, že se může vrátit domů. Její vztah s Jordanem tak měl na ni velký a silný dopad.

Když mluvíme o rodičích, bylo pěkné vidět znovu Jocelyn – i když za jistých okolností.
SLAVKIN: Vlastně jsme se snažili vrátit Maxim Roy už dříve. Měla původně ve druhé sérii ztvárnit Raziela. Takovou podobu měl na sebe tento anděl převzít. Nyní bylo pro andělé správnou volbou použít Claryinu matku, protože je to někdo, komu Clary věří a kdo se k ní snáze dostane. Nechtěli jsme opět použít jen hlas Anthonyho Heada.

A z Lukea je opět Lovec stínů! Co k tomuto rozhodnutí vedlo?
SWIMMER: Hodně jsme diskutovali o tom, kdo nakonec použije to sérum. Přemýšleli jsme nad všemi Podsvěťany, které v seriálu máme. Nakonec nám přišlo, že s ním je to správná volba. Taky nám připadalo, že bude zábavné vidět Lukea v novém prostředí a nových situacích a už ne jen jako vlka.

Nikdy jsem nebyl moc velkým fandou Lorenza, ale v tomto finále mi přirostl k srdci. Jaký to obrat.
SWIMMER: Bylo pro nás důležité vytvořit pro každého tak pěkné rozloučení, jak to jen bylo možné. Lorenza jsme viděli v podstatě jako dobráka, který byl ovlivněn soupeřivostí a ješitností.
SLAVKIN: Myšlenka dát ho dohromady s Underhillem přišla na poslední chvíli, pouze pár dnů před natáčením. Lorenzo viděl inspiraci v Magnusovi a Alecovi. A kromě toho, všichni mají rádi Underhilla, Steve Byers je báječný. Cítili jsme, že tato chvíle bude pro naše fanoušky hodně znamenat.

Vzpomínám si, že jsem se obával, že by se jednou mohl připlést mezi Aleca a Magnuse. Tudíž jsem rád, že k tomu nedošlo.
SWIMMER: No, vždy tady byla skrytá hrozba, jelikož Underhill byl nedůvěřivý, téměř až diskriminující, ohledně vztahu Magnuse a Aleca. Moc se mu nelíbila myšlenka, že Lovec stínů má vztah s čarodějem, takže to, že nakonec skončil s Lorenzem, pro něj znamená změnu.
SLAVKIN: Je to jedno z témat, o které nám v této řadě šlo – že se lidé můžou změnit k lepšímu. Nakonec jsme všichni dobří. Dokážeme vyléčit naši temnotu a spatřit světlo.

Když mluvíme o světle, líbilo se mi, že Helen a Aline už mluvily o své svatbě.
SWIMMER: Ano, tento vztah musel být trochu urychlen, protože jsme věděli, že je to naše poslední epizoda. Nešlo o to, že by se už měly hned brát. Je to další z významných vztahů v knihách a my to chtěli poctít. A je to jasný důkaz toho, že to obě herečky zahrály tak dobře, že už si jejich pouta všímáte. A to je na obrazovce vidíte asi jen pět minut.

A samozřejmě, svatba Maleca byla neskutečná! Díky čemu jste si uvědomili, že jste to takhle udělali správně?
SWIMMER: Tak pro začátek, jejich svatbu jsme museli udělat jinou, protože jsme v seriálu už svatbu dříve měli. To pro nás bylo výzvou. Snažili jsme se to udělat zcela jiné. Doufám, že si toho diváci všimli.
SLAVKIN: Když jsme natáčeli jejich sliby, téměř nikdo to kromě Matta a Harryho neviděl. Bylo to na konci dne a všichni už byli pryč, tudíž tuto scénu nedělali před zraky ostatních. A moc to pro oba znamenalo. Byli do toho opravdu ponoření. Musím je pochválit – opravdu se předvedli.

Thumbnail Play icon

Foto: Freeform

Jak se vám finále líbilo? Změnili byste na něm něco?

Diskuze /2

olouch02

Já nevím mě se to líbilo( nechci být ukamenována) , změnila bych akorát to že bych jim dala víc času aby měli všechny postavy víc prostoru.

19.6.2019 | 21:43:29
Eirann

Taky se mi to moc líbilo, jen mě štvalo, že 80% seriálu bylo o homosexuálech.. Bych blil.

22.2.2020 | 13:38:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama