Star Wars (Hvězdné války) Cesta, jak se dostal Abrams k natáčení Star Wars

Cesta, jak se dostal Abrams k natáčení Star Wars

Cesta, jak se dostal Abrams k natáčení Star Wars

J. J. Abrams původně nechtěl natáčet Epizodu VII, měl velké obavy a nechtěl do Star Wars světa zasahovat. Nakonec ale film Síla se probouzí natočil. Kdo Abramse přemluvil, aby se Epizody VII chopil?


9 0
22.3.2017

Za vším stojí uznávaný režisér Steven Spielberg. Jeho jméno s natáčením nových Star Wars nikdy skloňováno nebylo, ale jeho slova se nikdy nebrala na lehkou váhu. Spielberg je dlouholetým kamarádem George Lucase a i on sám přispěl k filmům několika napády. Steven například navrhl, kde by se měl odehrávat finálový souboj mezi Anakinem Skywalkerem a Obi-Wanem Kenobim.

I když se Lucas na nové epizodě prakticky už nepodílel, tak Spielberg si dobře rozumí s Kathleen Kennedy, současnou prezidentkou Lucasfilms, která dohlíží na všechny Star Wars filmy. Steven se zpočátku Abramse ptal, zda by měl o natočení Star Wars zájem. Jeho odpovědi ale nebyly vždy jasné. Nejdříve prohlásil, že by do natáčení rozhodně nešel, protože si chce užít nový film jako fanoušek. Následně otočil a Stevenovi řekl, že s novými Star Wars souhlasil, ale jeho žena Katie si už prý nepřeje (včetně Lens flare), aby se J. J. chopil jakékoliv rozjeté série (v minulosti například Star Trek, Mission Impossible).


Steven se prakticky Abramse zeptal jen z kamarádství, žádná jednání předtím neproběhla. Následně Spielberg oťukal Kathleen a optal se jí, zda by souhlasila s Abramsem jako režisérem, kdyby měl J. J. zájem Star Wars natočit, pokud by ho k tomu Steven přimluvil. Kennedy rozhodně o Abramse stála, ale obávala se, že J. J. by neodešel od Star Treku (ostatně to si asi myslela i většina fanoušků druhé populární vesmírné série, opak byl ale pravdou).

(George Lucas debatuje s Abramsem o nových Star Wars. Foto: Disney)

Steven tak pozval Abramse a jeho ženu Katie na večeři, kde taktně naznačil, že je šance, že by Disney mohl Abramse oslovit kvůli natáčení Star Wars. Katie, která má na Abramsovu tvorbu veliký vliv, přiznala, že by to bylo super. J. J. tak k tomu prakticky neměl co říct, když mu to odsouhlasila manželka. Poté Steven domluvil schůzku mezi Abramsem a Kathleen, která následně veřejně oznámila, že Abrams bude novým režisérem Star Wars.

Sám George Lucas prohásil, že série nemůže být v lepších rukou. Georgeovi se líbil i seriál Lost, který Abrams rozjel v roce 2004. Na konci seriálu Lucas všem tvůrcům seriálu poslal dopis, ve kterém uvedl, že nikdy nemusí mít promyšlený příběh od začátku do konce, ale za každou cenu se musí před fanoušky tvářit, že tomu tak skutečně je. Tím tak trochu naznačil, že i on neměl vymyšlených všech šest dílů Star Wars dopředu.

S Abramsem se George několikrát střetl a diskutovali o tom, jakým směrem by se série měla vydat. Zpočátku jejich spolupráce probíhala hladce, následně se jejich verze scénářů začaly lišit, a Kathleen podpořila Abramsovu vizi. George, který měl ve filmu působit jako konzultant, následně z pozice odešel a prohlásil, že sérii si chce nyní vychutnat jako obyčejný divák.

J. J. Abrams si tak odškrtl na svém seznamu přání, že natočil Star Wars film. Jelikož se snímek stal finančním hitem a kritici ho také přijali vřele, Abrams si mohl oddechnout, a zřejmě se do dalšího natáčení Star Wars filmu hrnout nebude. Přesto u série zůstává jako producent a dohlíží na natáčení Epizody VIII, kterou má pod taktovkou Rian Johnson. Abrams dohlédl částečně i na dotáčky, které čekaly film Rogue One.

Jaký režisér by podle vás byl další dobrou volbou na natočení Star Wars? Chtěli byste, aby se Abrams vrátil ke kormidlu?

Diskuze /6

Warf

Co se týká režie, tak ta byla v pořádku. Průser byl ve scénáři, dnes jsem se bavil se známým a ten mi řekl, že epizoda VII byla pro něj lepší než epizoda I. Vedli jsem dlouhý rozhovor a nakonec uznal, že to tak není. Kdyby natočil Abrams, příběh o tam jak Luke hledá chrám Jediů, neřekl by nikdo půl slova. První epizoda nebyla nijak oslnivá,ale byl to nový příběh, ačkoliv tam bylo spoustu blbostí, bylo to něco nového, tady bohužel absolutně to samé a argument, to je mi jedno, bylo to Star Wars, je podle mého názoru zcestný, absence příběhů, to je vražda ! V prosinci očekávám smrt Luka, Rey jsem tvůj otec, novou hvězdu smrti a jedeme

#2 Davos Seaworth #3 tom99
22.3.2017 | 15:41:56
Davos Seaworth

#1 Warf: Naprosto souhlasím!

22.3.2017 | 16:04:29
tom99

#1 Warf: Abramsovi a Disneymu to jednou prošlo. Pokud udělají to samé u Epizody VIII, tak si troufám tvrdit, že krutě narazí. Snad to tak ale nebude :-)

Těch podobností mezi Epizodou IV a VII je opravdu dost, přitom stačilo poměrně málo, aby to „nebylo tolik poznat“…

webmaster
22.3.2017 | 16:16:06
vivatis

Já jsem si teda užil všechny Star Wars filmy :) a i sedmička se moc povedla a nemůžu se dočkat na trailer na osmou epizodu, který bude už za 22 dní :)

22.3.2017 | 18:48:39
Tomi Lee Morpheus

znie to ako až moc uveritelne, takže stretli sa côbec?

22.3.2017 | 20:37:34
Hovado

Mně osobně by nejvíce na celé věci zajímalo to, nakolik měl JJ volnou ruku v příběhu. Jestli měl svoji verzi příběhu, kterou mu rozcupovalo Disney a nadiktovalo mu svou korektní verzi či mu nějak zasahovala do natáčení. Nebo jestli to bylo komplet jeho dílu. VII se mi líbila, ale s odstupem času se musí uznat, že JJ měl v rukách třaskavý materiál, se kterým mohl udělat mnohem více, tedy minimálně v některých pasážích značně přidat. myslím, že potenciál nevyužil na 100%. Ale přesto mám rád všechny SW filmy. :-)

5.4.2017 | 8:52:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců