Zdroj: ComicBook.com
Příběh o prvním Jediovi je pro studio Lucasfilm ohromnou výzvou, tudíž zde nemůže najmout úplně nějakého nováčka. Šanci tak dostává známý scenárista ze seriálu House of Cards a také z Andora. Záruka kvality tady rozhodně je, tak co může na tomto počinu dopadnout špatně?
Většinou se teď věnujeme filmu o Rey a připravovaném snímku Mandalorian & Grogu, neboť oba tyto projekty jsou daleko v pokročilejší fázi přípravy než film Jamese Mangolda. Snímek pojednávající o prvním Jediovi totiž ještě nějaký ten pátek potrvá, neboť Mangold musí odvalit určité resty z minulosti. Stále pracuje na filmu o Bobu Dylanovi, navíc je spojován i s DC Jamese Gunna, kdy má připravit film o Swamp Thingovi (tady ale bude mít Star Wars projekt s největší pravděpodobností přednost, pozn. red.).
(Film o prvním Jediovi si vypůjčil scenáristu z výborného Andora. Foto: Disney)
Mangold má tak plné ruce práce, nicméně nově najatý scenárista může už začít pracovat na jeho filmu. Tuto pozici si zasloužil Beau Willimon, který je především znám jako jeden z ostřílených scenáristů seriálu House of Cards. Willimon není ve světě Star Wars žádným bažantem a napsal i tři epizody k první řadě seriálu Andor. Kvalita tedy za ním rozhodně je.
Výběr scenáristy dopadl na výbornou a je dobře, že studio Lucasfilm konečně nabírá zkušené borce. My ale budeme vyhlížet, jak se naopak bude dařit Jamesi Mangoldovi. Zatímco jeho filmy jako Logan či Le Mans '66 slavily velký úspěch, jeho poslední počin Indiana Jones a nástroj osudu už tolik ne a naopak vzbuzuje obavy. Snad toto klopýtnutí bylo jen jednorázové a Mangold doručí Star Wars, ze kterého nás všechny vystřelí z trenek.
Zdroj: ComicBook.com
11 dílů | 120 minut
Režie: Jon Favreau
Scénář: Jon Favreau, Dave Filoni
Kamera: David Klein
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Pedro Pascal, Jeremy Allen White, Sigourney Weaver, Jonny Coyne, Hemky Madera, Steven Blum, Martin Scorsese a další.
PROFIL FILMU
RECENZE Mandalorian a Grogu
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
Ostatní recenze filmů:
Myslíte si, že je jednoduché být scenáristou pro společnost Disney? Rozhodně ne a musíte vzít v úvahu veškeré příležitosti a také hrozby, které vás u této organizace mohou potkat. George Nolfi popisuje svůj přístup k filmu o Rey. Rozhodně až tak úplně volnou ruku nemá.
Zatímco Ryan Gosling vyjednává do případného Star Wars filmu režiséra Shawna Levyho, tak Henry Cavill je spojován rovnou s novou trilogií Simona Kinberga. Tyto dva herci by se tedy neměli (doposud) potkat v jednom projektu. A koho by si mohl Henry Cavill zahrát?
USA | 1977 | Vysílá se
11 dílů
| 120 minut
Disney Plus
| Apple TV Plus
| Rakuten TV
| YouTube Movies
Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?
Obsazení:Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)
(více)
Diskuze /1
Raiden123
No ale tu jednu vec film nehovori,prvy jedi sa neskuor stal aj prvym Sithom… a samozrejme to zahraju tak,ze to tak nebolo …