Star Wars (Hvězdné války) Potvrzeno: Princezna Leia nebude v budoucích filmech nahrazena digitálními triky

Potvrzeno: Princezna Leia nebude v budoucích filmech nahrazena digitálními triky

Potvrzeno: Princezna Leia nebude v budoucích filmech nahrazena digitálními triky

Společnosti Disney a Lucasfilm potvrdily, že budou ctít památku Carrie Fisher a v Epizodě IX a v dalších budoucích filmech nemáme očekávat, že by nám princezna Leia Organa v podání Fisher obživla pomocí digitálních triků. Bude se tedy přepisovat scénář Epizody IX, nebo bude Carrie přeobsazena?


14 12
15.1.2017

Po smrti Carrie Fisher mnozí fanoušci začali spekulovat, jak její náhlý odchod ovlivní zbytek rozjeté ságy. Dle posledních informací měla princezna Leia velikou roli v Epizodě VIII, tu měla následně přežít a údajně měla sehrát ještě větší roli v Epizodě IX. Bohužel Carrie Fisher během Vánoc zemřela, a tak se nyní plány studia musely změnit. Dlouho se spekulovalo, že by Leia mohla být vytvořena zcela digitálně. To ale Disney a Lucasfilm popřeli:

Normálně nereagujeme na spekulace fanoušků, ale k posledním zvěstem ohledně Carrie Fisher bychom se rádi vyjádřili. Chceme naše fanoušky ujistit, že Lucasfilm nemá v plánu digitálně nahradit generálku Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Carrie Fisher byla, je a vždy bude součástí rodiny Lucasfilmu. Byla naší princeznou, generálkou a hlavně naší přítelkyní. Stále nás její ztráta bolí. Budeme střežit její odkaz a budeme ctít vše, co Carrie kdy Star Wars dala.


V posledních dnech se spekulovalo, že studio Disney mělo schůzku s pozůstalou rodinou Carrie. Údajně se ale jednalo jen o zvěsti, k žádnému setkání nedošlo. Nyní je tedy vše oficiální. Digitální Leii se nedočkáme. Jak tedy ale tuto ošemetnou situaci studio vyřeší? Možností je hned několik, pojďme si shrnout ty nejpravděpodobnější s těmi nejméně pravděpodobnými.

(Princezna Leia ve svém ikonickém oblečku. Foto: Disney)

V průběhu roku může dojít k dotáčkám Epizody VIII a Leia nějak zemře (například vybuchne v lodi), kdy ji nemusíme vidět. Leia také může někam zmizet, ztratit se. Další možnost je ta, že se zkrátka Epizoda VIII nechá ve stavu, v jakém aktuálně je. Nepřítomnost Leii se tak bude řešit až v Epizodě IX. I zde je spoustu možností. Leia může zemřít v mezidobí Epizody VIII a IX. Můžeme se dozvědět, že zmizela neznámo kam.

Také je tu možnost, že její příběh bude odvyprávěn ve formě komiksu či knihy. Tato varianta se ale nezdá být příliš pravděpodobnou. Leia Organa je velice důležitá postava a spousta fanoušků se dívá pouze na filmy a ke komiksům a knihám se vůbec nedostane. Poslední a možná nejděsivější představa je ta, že Leia bude stále součástí příběhu v Epizodě IX, ale bude přeobsazena novou herečkou.

Tvůrci by si tak ušetřili práci s přepisováním scénáře, ale zároveň by se postavili před jistou gilotinu. Leia Organa je velice ikonická postava a ať by ji nahradili kýmkoliv, strhla by se lavina velkých kritik. Na druhou stranu tu za dva roky máme samostatný film s Hanem Solem v podání Aldena Ehrenreicha a fanoušci vychladli a smířili se s jeho obsazením.

Jakou variantu ukončení příběhu princezny Leii byste zvolili vy?

Diskuze /15

Golradir

Budou ctít památku tím, že jí nechají zemřít i ve Star Wars. To je fakt uctění památky, raději by měli použít ty digitální triky…

#6 Angi
15.1.2017 | 22:37:28
Conel

Jednoznačně bych byl pro digitálně vytvořenou postavu. Precendenc už mají v Rogue one, kde také vytvářeli postavu Tarkina podle zesnulého herce a nakonec i Leiu. Před deseti lety vyšel film Beowulf celý vytvořený digitálně podle skutečných herců a už tehdy to nevypadalo vůbec špatně. Kdysi jsem dokonce doufal, že by tak mohli vytvořit Thrawnovu trilogii, ale toho už se nedočkáme. :-(

15.1.2017 | 22:38:01
Lex Luthor

Leia umře a pro Kylo Rena tak nebude naděje, že se znovu dostane na světlou stranu síly, ostatní ho nejspíše nepřijmou, kromě jeho mistra Lukea, kterého Kylo nenávidí ho myslím chce zbytek povstalců mít radši mrtvého než vykoupeného od temnoty. Nemám nic proti starým postavám, ale zkusil bych je nahradit nováčky a mladšími herci, kteří by rozjeli nový příběh a novou trilogii a ne jen kopírovali starou trilogii.

15.1.2017 | 22:51:45
FaithZombie

Nejlépe asi vybrat herečku hodně podobnou Carrie a digitálně nebo pomocí make-upu jí pak jenom upravit její rysy aby to bylo ještě o něco věrohodnější jako Joseph Gordon-Levitt jako mladý Bruce Willis v Looperovi.. nevím. Podle mě by opravdu bylo nejlepší její úlohu v epizodě IX osekat na minimum a vytvořit ji digitálně.. proč je vlastně v pořádku některé herce digitálně oživit jako v Rogue one a u jiných je to problém? Na základě toho že zemřeli nedávno?

#5 tom99 #7 lukforce
15.1.2017 | 23:27:10
tom99

#4 FaithZombie: U herce, který hrál „vedlejší“ roli a zemřel před 20 lety, tam je to asi vesměs jedno. Ale u Fisher je to něco jiného. Umřela nedávno… ale já jsem radši furt pro digitalizaci než přeobsazení…

webmaster
15.1.2017 | 23:29:47
Angi

#1 Golradir: Uctění památky je právě to, že tam nebude. Aby si každý uvědomil, jak důležitý člověk už není mezi námi. Nahradit ji digitálně je naopak zneuctění její památky, předstírání, že se nic nestalo.

16.1.2017 | 9:18:31
lukforce

#4 FaithZombie: tak tak, Tarkin zemřel už dávno a víceméně Rogue One ho připomnělo :) kdežto kdyby digitálně udělali Leiu, tak je to podle mně moc brzo a akorát by se šťouchlo do čerstvé rány. Přeci jen, když ti zemřou dva členové rodiny naráz, tak to je pořádná rána a asi o žádným digitalizování nechceš slyšet.

#8 Angi
16.1.2017 | 9:30:29
Angi

#7 lukforce: Nemluvě o tom, že to rozhodnutí by muselo padnout teď, kdy je to opravdu čerstvé a ne až v době premiéry. Někteří to nechtějí chápat.

16.1.2017 | 11:56:05
barahir

Než přeobsazení, asi by byla lepší smrt i ve filmu, ale nějaký vybuchnutí v lodi je blbý, mohli by udělat alespoň tu poslední scénu digitální a nějakou hrdinskou smrt.

#14 Tomi Lee Morpheus
redaktor
16.1.2017 | 12:00:27
tyna2014

Já bych si představovala nějakou celkem normální smrt. S velkým pohřbem se všemi poctami, které si tahle postava zaslouží. :)

#11 Kutil44
16.1.2017 | 16:14:38
Kutil44

#10 tyna2014: Súhlasím s tebou je to stále najhlavnejšia a najdôležietejšia ženská postava Star Wars. Nezaslúži si zomrieť v nejakej lodi ktorú zostrelia a tým to hasne :(

16.1.2017 | 20:31:13
lenacia

já bych to viděla v epickém stylu. Hned na začátek IX., do titulků hodit tragickou událost úmrtí princezny, a srdceryvný záběr nějakého honosného místa, a obrovskou pohřební hranici, nebo tak něco, u které by všichni stáli, plakali, objímali se. Byl by to takový šok, o kterém by se současně dozvěděl i Nový řád a Kylo (ačkoliv kdo ví jak to s ním bude v osmičce), tam by si zase mohli pohrát s jeho duševním stavem poté, co se dozví o úmrtí své matky.

A pokud už by chtěli výbuch lodi, bylo by fajn alespoň tu scénu s ní nějak naanimovat, třeba že by úplně všechny povstalce poslala v záchranných modulech pryč, a sama by pak tu velkou loď navedla kamikaze na nepřátelské lodě. Musela by tím ale zvládnout zničit ty lodě minimálně dvě, aby to mělo smysl udělat takhle tragicky.

#14 Tomi Lee Morpheus
17.1.2017 | 16:33:12
Tanein

Já pro digitální zobrazení nejsem, v Rogue One mě to hodně tahalo za oči, nevím jak líp ten pocit vyjádřit.

17.1.2017 | 17:32:54
Tomi Lee Morpheus

#9 barahir: ešte je tu jedna možnosť, ale inak GOOD IDEA #12 lenacia: pozeral niekto z vás detektíva COLUMBA, tak o jeho žene…

z wikipedie: Stejnou záhadou je i poručíkova žena, o níž Columbo velmi často mluví, přestože se v seriálu nikdy neobjevila. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Columbo

A ako si to predstavujem, že Leila nezomrie, ale o jej činoch sa dozvieme z dialogov ostatných postáv. Takto jej možno dajú/ vzdajú najvačšiu úctu, pretože si ju zachováme takú ako si ju pametáme, a zároveň bude furt súčasť sveta SW!

ak súhlasite, dajte my vedieť, dakujem.

17.1.2017 | 22:16:06
JaraJ

Já bych byl buď pro přeobsazení dobrou herečkou nebo pro přirozenou smrt postavy. Tak, aby bylo cítit, že smrt nemusí být epická pro to, aby si diváci uvědomili důležitost člověka a bolest, kterou smrt způsobuje.

18.1.2017 | 13:46:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !