Star Wars (Hvězdné války) Rogue Squadron má tvůrčí problémy, nicméně Kathleen Kennedy má zůstat u kormidla další tři roky

Rogue Squadron má tvůrčí problémy, nicméně Kathleen Kennedy má zůstat u kormidla další tři roky

Rogue Squadron má tvůrčí problémy, nicméně Kathleen Kennedy má zůstat u kormidla další tři roky

Zatímco tu máme po nějakém čase doslova šťavnaté novinky ohledně tvůrčích neshod uvnitř studia, na druhé straně se slaví, protože Kathleen Kennedy obhájila svůj mandát a kreativní kontrolu bude mít nadále. Co všechno zajímavého se tedy děje před prahem studia Disney?

0 32
20.11.2021

Před týdnem jsme vám přinesli zprávu, že se snímek Rogue Squadron od režisérky Patty Jenkins posouvá. Údajně za to mohl plný diář režisérky, nicméně nyní vyplouvají na povrch nové zvěsti, které nám všem jsou poněkud povědomé. U režisérky a studia Disney (opět) panuje tvůrčí neshoda. Oba tábory se tak nemohou shodnout, jak by výsledný film měl vypadat.

Zatímco Patty Jenkins má zkušenosti s blockbusterovými filmy, je zvyklá, že studio Warner Brothers jí dává volnou ruku. U myšáka to ale funguje jinak. Tvůrci Star Wars jsou pod velkým tlakem, protože minimálně poslední tři filmy se nepovedly buď finančně, nebo co se týče úspěchu u fanoušků. Studio Disney si tak dává velkého majzla, aby další klopýtnutí nepřišlo hned náhle u filmu Jenkins.


(Takhle nám Kathleen bude mávat další tři roky. Foto: Disney)

To má ale za následek, že Disney dýchá Jenkinks doslova za zády a prosazení vize režisérky je o to složitější. Studio totiž má svůj vlastní názor, jak by měl film vypadat. Kromě tohoto poměrně dobře uvěřitelnému drbu máme i zprávu, že Kathleen Kennedy zůstane u kormidla studia Lucasfilm na další tři roky. Ať už si myslíte o Kennedy cokoliv, přeci jenom nám přinesla seriál The Mandalorian a film Rogue One. Tyto projekty minimálně slavily velký úspěch.

Kennedy patří k jedněm z nejkontrover­znějších osob v Lucasfilmu. Značná část fanoušků ji dává za vinu její nekonzistenci nové trilogie a celkové směřování značky. Na druhou stranu se jí nedá upřít úspěch seriálů na televizních obrazovkách Disney+, takže vyhodit by jí až tak nedávalo smysl. Nicméně kontrakt je s ní prodloužen již napodruhé, takže studio musí být ve finále poměrně spokojeno.

Co na zvěsti z posledních dní říkáte vy?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /4

Cermb0

To, že se sedí v nejvyšším patře a pozoruje co se děje, neznamená že úspěch Mandaloriana je její zásluha! Ona s úspěchem Mandaloriana nemá nic společného, protože to měl komplet v režii Filoni a Favreau… pro ni je to jen položka v tabulce…

20.11.2021 | 19:46:27
Raiden123

Neviem,proste „Baba k zulibani“ sa drzi zubami,nechtami a nikto ju odtial nevie vyrazit :-/ No,ale je tu i problem,ak by ju niekto uspesne vyhodi-l,kto zaruci,ze tam niekto nedosadi niekoho horsieho,tak asi je lepsie sledovat nepriatelov,ktorych pozname s dialky…

21.11.2021 | 0:14:27
Warriorn

Super fanda Star Wars nejsem, ale i tak jsem se vždycky na film podíval. Každopádně tahle ženská nikam nepude úspěch neúspěch, protože vyhodit v dnešní době ženskou z vedoucí pozice to by na západě nefungovalo.

No a jak bylo řečeno, ona ve vedení nemá s úspěchem Mandaloriana absolutně nic společného. Možná tak schválila prvnotní start projektu, ale tím to končí.

22.11.2021 | 11:01:26
Harper66

Na to lze říct jenom jedno "Kennedy, ty feministická svi*ě, táhni!!!

22.11.2021 | 21:50:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams nám připravil první a poslední díl nové trilogie. Nemá smysl dlouho chodit kolem horké kaše. Zřejmě se vše nepovedlo tak, jak původně mělo. Chyběla tomu vize a nápady, které Abrams měl, se svým způsobem shodily ze stolu. Abrams nyní o tom otevřeně promluvil.

Reklama

Zajímavosti

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Na dni investorů Lucasfilm představil několik nových filmů a seriálů. A ejhle, u jednoho již údajně byla pozastavena výroba a přednost dostanou jiné projekty. Kromě této zprávy vám také přinášíme čerstvou novinku, že Dave Filoni zesílil svou pozici u Lucasfilmu a vyšplhal zase o kousek výš.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců