Star Wars (Hvězdné války) Trailer zmátl fanoušky: Skočí se v čase, nebo se bude navazovat na Epizodu VII?

Trailer zmátl fanoušky: Skočí se v čase, nebo se bude navazovat na Epizodu VII?

Trailer zmátl fanoušky: Skočí se v čase, nebo se bude navazovat na Epizodu VII?

Na Star Wars Celebration byl zveřejněn vůbec první teaser trailer na očekávaný film The Last Jedi. I když jsme se v průběhu tohoto a minulého roku dočkali spousty novinek, které hlásily, že v dalším díle nás čeká časový skok, první trailer mate fanoušky a vše nasvědčuje opaku.


14 0
27.4.2017

Dřívější zprávy hovořily jasně. Na začátku Epizody VIII nás měla čekat scéna, která bude navazovat na Epizodu VII, a vznikla již během natáčení předešlého dílu Síla se probouzí. Až poté začnou klasické přilétající titulky a film se posune v čase. Sice se jednalo o zcela inovativní přístup, ale spoustě fanoušků se začala tato myšlenka líbit. První teaser trailer odhalil trošku něco jiného a zmátl tak fanoušky po celém světě.

V každém díle se skočilo (alespoň trochu) v čase. Žádný Star Wars film z hlavní série bezprostředně nenavazoval na ten předcházející. Něčeho podobného jsme se měli dočkat i letos na Vánoce u filmu Poslední z jediů, ale první záběry nás trochu matou. Scén s Lukem Skywalkerem a Rey na planetě Ahch-To je hned několik. Rey má mít v Epizodě VIII dle prvních promo fotek trochu jiný vzhled a účes, ale trailer nám ukázal Rey ve světle, v jakém ji známe již ze Síla se probouzí.


(Finální scéna Epizody VII nenechá některé fanoušky spát. Foto: Disney)

Očekává se tak, že by většina těchto scén, které jsme viděli v upoutávce, mohla pocházet z pasáže před přilétajícími titulky. Jenže zatím se zdá, že těchto scén je převážná většina a diváci přece nemohou na titulky čekat do poloviny filmu. Následně by na film posunutý v čase nezbylo tolik místa. Záběry na Rey a na Lukea ovšem nejsou jediné, které předešlé předpoklady nabourávají. V traileru je totiž vidět i záběr na Finna v lékařském zařízení, který se zotavuje ze souboje s Kylem Renem. To je další indície, která nás vede k domněnce, že celý film bude bezprostředně navazovat na snímek J. J. Abramse.

Možná je vše pouze promyšlený trik režiséra Riana Johnsona, který chce fanoušky zmást. Původní zpráva stále může platit – Rian chtěl zkrátka ve svém teaseru ukázat co nejméně záběrů, které by prozrazovaly hlavní dějovou linii filmu. Navíc scény z planety Ahch-To se obejdou bez digitálních triků, a tak Johnson mohl logicky chtít ukázat jenom je. Za celou záhadou může být ovšem i zcela něco jiného, děj může poskočit v čase pouze o pár týdnů apod.

V komentářích nám dejte vědět, jak na vás působí trailer z časového hlediska. Bude film bezprostředně navazovat, nebo se nakonec posuneme v čase?

Diskuze /7

Lex Luthor

Film bude možná navazovat na konec sedmičky, ale pak budou skoky v čase takže to bude jedno.

27.4.2017 | 20:52:39
dovahkiin

To že je tam záběr na Finna v lékařském zařízení bych nebral jako indicii, koneckonců mu Kylo přeseknul záda, takovej šrám se nevyléčí za týden, spíš po skoku časem ho budou odněkud takto převážet a pak se hnedka probudí

27.4.2017 | 21:05:51
vivatis

Rey přeci nemusí mít ten novej účes celý film. Takže skok tam může být o několik týdnů, měsíců jak je Rey už lépe vycvičená, ale stále má ten svůj účes a až třeba odletí na jinou planetu tak si účes změní.

27.4.2017 | 21:30:16
pidalin

Určitě tim trailerem jenom trollej a teď se dobře bavěj. :-D

#5 Anckrst
28.4.2017 | 15:06:19
Anckrst

#4 pidalin: Tiež si myslím že minimálne polovica scén nebude vo filme…išlo len o to niečo ukázať aby fanúšikovia vedeli že sa vôbec niečo deje s filmom. už to poznáme

28.4.2017 | 15:52:01
Tomi Lee Morpheus

alebo film začne klasicky kde sa dozvieme čo sa deje v galaxii, po útoku prveho radu ktorý zničil čo zničil…

a potom sa vrátime za Rey a Lukom.

ps: zabúdate na teóriu relativity, a tá umožnuje takýto začiatok, čas beží všade trocha inak;)

28.4.2017 | 18:50:57
Ikari

film zacne po casovem skoku, zhruba v polovine filmu dojde k souboji Rey se Snokem, ve kterem bude hrdinka prohravat, ale tesne pred tim, nez ji Snoke zasadi finalni ranu zacne flashback, jak cvicila s Lukem a jake vsechny moralni rady ji dal, behem toho nacerpa novou silu, aby pak v uplnem zaveru filmu mohla Snoka porazit :P

30.4.2017 | 12:42:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců