Star Wars (Hvězdné války) V určité fázi původního scénáře Epizody IX se měla Rey vydat hledat ztracený hardware či stvořitele Millenium Falcona

V určité fázi původního scénáře Epizody IX se měla Rey vydat hledat ztracený hardware či stvořitele Millenium Falcona

V určité fázi původního scénáře Epizody IX se měla Rey vydat hledat ztracený hardware či stvořitele Millenium Falcona

Epizoda IX je sice už dávno za námi, ale pachuť, která nám po ní zůstala v ústech, nadále přetrvává. Proto někdy potěší, když se sem tam objeví nějaká myšlenka, kterou kdysi zvažovali tvůrci. I když spousta nápadů zní skvěle, zrovna dnes vám ukážeme jeden, který až tak úžasný není.

5 6
20.4.2021

Na scénáři k Epizodě IX pracoval J. J. Abrams společně s Chrisem Terriem. Druhý jmenovaný scenárista již několikrát v minulosti přiznal, že v životě nepřepisoval scénář tolikrát jako v případě Epizody IX. Jednou dokonce zavtipkoval, že co ráno, to nový scénář. Bylo zřejmě vidět, že buď mají tvůrci hrozně moc nápadů, nebo zkrátka neví, jak celou ságu Skywalkerů ukončit.

Do světa se nyní dostal zajímavý concept art, který si můžete prohlédnout níže. Vidíme na něm Rey na (další) pouštní planetě, jak konverzuje se starší ženou. Concept art do světa vypustil Phil Saunders, jeho autor. Ten prohlásil, že v určité fázi scénáře se měla Rey vydat hledat ztracený kus hardwaru, který by jí pomohl zničit armádu Prvního řádu.


No, to samo o sobě zní dost podivně. Ilustrátor zřejmě znal jen útržky děje. Pevně věříme, že slovo hardware, které se ve světě Star Wars nepoužívá, by bylo nahrazeno jiným slovem. I tak je ale zajímavé, že v původním scénáři opět figuroval nějaký předmět, který dokáže porazit celou armádu. Ostatně s touto myšlenkou pracoval i Abrams při finální verzi scénáře Epizody IX.

(Co říkáte na tento nákres? Foto: Disney)

Rey se na nové pouštní planetě měla setkat s původním stvořitelem lodi Millenium Falcon, postarší ženou, kterou by si zahrála Judi Dench, pokud by vše dopadlo dobře a se studiem by se herečka dohodla. Pro velké blockbustery je poměrně běžné, že vzniká několik různých nákresů i pro scénář, který není pevně daný. Ostatně právě tyto ilustrace mají následně studio přesvědčit, zda scénář schválit nebo ne.

Někdy si zkrátka vedení studia není schopno představit, co a jak bude vypadat, když se o tom ve svém scénáři autor rozepíše. Vizualizace je ovšem velice důležitá a hraje v rozhodovací fázi významnou roli. Asi se nebudeme divit, když se v budoucnosti dočkáme několika dalších nových nákresů. Jen si vzpomeňte, kolik jich vzniklo pro Trevorrowovu nerealizovanou Epizodu IX.

Bohužel v tomto případě je to už jen jakýsi výkřik do tmy. Sice tu existuje ještě malá skupina fanoušků, která stále doufá, že Abrams má někde ve svém nočním stolku schovaný nepoužitý materiál k Epizodě IX, který se jednoho dne dočká své premiéry jako Liga spravedlnosti Zacka Snydera. V tomto případě ale Abrams dobře věděl, co dělá, a dobře věděl, co natáčí. Jelikož Disney přísně hlídalo rozpočet posledního dílu po finančním neúspěchu Sola, navíc natočeného materiálu moc není. Alespoň si to myslíme.

Co si vůbec myslíte o alternativních scénách z nerealizovaných scénářů? Byl by film lepší?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /5

Zilwicky

JJ ma proste tie MacGuffiny rád co? VII – mapa k Lukeovi. IX – pathfinder, ta smiešna dýka a neviem ci tam nebolo este nieco.
Po epizódach VII a VIII je úplne jedno co by vymysleli, výsledok by bol prinajlepšom priemerný.
Ale trosku na príjemnejšiu nótu: https://www.youtube.com/watch?…

#2 4391
20.4.2021 | 18:47:39
4391

#1 Zilwicky: Kéž by se tahle spekulace potvrdila :)

20.4.2021 | 21:40:53
RagnarokCzD

Hele kousek tajemnýho Hardware kterej dokáže zničit armádu by podle mě pořád fungoval líp, než armáda, která se porazí sama, když jí na vlajkovou loď vyskáče tlupa magorů na koních a nabourá jim do antény. :D

21.4.2021 | 19:49:07
Railbot

Podobných ilustrací s nepoužitými koncepty je v Art of … plno. Žádná senzace. I proto Art of Star Wars miluju. Nicméně tuhle zdechlinu v podobě nové trilogie bychom už mohli konečně nechat v klidu tlít a zapomenout na ni.

#5 Zilwicky
22.4.2021 | 11:35:52
Zilwicky

#4 Railbot: Súhlasim. Pre každú hru/film/seriál sa spraví million concept artov, to by sme mohli filozofovať do rána o každom z nich :D A sequel trilogy si to určite nezaslúži

22.4.2021 | 11:48:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců