Turn: Washington's Spies Rozhovor s hercem Burnem Gormanem o jeho postavě

Rozhovor s hercem Burnem Gormanem o jeho postavě

Rozhovor s hercem Burnem Gormanem o jeho postavě

Burn Gorman, který hraje majora Edmunda Hewletta, poskytl stanici AMC rozhovor, ve kterém mluví o vztahu Hewletta s Annou, úctě k Georgi Washingtonovi a o tom, co by dělal, kdyby nebyl hercem.


3 0
15.5.2015

Ve druhé sezóně se nám odhaluje Hewlettova citlivá stránka, kterou v něm Anna vyvolává. Jak vám šlo ztvárnění této jemné stránky u tak drsného vojenského vůdce? Čerpal jste někde inspiraci?

Myslím, že první věc, kterou musím říct o druhé sezóně, je to, že Hewlett je mužem, který není na správném místě. Je ve válce a v cizí zemi, kde se cítí jako ryba na suchu. V první sezóně jsme viděli, že s tím bojoval, ve druhé sezóně vidíme, že začíná pomalu bourat své zdi a otvírá nám svou pravou osobnost, nechává vystoupit na povrch pravého Hewletta. Stává se méně nepřátelským. Vlastně se mu v Setauketu líbí. Možná proto nechává vyplavat svoje pocity napovrch. Myslím, že všichni z nás měli někdy ve svých životech neopětovanou lásku. S nikým konkrétním ho nespojuji, ale myslím si, že můžeme všichni vyprávět. Hewlett je rozpačitý muž, obzvlášť, pokud jde o mluvení s ženami a projevování náklonnosti.


Jak jste s Heather Lind postupovali při rozvíjení vztahu mezi Hewlettem a Annou?

Heather je naprosto fantastická herečka. To, co dělá, je obrovské, ukazuje to Annu v několika rovinách. Myslím si, že jsou si naše postavy svým způsobem podobné. Jsme tu oba sami a oba jsme ztratili rodinu i přátele. Snad Anna oceňuje, když má o ni někdo zájem. Společné scény si opravdu užíváme.

Ve čtvrté epizodě druhé série mluví Hewlett o boji mezi „muži rozumu a muži krve“. Zdá se, že se Hewlett považuje za muže rozumu i navzdory jeho přehnaným reakcím. Co si myslíte, že k němu víc sedí?

Rozhodně muž rozumu. Myslím, že udělá cokoliv, aby efektivně rozkazoval a řídil své vojáky. Pokud potřebuje například někoho zbičovat, udělá to proto, že chce dobře odvést svou práci. Nevidím ho jako muže, který dosahuje výsledků skrze násilí. Raději by se snažil vše rozumně vyřešit a vyjednávat. Je také mužem cti. V první sezóně byl Setauket napaden, a on měl vůči němu závazky. Dokud to tak je, tak si myslím, že je šťastný.

(Anna Strong a major Hewlett; FOTO: AMC)

Jste fanoušek historie. Je zde něco nového nebo překvapujícího, co jste se dozvěděl díky zkušenostem z Turn: Washington’s Spi­es? Jakou nejzajímavější věc jste se dověděl?

Strašně jsem si užíval Washingtona v podání Iana Kahna, je to opravdu talentovaný herec. Trochu jsem pátral po informacích, které se týkají Washingtona. Byl neuvěřitelně složitým, a až téměř renesančním člověkem, pokud šlo o jeho zájem o zemědělství, nové technologie a jídlo. Bylo pěkné vidět jeho pravou osobnost. Líbilo se mi, že zažil potíže a prohry.

Našel jste nějaké podobnosti mezi majorem Hewlettem a vámi za ty dvě sezóny, co jste ho hrál?

No, mám rád svoje oblečení. Moje žena mi vždy nadává ohledně mých kolekcí bot. To je něco, co s Hewlettem sdílíme. Máme rádi ty nejvybranější věci, když dojde na krejčovskou eleganci. On je člověk, který klade důraz na to, aby vypadal dostatečně reprezentativně. Určitě mám rád svoje oblečení.

Jaký je mezi vámi největší rozdíl?

Nejsem si jistý, jestli bych zvládl takhle trpět. Myslím, že bych se pokusil opustit Setauket a dostat se domů za každou cenu. Mám pocit, že je Hewlett muž vázaný povinností a je ochotný tomu obětovat své štěstí. Já nejsem tak disciplinovaný, ale k téhle postavě chovám respekt.

Ve čtvrté epizodě druhé série Hewlett přiznává, že se chtěl stát astronomem, nikoli vojákem. Co si myslíte, že byste dělal, kdybyste nebyl hercem?

Pracoval bych v hotelnictví. Takhle bych si postupně vypracoval cestu až k luxusním hotelům v Londýně. Líbí se mi ta pospolitost, je to jako obří úl. Tak to bych to dělal, ale naštěstí jsem dostal šanci hrát Hewletta, takže snad to takhle dlouho vydrží a já nebudu muset dělat něco jiného.

Původní rozhovor můžete najít na stránkách AMC.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav překladu

Epizoda S04E04: Nightmare

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Turn:

  • … S04E04 HDTV x264-SVA

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás