Turn: Washington's Spies Rozhovor s hercem Sethem Numrichem o jeho postavě

Rozhovor s hercem Sethem Numrichem o jeho postavě

Rozhovor s hercem Sethem Numrichem o jeho postavě

Stanice AMC vyzpovídala Setha Numricha, který hraje Bena Tallmadgeho. Herec hovoří o své postavě, o vztahu s Calebem a Sackettem a o tom, jak mu zkušenosti z divadla pomohli na obrazovce.


4 0
1.5.2015

Během premiéry druhé série probíhá rvačka, které se Ben účastní. V tom přijde Caleb a prohlásí, že kromě něj nemůže Bena nikdo mlátit. Jak byste vystihl vztah mezi Benem a Calebem? V čem si je podobným s přátelstvím mezi vámi a Danielem Henshallem?

Myslím si, že určité podobnosti v našem vztahu existují. Daniela mám opravdu rád, je to skvělý chlap i herec. Myslím, že hercům jsou vybírány role, které jsou jim alespoň trochu podobné, pak je totiž zábavné pozorovat ty podobnosti, které máme společné se svou postavou. Ben s Calebem jsou si opravdu blízcí a vždy si kryjí navzájem záda. Když přijde Ben na pomoc Calebovi, vždy to bude trochu jiné, než když Caleb přijde na pomoc Benovi.


Ben se zavázal k tomu, že udělá všechno proto, aby ochránil George Washingtona, vyhnal zrádce a udržel tak Patrioty jednotné. Co nejvíce obdivujete na Benovi jako vůdci?

Vždycky jsem obdivoval Benovo odhodlání. Teď, když vidíme, jak se jeho postava vyvíjí, tak mi přijde opravdu super, že se učí věcem, které nejsou vždy tak jednoduché. Stále se z něj stává více muž, a tak vidí ve všem větší obrázek. Teď už bere v úvahu i bezpečnost ostatních lidí. Je to klasický příběh dospívání, kdy bojujete za to, v co věříte, a dáváte pozor na lidi, na kterých vám záleží. Na Benovi se mi líbí, že je přísný, avšak je ochotný přiznat chybu a posunout se zase trochu dopředu.

Ve třetím díle druhé série se Ben s Calebem dostanou do špionské dílny Nathaniela Sacketta. Vypadalo to ve skutečnosti taky tak skvěle, jako v televizi?

Bylo to velice úžasné! Lidé v našem seriálu vynaloží mimořádné úsilí, abychom měli takovéhle výborné rekvizity. V takovémto prostředí je to pro nás herce hned jednodušší. Bylo zábavné to všechno dostat do místnosti a vidět očima postav, co všechno můžeme udělat pro kvalitní špionáž.

Jak jste se Stephenem Rootem přistupovali k rozvíjejícímu se pohodovému vztahu mezi Benem a Sackettem?

Stephen Root je jedním z mých nejoblíbenějších lidí na světě. Vyrůstal jsem na jeho filmech, např. Office Space, takže když jsem zjistil, že se k nám připojí, byl jsem nadšený. Myslím si, že naše postavy směřují k informatickému vztahu. Scénáristé jsou na place s námi, takže vidí, jaký máme jako herci vztah. Rád přemýšlím nad tím, jak naše postavy skončí.

(Caleb a Ben. Foto: AMC)

Jste absolventem dramatické školy a máte za sebou úctyhodné množství divadelních zážitků. Existuje něco, co jste se naučil na jevišti, co ovlivnilo váš výstup v Turn: Washington’s Spi­es? Naučil jste se něco hraním před kamerou, co jste pak použil na jevišti?

To je výborná otázka. Moje divadelní zkušenosti rozhodně využívám. Myslím, že většina herců z tohoto seriálu pochází z divadelního světa a všichni si povídáme o tom, jak moc nám tato zkušenost pomáhá. Z divadla jsme zvyklí na bohatou slovní zásobu. Divadelní výcvik nám také pomohl k tomu, abychom drželi tělo ve správném postoji. Před kamerami jsem se naučil, že můžu dělat málo a přesto to bude vypadat intenzivně. Kamera snímá jen malou část scény, takže jsem se to naučil využívat. Právě teď budu hrát v jedné hře v menším divadle, takže máme možnost vše udělat intimní a jemné.

V současné době pracujete na roli v Macbethovi, kterou vám dal Angus Macfadyen ve svém novém filmu. Jaké to je pracovat s někým, koho znáte z Turn: Washington’s Spi­es, v jiném prostředí? Obsadil vás Macfadyen do role Macduffa z nějakého konkrétního důvodu?

Zmínil se, že na něčem pracuje, a pamatuji si, že jsme se bavili o Macbethovi a já jsem zmínil scénu s Macduffem. Zasvětil mě tedy více do svého filmu a nabídl mi jeho roli. Užili jsme si spoustu legrace. Se všemi lidmi jsem se velice bavil a bylo to zase něco jiného využívat Shakespearův jazyk ve filmu.

Váš otec je také herec. Jak ovlivnil vaši hereckou kariéru?

Hrát jsem začal už jako dítě a otec mě velice podporoval a nikdy na mě netlačil. Pokaždé vše vzešlo z mého zájmu. Vždy tu pro mě byl, když jsem potřeboval nějakou odpověď a chtěl, abych si našel vlastní cestu. Pamatuji si své první konkurzy, na kterých mi byl láskyplným průvodcem. S bratrem nás brával do divadla a doma jsme si četli Shakespeara. Navždy mu budu vděčný za to, jak mě vychoval.

Původní rozhovor můžete najít na stránkách AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav překladu

Epizoda S04E04: Nightmare

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Turn:

  • … S04E04 HDTV x264-SVA

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás