Redaktoři Edny hodnotí film Captain Marvel

Redaktoři Edny hodnotí film Captain Marvel

Před několika dny vtrhla do kin první ženská sólovka od Marvelu, na kterou jsme se vypravili a přinesli vám několik zcela odlišných názorů. Povedl se poslední film před závěrečným bojem nebo spíše patří do té horší poloviny?

25 0
11.3.2019

@Zira

Na doposud nejsilnější postavu v MCU podle Kevina Feige jsem se těšila už od doby, co to oznámili. Moje nadšení opadlo, když jsem zjistila, že Captain Marvel bude hrát Brie Larson. Už od té doby, co získala Oscara, mi na té herečce bylo něco nesympatického, a to jsem neviděla jediný její film. Nevím proč, ale něco mi na ní nesedělo. Tak nějak jsem si říkala, že i přesto se na ten film podívám, když je to od Marvelu, možná trochu s nechutí, ale říkala jsem si, že to překousnu kvůli příběhu. Jakmile jsem ale v září uviděla trailer, veškerý popud k herečce ze mě okamžitě spadnul. Dostavila se je jen radost a nedočkavost, protože do března ještě byla dlouhá doba. Těšila jsem se na to víc jak na Vánoce.

K samotnému filmu mohu říct, že naplnil moje očekávání. Brie odvedla fantastickou práci, ať už co se týče hraní, tak i bojových scén. Její trénink na tom byl hodně znát. Velká nostalgie přišla i v momentě, co jsem viděla Samuela L. Jacksona a Clarka Gregga. Líbilo se mi, že všechno zapadalo do sebe a jejich příběh jsme mohli vidět tak nějak od začátku. Samo sebou nějaké věci ohledně příběhu byly lehce předvídatelné, ale to už tak u většiny filmů bývá, jelikož ti, co sledují komiksové filmy už nějaký ten pátek a filmy či seriály obecně, dokážou nějaké věci lehce odhadnout. Někdy mi to na filmech vadí, ale tady mě to nijak nepohoršilo. Zvraty ale jistě čekat můžete a nejen to. Dalším plusem byla doba, ve které se příběh odehrával, a i následné vtipy, které mohli ocenit hlavně ti, co se kolem devadesátek narodili.

Mladý Fury patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Foto: Marvel, Disney

Nejlepší pro mě byla hlavní message celého filmu, kterou tu rozhodně neprozradím, ale pokud se půjdete podívat na film, jistě vás hned trkne do očí. Nechybí bojové scény, rozvinutý příběh, emoce a taky humor. Když na film zajdete, po skončení budete cítit, že se kruh uzavřel, přestože nás za měsíc a půl čeká ještě Endgame. Na první film o ženské superhrdince od Marvelu slušná práce, jen tak dál.

Hodnocení: 95%

@Blackhand47XD

Po mnoha letech Marvel konečně vyrukoval se svou první ženskou sólovkou, která rozhodně není tak špatná, jak se předpokládalo. Sám jsem se trochu obával, že film bude jakousi propagandou, jak tvrdily zahraniční weby, ale nic extrémního to vážně nebylo. Všichni jako obvykle dělali z komára velblouda, žádné machinace od filmu nečekejte. Co se týče postav, tak hlavní hrdinka funguje dobře. Sice není udělaná tak do hloubky, jako její kolegové, ale Brie role sedne a jde vidět, že si to užívá. Jude Law, Annette Bening i Ben Mendelsohn herečce skvěle sekundují a vrcholem všeho jsou pak mladý Fury, agent Coulson a chlupatý mazel Goose, jež je jakýmsi ústředním komickým prvkem.

Zasazení do devadesátek nám samozřejmě přináší hromadu popkulturních odkazů a příběh nám nikterak nenarušuje už tak nabitou časovou osu, ale spíše ji skvěle doplňuje. Film jako takový bych určitě nenazval prequelem k Endgame, jedná se spíše o samostatné dobrodružství a divák jdoucí na nové Avengers se bez snímku rozhodně obejde. Berme to spíše jako takové rozšíření k první fázi, které vybrušuje pár nejasných detailů.

Film není žádnou radikální propagandou, jak by se mohlo zdát. Foto: Marvel, Disney

Film nabízí i pár zvratů, ale ty nejsou natolik šokující ani zajímavé, aby to s člověkem nějak hnulo. Jeden z nich akorát přichází s jistou myšlenkou, kterou potvrdil v nedávném rozhovoru i samotný Feige. Abych nic nevyzrazoval, tak jenom napovím, že se týká filmových záporáků. Captain Marvel rozhodně není nejlepší Marvelkovka a není ani nejhorší. Jsou tu věci, které by se daly vylepšit, ale jinak se jedná o kvalitní oddychovku s dostatečnou dávkou vesmírných scén.

Hodnocení: 80%

@tom99

Musím říct, že jsem od filmu vůbec nic nečekal a trošku jsem se obával, že i Kevin Feige si nechá kecat do práce a bude možná ovlivněn tzv. lepšolidmi v Hollywoodu, kteří zkrátka musí plnit sociální kvóty i ve filmech. Bál jsem se, že feminismus bude na mě prskat z každé scény, ale to se naštěstí nestalo. Šlo vlastně o docela příjemný film s hlavní hrdinkou Carol, která pátrá po své minulosti.

První půlhodina s Kree mě vůbec nebrala, film začne dostávat větší podtext, až Carol dorazí na Zem. Tam jsem si jí oblíbil a Brie Larson mi zde dokázala, že umí hrát. Fury v podání Jacksona byl jako vždy fenomenální a Clark Gregg i v takové malé roli potěšil. Hledání sebe sama, což bylo posláním celého filmu, se povedlo a bavilo mě na celém příběhu nejvíce odhalovat původ hlavní hrdinky. A vlastně i zvrat zhruba v polovině filmu byl povedený, jelikož jsem nečetl žádné spoilery k filmu, byl jsem mile překvapen.

Captain Marvel nabízí několik více i méně průhledných zvratů. Foto: Disney, Marvel

Captain Marvel jako další člen Avengerů je na můj vkus moc silná a jak už to u over-powered hrdinů bývá zvykem, akční scény za moc nestály, někdy mi dokonce připadaly poměrně odbyté (a digitální triky leckdy nedodělané, zvlášť v závěru, kdy Carol lítá). Ale o ty bitky tady ve finále ani nešlo. Byl to nakonec fajn příběh a já dostal víc, než jsem čekal. Fakt jsem se bál prvního marveláckého průšvihu, kdy mi někdo bude každou chvilku připomínat, že pozor – máme tady hrdinku a je to žena. Nakonec to byl ale zcela přirozený film, za což jsem velice rád.

Hodnocení: 70%

@DarthRevan

Captain Marvel byla dlouhou dobu prezentována jako první snímek s hlavní ženskou hrdinkou, který Marvel Studios pošle do kin. V tomto ohledu tak současní vládci komiksového filmu zaostali za svými konkurenty od DC, kteří s Wonder Woman vyrukovali už roku 2017. Captain Marvel je prezentována jako svěží origin mocné postavy, prequel ke všem předchozím filmům i pohled na počátky organizace S.H.I.E.L.D.

Z těchto tří hlavních témat logicky nejvíce zaujme poslední jmenované, neboť Samuel L. Jackson se jako Nick Fury vrací ve vrcholné formě a snímek si víceméně krade pro sebe, přičemž dokázal zastínit i všemi vychvalovanou Brie Larson. Bohužel, kromě Furyho scén, které mnohdy pobaví a člověk u nich udrží pozornost, snímek nenabízí nic revolučního, co bychom už v rámci dlouhotrvajícího MCU neviděli. Novému snímku ubližuje i přílišná délka a naprosto nevhodný výběr soundtracku, jenž při několika scénách působí násilně naroubovaným dojmem. Captain Marvel je tak bohužel v rámci originů MCU jednoznačně nejslabším počinem, doufejme tedy, že se další dva snímky v tomto roce povedou o poznání lépe.

Hodnocení: 50%

Souhlasíte s našimi názory? Co se na filmu líbilo a nelíbilo vám?

Diskuze /15

Lex Luthor

Moc velké očekávání jsem od Captain Marvel neměl myslel jsem, že film bude propagovat feminismus a všechny další kraviny, které se v dnešních filmech dějí, ale byl jsem příjemně překvapen. Jedná se o dobré sci-fi, které hladce zastíní Star Wars. Nejvíce mě bavil děj na Zemi kde jsme viděli začínající SHIELD. Mladého Furyho a nováčka Coulsona. Celý sál se smál při scénách z 90 let. Když jsem viděl cameo Stana Leeho ukápla mi slza. Jistě film má i zápory, ale jinak se jedná o skvělou akční sci-fi podívanou. Filmu dávám 75%.

11.3.2019 | 15:24:27
-Skinner-

Najlepšie Marvel logo. Skvelá pocta Stan Leemu. Súhlasím s tým, že Fury si kradol každú scénu. Pekné zasadenie do doby 90. rokov. Zvrat vo filme bol predvídateľný. Kreeovia sú pre mňa sklamaním vôbec nič neukázali za to Skrullovia sú príjemným prekvapením. Ben Mendelsohn ako Talos je najlepšou časťou filmu. Plusom je aj Coulson a interakcia Goose s Furym a asi najlepšia potitulková scéna. Nakoniec aj oscarová Brie Larson ukázala, že hrať vie aj keď jej toho na hranie veľa nedali. Určite jeden z lepších originov hrdinov z MCU.

11.3.2019 | 16:22:03
Dragon94

Nečekám, že by to bylo horší než Neuvěřitelný Hulk. Nebo je?

#4 -Skinner-
11.3.2019 | 17:02:15
-Skinner-

#3 Dragon94: Osobne by som to zaradil nad Hulka, Cap1, Thor 1 a 2, Iron Man 2, Age of Ultron a Black Panthera.

11.3.2019 | 17:09:06
percival2

Za mne výplňovka. Sice bez agitky, ale výplňovka. Je to něco jako Black Panther, který byl úvod Avengers 3, aby se diváci neptali, proč je závěrečný boj v Africe. Tady je vysvětleno, proč má v Avengers 4 ten Batman prsa a divný účes ;-)

#10 Horluck
11.3.2019 | 17:30:54
LAZARUS111

Mna stale stve ta myslienka najsilnejsej hrdinky v MCU.

11.3.2019 | 18:26:18
j&t&t

mňa to bavilo. jasné, sú aj lepšie Marvelovky, ale za mňa aj horšie. a tiež ma najviac potešil Sam L. Jackson ako Fury, bol úžasný a aj Phila som veľmi rada videla. mne naopak tam nevadil ani soundtrack, hlavne Nirvana a No Doubt potešili :) za mňa 85–90%

11.3.2019 | 19:23:32
sFík

Mě tak overpowered nepřišla.. možná jako Thor třeba.. nevím nic vyhroceného jsem tam neviděl, navíc když není v tom žhnoucím stavu tak může dostat i na budku ne?

11.3.2019 | 19:58:37
Timik.

tak isto, nemal som žiadne očakávania skôr som sa bál. ale nebolo to nič hrozné, ale ani niečo prelomové. Najprv plusy: Furry samozrejme top, Coulson potešil a Skrulls majú podľa mňa veľký potenciál. Osadenie do obdobia bolo super, hudba tak isto. Vzťahy a interakcia medzi postavami boli tak isto dosť dobré hlavne Furryho s Carol a samozrejme Furry so skvelým Goosom. A teraz tie zápory: Dej a celkové veľké odhalenie rasy Kree ako záporákov bolo predvídateľné, viem že to nie je nič hrozné alebo čo by veľmi vadilo filmu, ale pozmeniť pohlavie Mar-vella bolo podľa mňa zbytočné a vo vzťahu voči komiksovej predlohe priam neúctivé kedže Mar-vell hraje veľkú úlohu v príbehu o Carol ako Captain Marvel. Ale čo mi asi príde ako najväčší mínus celého filmu je samotná Carol/ Captain Marvel. Ako hlavná postava bola málo výrazná, necítil som z nej žiadnu charizmu (aj keď sa snažila/snažili) vôbec som sa s ňou nevedel v ničom stotožniť alebo aspoň nejak s ňou súcitiť. Plus tie jej prehnane silné schopnosti sú skôr odpudivé ako lákavé. Veď vo finálnej bojovej scéne som mal len podopretú hlavu a čakal kedy to skončí, proste som z toho nebol v napätí a vôbec som sa o ňu nemusel báť. Nehovorím nech bude najsilnejšia ale nech to ma vývoj ako mal Ironman, Thor, Hulk, Captain America či už fyzický alebo psychický. A u nej nemám pocit že by sa niekde mohla táto postava vyvíjať. Takže pre mňa ako hrdinka a líderka budúcich filmov v MCU bude nezaujímavá a proste skôr budem mať asi k nej odpor ako nadšenie. Ale uvidíme ako s ňou Rusoovci naložia, keď sňou nespravia poriadok oni tak už neviem kto :D takže približne pre mňa 65%

11.3.2019 | 22:56:41
Horluck

#5 percival2: ,,Tady je vysvětleno, proč má v Avengers 4 ten Batman prsa a divný účes ;-)" Řekl bych, že v tomto případě spíše Superman, ne? :-D Chtěl bych vidět Batmana, jak proletí vesmírnou lodí a roztrhá ji na cucky :-D:-D:-D

#11 percival2
12.3.2019 | 0:18:47
percival2

#10 Horluck: Batman, podle těch divně svítících bílých očí ;-) Nechápal jsem ten zjev u DC, divný mi připadá i u Marvela …

12.3.2019 | 5:37:20
Rider S.R.Q

70–80% je reálných. 50% je přiliš kritické hodnocení se kterým nesouhlasím.

12.3.2019 | 8:57:34
Raiden123

Ja napíšem asi toto – Kapitan Goose is da best … :D filmove hodnotenie by bolo na 6/10.

Mnoho ľudí si nevšimlo,že tam bola ešte jedna postava,ktorá ešte len bude mať titul Kapitan Marvel,keď Carol nebude na zemi,i keď stále Carol Denvers-ová bude v príbehu nažive,preto táto postava prenechá tento titul pre Carol a za nejaký čas použije iné prezývky,ako ......,spectre?,spec­trum,pulsar,a­le to je asi dostatočná nápoveda,no neviem či sa budú držať tohoto príbehu.

Proste si nechali otvorené zadné vrátka pre iných hercov stvárňujúcich Kapitan Marvel a nieje ich málo,bolo by ich asi 6?,každý s nich môže byť kapitán marvel,ale zakaždým to bude niekto iný,s vlastným príbehom,dokonca jeden bude záporák,ktorý neskôr zmenil strany a dal si iné meno,aspoň podľa popisu na komiksovej wikipedii.

No a ešte Carol Denvers nevplyvnilo lusknutie Thanosových prstov,lebo jej vlastné schopnosti sú získané s jedného s kameňov na Thanosovej rukavici a dokonca by mohla cestovať časom ak by prišla ako na to,kedže by vedela napodobniť blink drive jump/skok/tele­portáciu na veľké vzdialenosti,v mo­mente keď Thanos luskol prstami pravdepodobne nebola v našom vesmíre,podobne ako Ant-Man,len jej dôvod bol iný,súvisiaci s jej schopnosťami,možno ju ochránilo spojenie so spomínaným kameňom.

12.3.2019 | 13:52:59
Fossilus

Z každédého filmu jsem si zatím nejvíce pamatoval hlavní postavy a taky se mi na filmu líbili nejvíce. Z Cpt. Marvel se mi nejvíce líbili a nejvíce si pamatuji kočku a Furyho, samotná hlavní postava mě moc nezaujala a to je špatně.

13.3.2019 | 19:36:47
azoxid

Keptn Márvel (Mar Vell, jsou to dvě slova!) byla spíš taková happy oddechovka, ze které důvěra, přátelství a rodina prýštila pomalu každou minutu. Příběh jako takový nebyl nijak extra groundbreaking, film fungoval především jako doplnění/vysvětlení detailů z předchozích filmů a samozřejmě představení hlavní hrdinky. Fury s kočkou neskutečně váleli, pro mě asi nejlepší části filmu.
Jinak já osobně (a vypadá to, že nejsem jediný) jsem měl celkem problém se soundtrackem, který mi do scén dost neseděl. Závěrečná „bitva“ mě taky moc neuchvátila; jako ukázka toho jak moc je Cptn. Marvel OP mi to přišlo vynucené.

15.3.2019 | 10:41:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama