Druhý Doctor Strange měl gigantický rozpočet a bůhví, zda se film vůbec zaplatil

Druhý Doctor Strange měl gigantický rozpočet a bůhví, zda se film vůbec zaplatil

Myslíte si, že se může stát, že film v kinech utrží téměř miliardu amerických dolarů a přesto nemusí být v zelených číslech? Ano, i toto se může stát. Marvel hasí jeden požár za druhým. A zdá se, že ani druhý Doctor Strange nebyl tak úspěšný, neboť rozpočet se vyšplhal do astronomických vý­šin.

10 1
29.5.2024

Film Doctor Strange in the Multiverse of Madness v kinech utržil 955 milionů dolarů. Poměrně slušné číslo, nebo snad ne? S novými zprávami, které nyní vyplavaly napovrch, je tu ale reálná obava, zda se film vůbec zaplatil. A pokud jo, tak je jen mírně v plusu. Jak se to může stát u filmu, když jeho tržby sahaly k jedné miliardě amerických dolarů?

Za vše samozřejmě může rozpočet celého snímku, který je po Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame vůbec největší v historii celého MCU. Doposud jsme měli za to, že film stál 294 milionů dolarů, ale nové zprávy odhalily, že to nakonec mohlo být až astronomických 415 milionů dolarů. To je pořádná suma a my bychom rádi věděli, kde ty peníze skončily. Ve filmu to totiž vidět není.

(Druhý Doctor Strange měl gigantický rozpočet a bůhví, zda se film vůbec zaplatil. Foto: Disney+)

Jasně, měli jsme tu nějaké tahanice i v pre-produkční fázi, kdy na poslední chvíli z projektu odstoupil Scott Derrickson a Marvel rychle sehnal Sama Raimiho. Mohl se přepisovat scénář, mohly se měnit kulisy. Ale tady se bavíme o 415 milionech dolarech. Velké blockbusterové filmy plné digitálních triků se točí i za polovinu tohoto rozpočtu.

Když budeme jednoduchou matematikou uvažovat, že polovina všech tržeb se vrací zpátky studiu, tak jsme na 477 milionech dolarech. A to samozřejmě nepočítáme ty regiony, které mají více jak poloviční podíl na ziscích z kin. Při rozpočtu 415 milionů dolarů tak film jen tak tak skončil v pluse, bohužel detailnější rozpad tržeb a podílu studia nemáme k dispozici.

Tady je krásně vidět, že se Marvel Studios během čtvrté fáze naprosto utrhlo ze řetězu. Pod vedením Boba Igera ale všichni již vědí, že takhle drahé filmy se již točit nemůžou, neboť mezi diváky není dostatečná kupní síla (a ochota) utrácet tolik za lístky. Je ale poměrně smutné, že film utrží téměř miliardu amerických dolarů, jeho rozpočet činí přes 400 milionů dolarů, ale když se pořádně podíváme na film, jedná se o zaměnitelný blockbuster, na kterém ty peníze zkrátka vidět nejsou. Skončilo to na odměnách, projedlo se to? To asi nikdy nezjistíme.

Zdroj: ComicBookMovi­e.com

Diskuze /2

wilton77

From classic Uno to exciting variations, uno online offers a variety of online game modes to keep things fresh.

4.6.2024 | 6:42:32
Nikolperse

Tak Benedict Cumberbatch tiež dostal niečo zo zisku, takže sa dá ľahko predpokladať že film si na seba nezarobil.

5.6.2024 | 16:15:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama