Trpí fanoušci únavou ze superhrdinského žánru? Bratři Russové odpovídají

Trpí fanoušci únavou ze superhrdinského žánru? Bratři Russové odpovídají

Jsou už všichni unavení ze všech těch kápí, kostýmů a záchran světa? Otázka k zamyšlení to rozhodně je, ale odpověď nebude rozhodně jednoduchá. Tentokrát se na toto téma podívali dva nejúspěšnější režiséři Marvelu, kteří nám doručili parádní závěr třetí fáze.

6 1
20.5.2024

Otázka, kterou si klademe snad po každém filmu a neznáme stále odpověď. Marvel Studios rozjel gigantický kolotoč filmů a seriálů, k tomu lze připočítat konkurenční DC a sem tam své štěstí zkusí třeba tvůrci seriálů jako The Boys či Jupiter’s Legacy. Je už toho vážně moc a lidé si chtějí od superhrdinů v kostýmech odpočinout?

Zatímco DC se topí v komerčním neúspěchu u takřka všech filmů z posledních dvou let, tak Marvel je na tom stále o něco lépe. I on ale již několikrát narazil. Není tedy divu, že výkonný ředitel společnosti Disney Bob Iger společně s Kevinem Feigem v tichosti ruší určité projekty (a my stále nevíme, které to jsou, pozn. red.). Scénáři a obecně celé přípravě se nyní věnuje zcela jiná péče, jenže pomůže to? Co když je žánr skutečně mrtvý?

(Trpí fanoušci únavou ze superhrdinského žánru? Bratři Russové odpovídají. Foto: Disney+)

Anthony a Joseph Russo promluvili pro GamesRadar+, kde se k tomuto tématu mj. dostali. Obecně oba zmínili, že je tu určitá únava materiálu. Jenže ta tu prý byla už tehdy, kdy oba začali pracovat na Winter Soldierovi a následně Avengers. Oba tvůrci tak toto naříkání berou jako jakýsi evergreen a věčnou stížnost, která tu s námi bude i nadále. Je to jako s westerny. Lidé si na ně stěžovali desítky a desítky let, přesto se točili dál jen s malinko odlišným pojetím.

Oba režiséři nevidí hlavní problém (jen) v únavě materiálu, ale spíše v razantní proměně vnímání diváka. Jednak tu máme novou generací lidí, kteří jsou přilepeni nonstop na svých telefonech a daný obsah chtějí konzumovat okamžitě. Nová generace nebere návštěvu kina jako nějaký velký společenský zážitek a klidně si počká, až daný film bude uveden na streamovacích službách.

Covid-19 a následná výchova nové generace diváků je zcela odlišná od toho, co jsme doposud znali. Neúspěchy komiksových filmů v kinech nemůžeme připisovat jen vyloženě špatným filmům, ale taktéž tomuto jevu – zásadně se změnily podmínky hry a změnil se i divák. Oba režiséři (stejně jako Kevin Feige) si ale myslí, že komiksové filmy mají a budou mít své místo pod sluncem. Nezmizí úplně, jen jich může být zkrátka méně.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /6

JerkyPower

Dřív jsem hltal každý film od Marvelu a nebyl jediný, který bych vynechal v kině. To ovšem platilo jen do Endgame a pár záblesků po Endgame.

21.5.2024 | 9:56:35
JerkyPower

Pokračování mého komentáře… Problém není v přejedení se. Problém je v tom, že páni pohlaváři začali být nenažraní, přestalo se hrát na kvalitu, ale na kvantitu. A to co dneska natáčí nestojí ani za stažení nelegální kopie.

#3 Zilwicky
21.5.2024 | 10:00:00
Zilwicky

#2 JerkyPower: Doplnil by som len: a začali do toho pchať „the message“ – social justice woke zhovadilosti. Samozrejme to nemôže byť oficiálne ten dôvod a tak hľadajú všade možne inde: „únava zo žánru“, „sexistický/ra­sistický/homo­fóbny diváci“, a neviem čo ešte.

#4 PecaCZE
21.5.2024 | 11:40:48
PecaCZE

#3 Zilwicky: A já doplním, že právě ten woke dělá z lidí sexisty/rasis­ty/homofoby. Nepamatuju si, že by takoví lidi dřív někomu vadili, pokud ovšem je násilí necpete do každýho filmu a je to jako pěst na oko. Dnes tyhle skupiny jen brečej přitom nikomu nevaděj. Necpěte to každýmu před nos a makejte. Ale ne, jednodušší je ze sebe dělat chudáky, aby mohli mít úlevy. Všude po světě, všechny rasy byli někde někdy otroci a byli na tom i hůř, ale je jen jedna rasa, která o tom brečí dodnes. Dřív byla 2. sv. válka a neslyším židy, že by si mysleli, že jsou utlačovány a chtějí pro ně práva.

#6 Red2Dwarf
21.5.2024 | 17:58:35
Ramil

Pamätáme si dej Votrelca z devadesátek, ale aký bol dej predposledného filmu, vie niekto?

21.5.2024 | 19:11:32
Red2Dwarf

#4 PecaCZE: Jenom doplním, že ještě musí upozorňovat na to, že je tam nacpali, aby ukázali jak jsou in. Kdyby kolem toho nedělali takovej humbuk, tak bychom si jich tam pomalu ani nevšimli. Takhle jenom furt řešíme, proč tam jsou. Je to jenom medvědí služba a ne tolerance (či jak to nazvat?). Ach jo.

21.5.2024 | 20:38:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama