Batwoman
62/100 - 77×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Vesper Fairchild

Vesper Fairchild

Zpravodajka a hlasatelka v Gotham City.

Sezóny 2
2019 - 2021

Informace

Celé jméno: Vesper Katherine Fairchild
Alias: Siren of the Night
Výška: 1,7 m
Váha: 57 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Doug Moench, Kelley Jones
Představitelka: Rachel Maddow
Poprvé se objevila: Batman #540 (březen 1997)

O Vesper

Vesper je v Gothamu oblíbená hlasatelka, která sleduje současné dění ve světě i v Gothamu a sleduje vyvíjející se kariéru mladé netopýří strážkyně, která zastupuje zmizelého Batmana. Obou samozvanců se nebojí, naopak je velmi podporuje a stejnou osvětu se snaží přenést i na své posluchače.

V roce 2007 si na milost vzala společnost Queen Consolidated, kterou prošetřovala kvůli neotřelé investigativní reportáži. Do situace se vložil samotný Oliver Queen, který se s Vesper vyspal, aby společnost neočernila a vynechala ze své křížové výpravy.

Vesper je velmi aktivní a živá žena, která má po celém Gothamu kontakty. Ve své talk show se nebojí mluvit otevřeně a projevit svůj vlastní názor či city. Snadno se dokáže naštvat, ale všechno špatné umí přejít s nadhledem. Podporuje LGBT+ komunitu a kritizuje každého, kdo se od hnutí snaží distancovat.

Vesper v seriálu pouze vystupuje mimo obraz. Foto: CW

Komiksy

I v komiksech je Vesper Fairchild vlivnou osobností, která každodenně promlouvá ke Gothamu. Velký vliv měla i na filantropa Bruce Wayna, s nímž měla dlouholetý románek. Kvůli tomu se stala obětí střelby, když se Lex Luthor snažil vyšachovat Bruce ze hry a hodit na něj její vraždu. Po Vespeřině smrti se Bruce vzdal svého civilního života a dlouhou dobu operoval pouze jako Batman.

Vesper bere svou práci vážně. Foto: DC Comics

Hry

Vesper se objevila i v počítačové hře Batman: Telltale, kde působila rovněž jako hlasatelka a zároveň si připravovala živé televizní vstupy, které Bruce sledoval prostřednictvím svého superpočítače, aby měl přehled o současném dění.

Vesper ve hře Batman: Telltale. Foto: Telltale Games

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
xflori01

Má příjemný hlas :)

webmaster
27.6.2021 | 20:55:53

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Reklama

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama