Doctor Who (Pán času) S01E10: The Doctor Dances

S01E10: The Doctor Dances

S01E10: The Doctor Dances

Válečným Londýnem se vedle německých bomb šíří i podivná epidemie, se kterou si neví rady ani samotný Doktor.

28.5.2005
6 860 000
45 minut

Obsah

Když se Doktor a ostatní dostanou z nemocnice plné podivných přízraků, Doktor vyčítá Jackovi, že kontejner dopravil na Zemi a tím tohle všechno způsobil. Harkness se ale obhajuje tím, že kontejner je jen prázdná a docela bezcenná bitevní sanitka.

Když se infekce šíří, Doktorovi se konečně podaří přijít na to, co za tím vším stojí. Sanitka totiž obsahuje mimozemské nanoboty, kteří jako s prvním člověkem po havárii přišli do kontaktu s Nanciným bratrem, jenž měl na obličeji plynovou masku a malé poranění na zápěstí. Jelikož nanoboti lidský druh neznají, berou chlapce za exemplární příklad a od té doby je každý, koho se chlapec dotkne, nanoboty „upravován“ k tomuto vzoru.

Doktor si navíc uvědomí, že Nancy není chlapcovou sestrou, nýbrž mladistvou matkou, po které se dítě tak dožaduje. Při fyzickém kontaktu chlapce s matkou nanoboti rozpoznají nadřazenou genetickou informaci a vše vrátí do normálu.

Doktor a Rose tak můžou pokračovat ve svých cestách, tentokrát se k nim ale přidává i Jack, který Doktorovi dokázal, že svých činů lituje, když byl za jejich napravení odhodlaný položit život.

Info

Český název: Doktor tančí
Režie: James Hawes
Scénář: Steven Moffat
Hrají: Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness), Albert Valentine (Jamie), Florence Hoath (Nancy), Richard Wilson (doktor Constantine), …
Naše hodnocení: 100 %

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Tak s radosťou môžem povedať, že tento dvojdiel sa jednoducho podaril. Skutočne krásne a zdarné rozuzlenie ináč dosť desivej epizódy. Musím určite oceniť toho, že sa aj v tomto prípade podarilo preniesť tú celkovú atmosférickosť predchádzajúcej epizódy i správne zachytiť jej jednotlivé aspekty. Nervy drásajúca podívaná naďalej pokračuje a ide sa naozaj do tuhého. Všetci nakazený, vrátane tajomné decka, náhe vstali a začali sa promenádovať po svete ako nejaký zombies. Uprostred toho všetkého som sa len nechal unášať dianím, ktoré nepretržite gradovalo. A to zakončenie bolo veľmi pekné, konečne sa vnieslo trochu svetla do takej chúlostivej a depresívnej situácie, akou je práve WW2. Išlo vskutku o dojemné stretnutie matky a syna. A i Jacka sa nakoniec podarilo zachrániť.

8.4.2021 | 15:43:48
HenryTheEight

Jedna z nejlepších epizod vůbec, na Doctorovi je vidět úžasné nadšení, když v euforii volá: Everybody lives, just this time! Everybody lives!

10.9.2014 | 11:44:18
alexis

Jasně si pamatuju, jak jsem při sledování tohoto dílu konečně pochopila, co je tenhle Doktor vlastně zač a proč je tak oblíbený.

28.5.2013 | 23:27:28

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny