Doctor Who (Pán času) S04E06: The Doctor's Daughter

S04E06: The Doctor's Daughter

S04E06: The Doctor's Daughter

TARDIS samovolně cestuje kdoví kam, a to s Doktorem, Donnou i Marthou na palubě. Nakonec přistane na neznámé planetě, kde všechny cestující okamžitě zajme skupina vojáků, která následně zažene Doktora do biologického urychlovače. Chvíli poté z velkého stroje někdo vyjde… Doktorova dcera.

10.5.2008
7 330 000
45 minut

The Doctor´s DaughterTedy alespoň technicky řečeno. Jedná se o klon vyprodukovaný ze vzorku Doktorovy tkáně, který má v sobě zakódovány všechny vlastnosti a znalosti univerzálního bojovníka. Doktor se se svými společnicemi totiž ocitli v podzemí planety, na které spolu odpradávna válčí lidé s rasou Hathů, a klonovací urychlovač využívají k rychlé produkci nových vojáků. Zatímco Martha zůstala uvězněna v táboře Hathů, generál Cobb, velící armádě lidí, zajme Doktora, Donnu i jeho „dceru“ Jenny. Při tom Doktor zjišťuje, že Jenny je z biologického hlediska na půl Paní času – má například dvě srdce.

Donna si Doktorovo otcovství dobírá, jemu ale do smíchu moc není. Jenny mu totiž připomíná jeho skutečné děti, které kdysi měl. Všichni tři společně uprchnou a hledají mýtický Zdroj, po kterém se obě frakce dlouho pachtí. Ke Zdroji pak míří i Martha, stejně jako obě armády lidí i Hathů.

Když objeví Zdroj, Doktor s Donnou zjistí, že na první pohled mnoholetá válka vznikla teprve před pouhým týdnem, kdy se po neustálém zabíjení a klonování nových vojáků z nedávného začátku konfliktu stal pradávný mýtus. Doktor obě skupiny usmíří, generál však zabije Jenny. Všichni tři se vrací do TARDIS a konkrétně Marta i domů. Zpátky na planetě však Jenny znovu ožívá (přestože nemá tolik vlastností Pánů času, aby plnohodnotně zregenerovala) a po vzoru svého otce se vydává za dobrodružstvím mezi hvězdy.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Rebeka89

Všimli jste si věty „Jsi moje máma?“

13.5.2016 | 21:03:45
alexis

Při pozdějším shlédnutí jsem si musela připustit, že tenhle Doktor a pojetí příběhů mi prostě… chybí. Svým způsobem mě ten příběh a myšlenky v něm dojímá víc než Planetů oodů.

28.5.2013 | 23:24:03

Aktuální epizoda

Epizoda S12E04: Nikola Tesla's Night of Terror

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny