Doctor Who (Pán času) S04E06: The Doctor's Daughter

S04E06: The Doctor's Daughter

S04E06: The Doctor's Daughter

TARDIS samovolně cestuje kdoví kam, a to s Doktorem, Donnou i Marthou na palubě. Nakonec přistane na neznámé planetě, kde všechny cestující okamžitě zajme skupina vojáků, která následně zažene Doktora do biologického urychlovače. Chvíli poté z velkého stroje někdo vyjde… Doktorova dcera.

10.5.2008
7 330 000
45 minut

The Doctor´s DaughterTedy alespoň technicky řečeno. Jedná se o klon vyprodukovaný ze vzorku Doktorovy tkáně, který má v sobě zakódovány všechny vlastnosti a znalosti univerzálního bojovníka. Doktor se se svými společnicemi totiž ocitli v podzemí planety, na které spolu odpradávna válčí lidé s rasou Hathů, a klonovací urychlovač využívají k rychlé produkci nových vojáků. Zatímco Martha zůstala uvězněna v táboře Hathů, generál Cobb, velící armádě lidí, zajme Doktora, Donnu i jeho „dceru“ Jenny. Při tom Doktor zjišťuje, že Jenny je z biologického hlediska na půl Paní času – má například dvě srdce.

Donna si Doktorovo otcovství dobírá, jemu ale do smíchu moc není. Jenny mu totiž připomíná jeho skutečné děti, které kdysi měl. Všichni tři společně uprchnou a hledají mýtický Zdroj, po kterém se obě frakce dlouho pachtí. Ke Zdroji pak míří i Martha, stejně jako obě armády lidí i Hathů.

Když objeví Zdroj, Doktor s Donnou zjistí, že na první pohled mnoholetá válka vznikla teprve před pouhým týdnem, kdy se po neustálém zabíjení a klonování nových vojáků z nedávného začátku konfliktu stal pradávný mýtus. Doktor obě skupiny usmíří, generál však zabije Jenny. Všichni tři se vrací do TARDIS a konkrétně Marta i domů. Zpátky na planetě však Jenny znovu ožívá (přestože nemá tolik vlastností Pánů času, aby plnohodnotně zregenerovala) a po vzoru svého otce se vydává za dobrodružstvím mezi hvězdy.

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Rebeka89

Všimli jste si věty „Jsi moje máma?“

13.5.2016 | 21:03:45
alexis

Při pozdějším shlédnutí jsem si musela připustit, že tenhle Doktor a pojetí příběhů mi prostě… chybí. Svým způsobem mě ten příběh a myšlenky v něm dojímá víc než Planetů oodů.

28.5.2013 | 23:24:03

Doctor Who (Pán času)
94/100 - 443×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny