Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

S09E12: Hell Bent

S09E12: Hell Bent

Pokud ho o všechno připravíte, uvězníte ho a zlomíte mu obě srdce, jak daleko by Doktor mohl zajít?

sk
5.12.2015
45 minut

Oficiální synopse

Doktor během svého návratu na Gallifrey čelí Pánům času v zápolení, které ho vezme až na konec samotného času. Kdo je hybrid? A co je Doktorovou zpovědí?Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Doktor přišel na Gallifrey tak ho Rassilon chtěl zabit ale nikdo ho neposlechl a pak nemělo chybu jak ho Doktor i s radou poslal pryč a nechal přivest Claru aby podvedla smrt a musim řict že jsem nečekal že hybrid je složen z člověka a pana času tudiž že jsou dva ale jsem rad že si Doktor s Clarou ještě mohl setkat a to jak ji chtěl vymazat vzpominky to bylo fakt bolestne ale udělali dobře že do toho šli oba a jen Doktor zapoměl protože take dobrodružstvi nechce nikdo zapomenout a jsem rad že se rozloučili a potom v te restauraci to taky nemělo chybu jak si naposledy promluvili a jsem rad že Clara nezemře tak brzo ikdyž jednou ano a jsem zvědav kdo ted bude dělat Doktorovi společnika na cestach protože Clara byla perfektni společnik.

redaktor
23.11.2021 | 19:11:46
Milano33

Návrat Doctora na Gallifrey prebehol naozaj veľkolepo a štýlovo. Tie prvotné Capaldiho momenty oplývali skoro až westernovým vibeom. Len v nemom úžase som prizeral na to, ako bez jediného slova, iba tvrdohlavosťou a vytrvalosťou, dokázal docieliť svojho. Avšak jeho zámerom bolo po celý čas jediné a to bolo extrahovať Claru z koncu jej timeline, zamraziť ten moment a zvečniť jej posledný úder srdca. Príbeh Doctora a Clary skončil veľmi smutne, tie posledné rozlúčkové scény boli neskutočne srdcervúce a plné sentimentu. Veľmi ma zarmútilo, že to padlo na Doctora, ktorý prišiel o všetky spomienky na Claru. Lenže ten pocit, že o ňu prišiel, nikdy úplne nezmizol, a niečo je skrátka v Doctorovi už neodvratne zakorenené. Podvedome sa z jeho spomienok stal príbeh, alebo skôr v tomto prípade pieseň.

24.5.2021 | 16:51:23
P. J. D.

Slabší díl a to především kvůli tomu, že se Moffat rozhodl, že se pokusí o jakési „grand finále“, jaké ale skončilo jako jakási rychlo-kvaška, která ještě k tomu podkopala jeden z předchozích skvělých dílů. Pár hezkých momentů tu bylo, ale to tento díl vytahuje pouze na 4 hvězdičky.

25.7.2017 | 12:42:50
Regulluss

Všechno to bylo úžasný… Dokud Moff nezačal rejpat do Clařiny nejlepší smrti a nezačal chcát na jeho největší masterpiece – Heaven Sent, předchozí epizodu.

9.10.2016 | 11:18:35
Mammon52852

Trošičku zklamání ale budiž…

19.6.2016 | 21:47:29
TerryDW

Už som bola rozlučena s Clarou. Podla mňa mala najkrajši a najlepši odchod, ale nie, ona sa musí vrátiť v poslednej epizóde. toto ma nahnevalo. Ak sa nad tým zamyslíte, ešte žiadna spoločnica neumrela tragickou smrťou.

24.5.2016 | 20:36:34
Liss93

Byla bych nadšenější, kdyby Clara neřídila TARDIS a prostě konečně natáhla brka. Ale jo, jasně, její smrt je pevný bod v čase, umře, ale mezitím se by sme ji (nedej bože) ještě někdy mohli potkat.

28.12.2015 | 5:07:15
DentalFloss9

Niežeby som Capaldiho kedysi nemusel, ale jeho diely mi prišli skôr zle napísané, akoby nepodával herecký výkon, aký by mal. Bol starší, ôsma séria vyvrcholila na môj vkus slabou zápletkou, a Cláre pridelili vojačika miesto Amynho Roryho, ktorý mi bol o dosť sympatickejší. Ale div sa svete, keď si tie diely pozriem znova, zrazu si na každom z nich niečo pekné viem nájsť. A bez Capaldiho ako 12-ky by Doctor nebol pre mňa kompletný v dnešnej dobe. Čo viac ste všetci očakávali? Velkolepé finále ala Smith, ktorý zachráni rozpadávajúci sa čas, alebo prelstí svoju smrť? Každý Doctor má svoju charizmu, a svoj štýl sérií. Osobne, naspäť na Gallifrey, krásne mindfuck scény rozprávania príbehu Cláre ako servírke, proroctvo o vojnovom hrdinovi bez zbrane… Capaldi-ovská 100% robota :)

25.12.2015 | 0:43:54
Amarthyus

Čekal jsem víc. Claru měli nechat mrtvou a více se zaměřit na Gallifrey. Doctor nalezne zpět svůj domov a jediné, co ho zajímá je Clara? Vždyť víme, že měl rodinu, děti, dokonce byl dědečkem a všichni pokud se nemýlím, měli umřít na Gallifrey kvůli Doctorovi, který měl svoji planetu domněle zničit. Celé hledání Gallifrey, samotářství Doctora, jakožto posledního svého druhu (nepočítaje Missy), ty dojemné dekadentní chvilky, kdy chtěl mít zpátky rodinu a domov, to všechno bylo zahozeno kvůli Claře? Z tohoto dílu se dalo vytěžit o mnoho víc! Na druhou stranu návrat šroubováku je fajn, ale myslím si, že se brýle k dvanáctému Doctorovi hodily a dělaly ho někým odlišným od ostatních Doctorů, kteří „slepě“ následovali pouze jednu verzi stejného zařízení, byť s mnohdy odlišným designem. 60%

14.12.2015 | 22:50:05
Ibite

Tohle mě moc nepotěšilo, ten konec s Clarou je dost nedořešený. Navíc Ashildr, nebo Me, jsem si zrovna neoblíbila, bohužel. Snaha nacpat tam Maisie Williams za každou cenu byla dost patrná, ale myslím,že finále by se docela dobře obešlo i bez ní.

13.12.2015 | 22:04:01

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama