Doctor Who (Pán času) Doctor Who na Comic-Conu 2017

Doctor Who na Comic-Conu 2017

Doctor Who na Comic-Conu 2017

Včera v San Diegu vyvrcholila největší akce pro fanoušky filmů a seriálů. Ještě před koncem Comic-Conu ale proběhl Doctor Who panel, kde se odcházející tvůrčí tým a herci rozloučili s fanoušky, vyjádřili se k osobě nového Doktora a prozradili podrobnosti o vánočním speciálu.


14 0
24.7.2017

Jak už víte, tak jsme se na Comic-Conu dočkali nového traileru na vánoční speciál. Moffat o něm dál prozradil následující.

Už jste asi z části přišli na to, co máme v úmyslu. Dvanáctý Doktor se odmítá regenerovat, protože chce být pořád Skot a jak vyjde z TARDIS do sněhu, objeví se první Doktor, který se taky odmítá regenerovat. Dvanáctka se Jedničku snaží k regeneraci přesvědčit, protože jinak se vymaže celá jejich budoucnost a Jednička ho taky přesvědčuje. Vyrazí spolu s Markem Gattisem a Bill Potts na šílené dobrodružství a rozhodnou se, jestli budou pokračovat dál, což samozřejmě budou.


Moffat zároveň okomentoval, že na nápad dostat do seriálu Davida Bradleyho ho přivedl Peter Capaldi na newyorském Comic-Conu. Moffat tehdy říkal, že by chtěl, aby se dnešní Doktor setkal s tím prvním, ale že to bohužel není kvůli úmrtí Williama Hartnella možné, načež Capaldi opáčil: „Tak řekneme Bradleymu.“

Musím říct, že jeho ztvárnění Williama Harnella je naprosto neuvěřitelné, kdybychom natáčeli černobíle, tak by to snad ani nikdo nepoznal. Dává té roli jiskru a grácii a zná ho tak dokonale. Umí zachytit, jaký první Doktor skutečně byl. Že to nebyl starý páprda z nějakých legend, ale měl jiskru, byl vtipný a angažovaný.

Představitelka Bill, Pearl Mackie, také potvrdila, že ve vánočním speciálu uvidíme její postavu opravdu naposledy. Hned vzápětí ale dodala, že je to přece jen Doctor Who, a tak je klidně možné, že se jednoho dne vrátí. Následně došlo i na téma reakce fanoušků na obsazení Jodie Whittaker do role třináctého Doktora. Celou reakci Capaldiho a Moffata si můžete i s českými titulky poslechnout v následujícím vi­deu.

Thumbnail Play icon

Poté se ujal slova Peter Capaldi, který postupně poděkoval všem svým kolegům. V neposlední řadě přišla na přetřes otázka, jestli se Doktor opravdu jmenuje Doctor Who.

Pokud berete kontinuitu v seriálu vážně, což asi pro vás všechny platí, tak o tom není pochyb. V epizodě War Mechines bylo jasně řečeno, že se jmenuje Doctor Who. Když na něj lidé volají na ulici, nevolají „Doktore“, ale „Doktore Who“. Moc často si tak neříká, protože je to pitomé jméno, ale třetí Doktor měl auto s W na SPZtce. Chtěl být tajemný, proto si vybral takové jméno. Ale pokud chcete věřit tomu, že se jmenuje Doktor a Doctor Who je název seriálu, tak je to taky pravda. Protože kontinuita tohoto seriálu je plná rozporů.

Celý panel si můžete pustit ve videu níže.

Thumbnail Play icon

Diskuze /2

Foxie:-)

Ale aký to je Herecký progres jedného herca, najprv školník, potom lord a teraz prvý doktor. :-D Ja sa na ďalšiu sériu teším. Dúfam, že to nebude ako posledná, ale takú, ako bola predposledná, to by som bral

#2 jasonpileek
24.7.2017 | 19:34:47
jasonpileek

#1 Foxie:-): Klidně by mohli navázat tam, kde Tennant skončil :D

25.7.2017 | 23:06:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny