Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Doctor Who potvrzuje návrat Stevena Moffata do 14. série

Doctor Who potvrzuje návrat Stevena Moffata do 14. série

Steven Moffat potvrdil svůj návrat k Doctoru Who. Bývalý showrunner napíše jednu z epizod nadcházející 14. série.

12 1
23.3.2024

Po mnoha zvěstech se scénárista, který řídil seriál v letech 2010 až 2017, oficiálně vrátí na sezónu s Ncuti Gatwou. Moffat o svém návratu řekl:

Ano, dobrá, upřímně – omlouvám se všem, které jsem velmi mírně uvedl v omyl – ve skutečnosti píšu epizodu seriálu Doctor Who. Přesně, jak jsem řekl, že to nikdy neudělám. Co vám mám říct? Škemral jsem, prosil jsem, ale nakonec Russell souhlasil, že mi dovolí to ještě zkusit. Pracovat se starými přáteli a zbrusu novým Doktorem, nemohl jsem být šťastnější. Omlouvám se, že jsem se k tomuto tématu vyjadřoval tak dlouho zdrženlivě. Všechno to bylo součástí promyšleného plánu, který by potěšil miliony lidí, ale na poslední chvíli jsem zapomněl, o co jde.

Foto: BBC

Navíc bylo oznámeno, že režie epizod nové sezóny, včetně těch Moffatových, se ujme na ceny BAFTA a Zlatý glóbus nominovaná režisérka Julie Anne Robinson. Ta se vyjádřila následovně:

Byla to obrovská čest režírovat epizody Doctora Who pro BBC a Disney Plus. Této milované sérii je 60 let a stále je silná. Je součástí naší britské kolektivní paměti. Vždy jsem obdivovala Russella T. Daviese a Ncuti Gatwa je neuvěřitelně talentovaný herec, který se do role patnáctého Doktora vžil bez námahy, po boku neméně talentované Millie Gibson. Steven Moffat mi jako režisérce dal intenzivní výzvu. Zeptala jsem se ho na klíčové slovo, které by vystihlo celkový tón epizody, a on řekl: Hitchcock. Nemůžu se dočkat, až uvidím, co si o tom všichni myslí. Byl to neuvěřitelný zážitek.

Moffat se ke zvěstem o svém návratu vyjádřil již několikrát – nikdy to zcela nevyloučil a pro server RadioTimes.com uvedl, že by se „musel zbláznit“, aby se vrátil. Moffat vedl Doctora Who od roku 2010, kdy Matt Smith převzal roli jedenáctého Doktora, do roku 2017, kdy Peter Capaldi ukončil své účinkování jako dvanáctý Doktor. Předtím však pro seriál psal již několikrát – od speciálu Comic Relief až po různé epizody Christophera Ecclestona a Davida Tennanta. Je také známý tím, že vytvořil některé z nejděsivějších seriálových příšer – od Weeping Angels, The Silence až po Empty Child.

Zdroj: radiotimes.com

Diskuze /1

Levascue

Upřímně, mám raději Moffata než Daviese, jeho vyprávění je vrstevnatější a umí i lépe uchopit temnější látku Doctora. Těším se na jeho epizodu. Mimochodem, venku už je trailer na novou řadu s Gatwou.

24.3.2024 | 9:28:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama