Doctor Who (Pán času) Jenna Coleman oficiálně opouští Doctora Who

Jenna Coleman oficiálně opouští Doctora Who

Jenna Coleman oficiálně opouští Doctora Who

Stejně jako vloni zhruba touto dobou, i během posledních pár dnů se internetem začaly šířit zvěsti o tom, že Jenna Coleman, představitelky Clary Oswald, hodlá ze seriálu Doctor Who odejít. Na rozdíl od loňska však nyní nezůstalo jen u drbů. Jenna totiž tentokrát skutečně odchází.


24 6
18.9.2015

O této zprávě informoval web BBC, bohužel už ale nedodal, kdy přesně se s touto herečkou v seriálu rozloučíme. Jelikož celá série už je natočená a připravuje se produkce vánočního speciálu, je pravděpodobné, že Clara od Doktora odejde právě tehdy.

Podobně to mělo konec konců být i u loňského speciálu, během jehož přípravy stále nebylo jasné, zda Jenna Coleman vystoupí i v deváté řadě. Z toho důvodu tak scenárista Steven Moffat připravil konec, ve kterém Doktor potkává starou Claru na smrtelné posteli. Jelikož se ale herečka nakonec rozhodla v seriálu zůstat, byla tato scéna v závěru epizody doplněna o vysvětlení, že se jednalo pouze o další z mnoha snových sekvencí, kterými byl tento speciál propleten.


Co na odchod Clary říkáte? Měla podle vás v seriálu ještě zůstat, anebo už je vážně čas na někoho nového? A případně koho?

Diskuze /34

slayerrrr

Bylo načase!

18.9.2015 | 11:02:03
Jara

Přeju jí hodně štěstí. Clara s 12 jsou super, a těším se na ně v 9. sérii, ale společnice by neměla zůstávat dlouho, takže to není tak překvapivé. Doufám, že její odchod bude dobře udělaný, a ne tak napůl a ubulený jako v případě Pondů. Doufám, že příští společník bude konečně buď mužský společník (ne společník společnice), nebo aspoň společnice z jiné doby nebo planety.

18.9.2015 | 11:04:15
Camfourek

Hurá.

18.9.2015 | 11:20:41
24ron 24

Ja som to aj očakával, že odíde v tejto 9.sérii lebo aj Amy tam bola cca 2,5 série a aj Clara tam bude zhruba tak isto, keď počítam aj túto 9.sériu. Clara je moja najobľúbenejšia spoločnice takže lúčenie bude ťažké, ale vedelo sa že to raz musí prísť :( Tak uvidíme akú rozlúčku jej vymyslia a kto ju teda nahradí :P

18.9.2015 | 11:28:42
barahir

Třikrát hurá. :-) Moffat půjde taky?

#6 Hurley
redaktor
18.9.2015 | 11:57:32
Hurley

#5 barahir: Takový štěstí nemáme. Jenna de beztak jen protože ju vochmatával. :)

#13 Ikari
webmaster
18.9.2015 | 12:00:10
sedlo03

Dalo se to čekat, Claru jsem měl ale rád, když neberu tu storyline s Pinkmanem. A co Capaldi? Taky bych chtěl vidět novou tvář, snažil jsem se hodně, ale prostě mi nepřirostl k srdci tak, jak ti ostatní.

#9 barahir #22 Jara
18.9.2015 | 12:01:20
Tomoso18

Hmmm, škoda… Clara sa do seriálu ideálne hodila… Spojenie 11. Doktor + Clara považujem za najlepšiu voľbu v celej histórii seriálu. Vrátane pôvodných Doctorov Who. V poslednej sérii sa však veľmi nepredviedla a aj tá iskra Doctor – spoločníčka chýbala. Ale snáď to bolo len úvodné oťukávanie a v deviatej sérii sa dočkáme zlepšenia. Clara mi bude rozhodne chýbať.

P.S. Čo sa týka dohadov o možných nových spoločníkoch, tak mám istú teóriu – vo vianočnom špeciáli sa má objaviť River Song. Už to bolo oznámené… Zvláštna náhoda. Nezačne s Doctorom cestovať ona? Možno Doctor príde na to, ako ju oživiť… Keď sa to tak vezme, River nie je mŕtva. Len sa pretransformovala na záznam v tej obrovskej knižnici.

#10 sedlo03 #12 24ron 24
18.9.2015 | 12:05:15
barahir

#7 sedlo03: Já taky doufám, že to po desítce zabalí i Capaldi s Moffatem.

redaktor
18.9.2015 | 12:05:38
sedlo03

#8 Tomoso18: opravdu hodně doufám, že nemáš pravdu! I když záleží, kdo by tu verzi hrál, třeba bych to překousl.

18.9.2015 | 12:07:55
Liss93

Volejte sláva a tři dny se radujte! :D Clara měla odejít společně s Mattem, protože mi už od začátku nesedla. A je mi divný, že se tak dlouho udržela. To ji měli fanoušci tolik rádi, že psali Moffatovi dopisy, aby zůstala co nejdéle? Jinak to nechápu. Hezoučká tvářička, ale to je celé. Naopak na Capaldiho mi nesahejte, toho bych snesla klidně i v 10. a 11.sérii (no dobře, s tím nadšením ještě počkám až jak dopadne 9.série). Jako společníka bych uvítala někoho jako Jacka (ale ne tak moc šíleného :D )

18.9.2015 | 12:17:36
24ron 24

Tak ja tipujem, že po 10.sérii odíde Capaldi ak chcú pokračovať v tradícii 10. a 11. doctor tam boli každý 3.série, takže ak v tomto trende budú pokračovať tak by Capaldi mal po 10.sérii odísť, tak uvidíme či to tak aj bude. Ja proti nemu nemám nič, ja pravda že som si na neho dlho zvykal, ale už je v pohode ;)

#8 Tomoso18: Naprostý súhlas. Čo sa týka poslednej série, tak toto presne Moffat spravil zámerne aspoň to hovoril v nejakom videu, že nechcel aby boli 12.doctor a clara hneď najlepší kamoši, ale aby mali nejaké tie problémy s dôverou a pod. a že v tejto sérii to už medzi nimi bude klapať ako má. Tak dúfam, že to tak bude a dúfam, že to bude ako v 7.sérii a mattom ;) A čo sa týka River ako stála spoločnice, tak tomu moc neverím, nesadne mi tam ako stála společnice ona je dobrá skôr ako hosťujúca postava.

18.9.2015 | 12:27:05
Ikari

#6 Hurley: škoda

18.9.2015 | 12:38:06
Ikari

podle mě teď ten seriál nepotřebuje nutně změnu herců, ale změnu showrunnera – Moffat by se měl víc věnovat Sherlockovi a k Doctorovi pustit zase někoho nového

… a co se River týče .., ve vánočním speciálu jí ještě přežiju, ale jestli se z ní stane regulérní společnice, tak to asi bude pro mě znamenat konečnou s Doctorem (s tím, že si každý rok pustím první 4 Daviesovy série + Torchwood :D )

18.9.2015 | 13:01:08
VOVOT

Škoda

18.9.2015 | 14:27:30
Waell

No na muj vkus Clara jako postava vycerpala svuj potencial pribehu uz na konci 7 serie. Sice je to hezka tvaricka ale to ten jeji pribeh nezachrani. Co se tyce River tak tu bych rad videl jen v tom vanocnim specialu ale jako trvalou spolecnici moc ne protoze mela byt nezavisla a delat si veci po svem coz by asi horko tezko preslo pres doktorova pravidla.

18.9.2015 | 14:53:31
vytany

Claru jsem měla celkem ráda, ale myslím, že už i pro ni je načase odejít a uvolnit místo pro někoho jiného. Nejsem si jistá, zda se mi ta devátá série bude líbit, protože Clara se jako společnice už dávno vyčerpala. Taky bych pak ráda viděla buď mužského společníka nebo někoho z jiné planety, to by přineslo svěží vítr do seriálu. Jako společnici bych ráda viděla River, která je mou nejoblíbenější postavou seriálu, ale myslím, že už jen pouze z podstaty věci se tak nestane. Capaldi ať klidně zůstane, nadšená z něj sice nejsem, ale myslím, že jeho charakter se ještě projeví. Moffata bych pryč taky neposílala. Jako scénáristu i producenta ho mám ráda a pro mně je tisíckrát lepší než RTD. Každopádně jsem zvědavá, co nového devátá série přinese.

18.9.2015 | 15:36:26
JeremyFall

Díky bohu! Clara je ta nejnudnejsi a nejotravnejsi společnice. Svůj potenciál vyčerpala už v 7 sérii a od té doby je tam tak nějak navíc, aby měl Doctor s kým cestovat. Nehlede na to že s 12. tam není ani spetka chemie, jakou měla Clara s 11. A co se týče River jako stále společnice? To radši ne. Sice ji mám rad jako postavu a její storyarc v seste serii považují za jedno z nejlepších dějových linii seriálu ale nedokazu SK ji představit po doctorove boku nonstop. Souhlasim ale s tím, že nová společnice vy měla být z jiné planety nebo doby. Bylo by to osvěžující videt, jak se mimozemšťané nebo lidé ge středověku rozplyvaji nad vymoženostmi moderní Země :D

18.9.2015 | 17:14:25
Hintar

Konečně …

18.9.2015 | 17:18:02
alexis

Asi je to dobře – Clara byla sice celkem fajn, ale že by mi to nějak zlomilo srdce, to zase ne. Jsem zvědavá, jakým způsobem odejde. Doufám, že to Moffat nespojí s nějakým hypermegamýtickým příběhem. Nějaké prosté, nepatetické rozloučení by byla vítaná změna. Další společník by klidně mohl být mladý muž – takový klackovitý výrostek, který Doktora rozhodně nežere, by mohl být celkem zábavný protipól k neustále napůl zamilovaným společnicím:-)

18.9.2015 | 17:22:01
marecek8

To, čo snáď všetci čakali, je potvrdené – takže žiadny šok ani nič podobné. Som zvedavý, ako odíde, ale ak by som si mal vsadiť, tipol by som si, že to bude smrť. ;)

A ja by som sa na Capaldiho dokázal pozerať aj niekoľko ďalších sérii. Ako herec je fakt vynikajúci a jeho Doctor je naozaj skvelá postava. Dokáže byť vážny, odmeraný, ale aj vtipný. Nečakal som, že by mi sadol až takto, ale musím povedať, že v mojich očiach už siaha možno aj vyššie ako Matt, David alebo Chris. Skôr by som uvítal tú zmenu na vedúcej pozícii. Ak by Moffat odišiel, svojim spôsobom by mi to síce bolo ľúto, ale keďže Doctor Who je aj o zmene – bolo by zaujímavé sledovať pohľad niekoho úplne nového. Ak k tomu ale raz príde, ja len budem dúfať, že to nebude Gattis, o ktorom sa často klebetí. On mi príde ako taký Moffat v ružovom, len s tým rozdielom, že ma dodnes žiadna jeho epizóda úplne neposadila na zadok, preto si ho v tejto pozícii nechcem ani neviem predstaviť. Možno to ale nakoniec bude úplny nováčik, alebo niekoho nájdu medzi scenáristami, ktorí už pre seriál písali… na to obdobie, keď budú všetci len premýšľať, kto to bude sa naozaj teším… ale nevyzerá to, že by to malo prísť nejako skoro, takže si asi ešte počkám. :D

18.9.2015 | 17:45:59
Jara

#7 sedlo03: To je sice škoda, ale to je – a musím to tak říct – bohužel tvůj problém. Mně třeba zase nepřirostl k srdci Matt. Prostě to tak je. Peter je fantastický, a určitě nejsem jediná, kdo by chtěl, aby zůstal déle, než ty klasické tři série, kterými jsou všichni posedlí. Prostě si počkej pár let na dalšího Doctora, tak to prostě funguje.

18.9.2015 | 18:10:43
Sillia

Tak konečně je to tady. Ale že už bylo na čase. Problém Clary byl nejen po jejím vyčerpání už v 7. sérii, ale v tom, do jaké míry ji vyčerpali a kam až to s ní hnali. Ve své podstatě z ní udělali pomalu dějově důležitější postavu než samotného Doktora. Kromě toho, že mu vybrala TARDIS, což vůbec nebylo nutné, ale i tak se to ještě jakž takž dalo skousnout, ale totálně to dorazili v Listen, kdy nám z Doktora udělala Doktora a stala se jakýmsi prvopočátkem jeho postavení vůči strachu a nasměrovala ho k tomu, aby vůbec byl Doktor. A to je prostě špatně. A to ani nemluvím o tom, že se v 8. sérii opravdu chovala jako husa a nejednou, jakoby TARDIS byla její a Doktor byl pouze šofér, co jí odveze kam chce a zajistí zábavu. Takováhle společnice už měla být dávno pryč.

Na druhou stranu Peter Capaldi je úžasný Doktor, kterého jsem si neskutečně oblíbila. Má specifické charizma a jeho Doktor se pro mě stal srdcovou záležitostí a usadil se na mé první příčce. A rozhodně bych byla ráda, kdyby zůstal o něco déle. Zvláště když už druhou sérii bude cestovat s Clarou (která ho značně omezuje), tak by si zasloužil potkat i více lidí, alespoň další dva společníky/spo­lečnice, se kterými by se ukázal i trochu jinak a zase z dalších úhlů pohledů a jednání s lidmi (mimozemšťany). Každopádně pro mě zachránil celou sérii od totální katastrofy.

Další, kdo by ale s Doktorem mohl cestovat, by opravdu mohl být muž, i když tady je mi to celkem jedno, ale aby to konečně byl někdo z jiné planety nebo alespoň z jiné doby a místa než je současná Anglie (minulost, budoucnost.. i to už je mi jedno). Každopádně bych chtěla někoho, kdo se bude lišit od typicky zavedených společnic. Co by mi úplně nevadilo, kdyby na post Clary nastoupila Osgood, pokud není Zygon. Ale i tak bych radši někoho jiného (docela si umím představit studenta fyziky, který by stále říkal, co vše není možné a nakonec by odešel dobrovolně třeba na jinou planetu nebo do jiné doby). River jako stálou společnici si představit neumím, ale ráda bych viděla nějaké z jejích dobrodružství s Doktorem předtím, než šla do Knihovny, třeba jenom jednu dvě epizodní vsuvky na dvě tři série (třeba i s dalším Doktorem), jenom abychom konečně viděli, jak jejich výlety vypadaly.

Odchod Moffata mi v hlavě neleží zase tolik, i když už jsem o tom několikrát přemýšlela a neviděla bych žádný problém v jeho odchodu a přenechání trůnu někomu jinému. Show by dostala zase o trochu jiný šmrnc. Jen se trochu děsím, že tam přijde někdo, kdo by chtěl DW překopat úplně, nebo někdo, kdo by jednoduše neměl dost kreativity na vytvoření kvalitního storyarcu a finále by se táhla ve stopách stejného zklamání, jako bylo to poslední.

#24 Ikari
18.9.2015 | 18:47:08
Ikari

#23 Sillia: jenže průšvih je v tom, že teď je u kormidla někdo kdo není dost kreativní na vytvoření kvalitního storyarcu … vlastně kecám … opravuji Moffat má dost kreativity na vytvoření kvalitního storyarcu, akorát pro Doctora Who ještě žádný takový nestvořil … Sherlock? od něj boží – ten výroční speciál k 50 narozeninám, skvělý – co se epizod, které napsal, týče, super – ale žádný storyarc v jeho sériích mě nezaujal … prostě v dobách kdy tomu šéfoval Davies a Moffat psal epizody to fungovalo nejlíp

#25 Sillia
18.9.2015 | 19:06:48
Sillia

#24 Ikari: To je pravda, nicméně mě se třeba storyarc k 5. a 6. sérii docela líbil, pro mě byl problém až s tou sedmou a teď osmou. A jak říkáš, jednotlivé epizody jsou moc hezké, Sherlock je geniální,… Já se spíš bojím toho, že to předají někomu, kdo na tom bude ještě hůř než Moffat teď.

18.9.2015 | 19:53:50
mv1998

Po Jenne resp. Claře se mi stýskat bude. Dalo se to po téměř 3 letech čekat, ale stejně z toho moc velkou radost nemám. Chápu proč se hodně lidem nelíbí, ale u mě byl tím problémem spíše Danny, který se už v 9. řadě (snad) nevrátí.

Co se týče dalšího společníka, stále bych rád viděl ženu. Nevím, ale chlapský společník je pro mě asi takový problém jako ženský Doctor… Rory i Jack byli skvělí, ale čistě pánskou společnost si v TARDIS představit nedokážu. Souhlasím ale s nápadem, že by se mělo jednat o někoho z ne-20. století (pořád ale ve skrytu duše doufám, že to bude Osgood, kterou jsem si hodně oblíbil :D ).

Co se týče hereček, rád bych viděl v seriálu Ruth Wilson z Luthera. Alice Morgan je naprosto skvělá postava a velkou zásluhu na tom má právě Ruth. Navíc je to taková netypická ženština a ke Capaldimu by se, podle mě, hodila. Na druhou stranu bych ale rád viděl zase nějakou starší společnici ve stylu Donny. V tom případě by se mi líbila třeba Tamsin Greig nebo Michelle Fairley. :)

18.9.2015 | 22:06:15
jasonpileek

No asi je to tak správně. Ten minulý konec by byl příliš drastický, takže teď má šanci ji přichystat pořádnej finiš, tak to snad neposere. Jenna je krásná holka a můj typ, ale dokud to byla immposible girl, tak byla úchvatná. Ale jak Moffat zprasil ten konec série a tim celou tu epickou myšlenku „nemožné dívky“ totálně podělal, tak už to šlo s ní do háje. Totálně podělal její scénáře, udělal z ní nevyrovnanou krávu, což vzhledem k tomu, co spolu zažili bylo dost nelogické.. Pokud jde o Pinka, tak mi štval nedostatek, kdy on si ji nepomatoval z dětství z toho dětského domova. Hraje hezky, ale doufám, že její postava skončí brzy, hlavně na úrovni a ve velkém stylu … Doufám že ji ořvu jako Catherine Tate… o čemž pochybuji .. .

19.9.2015 | 0:21:27
Allien9

Radši bych pryč Moffata než Jennu…

19.9.2015 | 0:55:13
jahha

Moffata pryč. Problém s Doktorem je že vymizel absolutně takový wow efekt který měl Tennantův doktor.Moffat se to u Matta snažil nahradit ale moc mu to nešlo. No a s Cappaldim prostě selhává. Doktor je prostě teď takový vážný, až moc. Je strašně vidět ta snaha udělat to větší, lepší, dražší. Proto ať si každý myslí co chce já uznávám Ecclestona jako jednoho z nejlepších doktorů. Po dlouhých letech se doktor objevil a Chris tomu dokázal dát směr na spoustu řad dopředu. Copak Tennat nepokračoval v humorně-vážným stylu Chrise? To co se na něj bohužel sneslo mu fakt nezávidím.

#30 Ikari
19.9.2015 | 8:49:33
Ikari

#29 jahha: přesně – Chris byl nejlepší :D

jinak mužského společníka jedině s ženským Doctorem :D, což bych viděl docela rád … kdyby se to dobře udělalo …

19.9.2015 | 14:42:38
chir

Clara měla rozhodně odejít loni, to by byl krásný konec (ne teda pro Claru, ale příběhově), no bohužel. Už takhle hezky neodejde. Ale její postava byla vytěžená hodně rychle.

Spíš mě překvapuje, kolik lidí si na někoho stěžuje a měl by odejít jen proto, že se mu nelíbí o.O to je argument jak na prvním stupni.

#32 Ikari
webmaster
19.9.2015 | 16:05:22
Ikari

#31 chir: a proč je to špatně? člověk nepotřebuje nějaký promyšlený a neprůstřelný důvod, aby se mu postava/autor nelíbil(a) – když už přemýšlím o tom proč se mi nelíbí, tak to dělám protože se mi nelíbí a ne naopak – snad nikdo nefunguje tak, že by si sestavil nějakou argumentaci, která by obsahovala všechna pro a proti a na základě toho se rozhodoval jestli se líbí – tzn. buď se líbí a nebo ne a podle toho si přeji, aby vydržel(a) co nejdéle a nebo chci aby co nejrychleji zmizel(a) – „proč“ už je jiný příběh

19.9.2015 | 17:57:12
BackPa

Tak nějak jsem to čekával. A podle mě Capaldi zase odejde nejpozději v 10 sezóně. Jinak nejlepší společnice byla Amy Pond.

19.9.2015 | 22:11:53
Arutha

Claru jsem měl nejradši když byla dalek… nevím, co to o ní vypovídá…

20.9.2015 | 12:03:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Dorazte na letošní WHOCON

Dorazte na letošní WHOCON

Letos na podzim se opětovně uskuteční největší sraz českých a slovenských fanoušků britského seriálu Doctor Who. Uvnitř článku zjistíte, co všechno letošní ročník nabídne, a navíc máte možnost vyhrát dva lístky na tuto dnes již tradiční akci.

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny