Doctor Who (Pán času) Michelle Gomez se vrací jako Slečinka

Michelle Gomez se vrací jako Slečinka

Michelle Gomez se vrací jako Slečinka

Na konci února stanice BBC potvrdila, že se Michelle Gomez vrátí jako Missy (Slečinka) ve dvoudílné premiérové epizodě deváté série s názvy The Magician's Ap­prentice a The Witch's Familiar. Více informací a jedno malé uvítací video od Michelle najdete uvnitř článku.


11 4
14.3.2015

Návrat Slečinky byl potvrzen hned několika zdroji. Michelle již na konci minulého roku oznámila, že by si ráda zopakovala svou roli Missy/Mastera. V interview pro Doctor Who Magazine dokonce na otázku, jestli se vrátí, odpověděla:

Ano je má odpověď. Vrátím se. Můžu to říct? Smím? Pokud ne, … no, myslím, že uvidíme, jaké budou reakce.


To, že se Missy vrátí, není zase tak velkým překvapením. Na konci února v Cardiffu probíhalo natáčení prvních dvou epizod a BBC vydala video, ve kterém Missy jí jablko a jen tak mimochodem prohodí, že se vrátí. Na video se můžete podívat i s českými titulky.

Thumbnail Play icon

Pro devátou sérii je ohlášeno i několik hostujících herců, můžeme však potvrdit, že se vrátí i Jemma Redgrave v roli Kate Lethbridge Stewart. Premiérový dvojdíl byl napsán samotným Stevenem Moffatem, produkuje jej Peter Bennett a režíruje Hettie Macdonald (Blink). Moffat k návratu Missy dodává:

Ale to, co přivádí Slečinka zpátky do života Doktora a Clary, je poslední věc, kterou byste čekali.

Můžeme tak jen čekat na začátek deváté série. Otázkou však zůstává, jak Missy přežila, jak dlouho v seriálu zůstane a jakou roli bude v deváté sérii hrát?

Diskuze /23

Mrs.Stark

Nemůžu se dočkat. Miluju Michelle.

14.3.2015 | 19:17:57
Kimberlly

Teším sa, ale Master v podaní Johna Simma je pre mňa nenahraditeľný! :)

14.3.2015 | 20:26:14
ČéEča

To je geníální herečka má tu roli pořádně zmáknutou :D

14.3.2015 | 21:13:15
Jáchym Pochop

Mnohem lepší než John Simm

14.3.2015 | 22:02:43
alexis

„To, co přivádí Slečinku zpátky je ta poslední věc, kterou byste čekali…“ Aú, já už nechci žádný originální dechberoucí zvrat, chci slyšet příběh o tom, jak se Master dostal z Gallifrey do Netsféry (nebo co to vlastně bylo) a kdy při tom zregeneroval. I když pravda, při současném stylu vedení seriálu by mě pořádné vysvětlení opravdu překvapilo… Naděje tedy zůstává:-)

#6 chir #8 NiennaTasart
14.3.2015 | 22:12:05
chir

#5 alexis: Taky mě tohle vytáčí… a zajímalo by mě přesně to stejné, toho se ale asi nedočkáme.

webmaster
15.3.2015 | 15:55:20
Allien9

Moffat a jeho výmysly po… ani nevím, už jsem přestala počítat. :-p

15.3.2015 | 17:06:59
NiennaTasart

#5 alexis: moje řeč. Kde jsou ty časy… :)

15.3.2015 | 18:52:32
Deanmon

Já nevím .. Podle mně měl master zůstat mužskou postavou ,jenomže to jsou zas ty Mofattovy výmysly no , mě minulá série tento seriál zprotivila natolik že se ani netěším na další sérii , a to ještě za dob Matta jsem hltat každou epizodu a netrpělivě čekal na další , ale tedka to jde do kopru .. Myslím že by bylo potřeba přeobsadit režiséra :)

#10 Ibis
15.3.2015 | 19:21:15
Ibis

#9 Deanmon: To si po osmé sérii myslí leckdo. Ale poslechne nás Moffat? Ztěží. Potom by se měl ale pořádně snažit, aby devátá série vykompenzovala tu nešťasnou osmou.

#11 Jara
15.3.2015 | 20:41:20
Jara

#10 Ibis: A to, že 8. série je naopak nejlepší si taky myslí leckdo. Třeba já. 11 Doctora jsem neměla ráda natolik, že jsem to málem vzdala a sváděla to na Moffata. A jím to nebylo. Teď si DW zase užívám, protože máme super Doctora a za sebou skvělou sérii. Master v podání MIchelle se mi líbí , a že je to teď žena mi nedělá problém. A proč by „nás“ měl Moffat poslouchat? Kdo my jsme? Že někdo z nás tady sem tam napíše povídku nebo vede nějakou stránku, z nás nedělá experty na to, jak vést seriál. Když sledovanost je pořád stejná (takže lidem se očividně líbí, co vidí)? Řídí dva velké seriály, vyhrává za to ceny, (třeba epizoda Listen je nominovaná i na cenu Hugo), a seriál je úspěšnější, než kdy dřív. Je jedno, kdo je showrunner. I kdyby Moffat odešel už zítra, tak pozítří budou někteří lidi hned nenávidět toho dalšího, protože oni tomu rozumí líp. Myslím, že DW fandom je jeden z nejnespokoje­nějších vůbec…(když pominu třeba fanoušky komiksu)

#12 Mrs.Stark #14 Ibis
15.3.2015 | 23:41:43
Mrs.Stark

#11 Jara: Přesně tak. Už jsem si myslela, že tohle běhá v hlavě jenom mně. Mám pocit, že na jednu chválu Doctora Who připadne třicet přechytralých komentářů o tom, jak to Moffat/Clara/Dok­tor/BBC/mládež/fa­noušci/ a já nevím co ještě kazí.

16.3.2015 | 0:14:00
Fezzman

Já bych osmou sérii hodnotil tak nějak průměrně. Hrůza to nebyla (až na výjimky, ale ty se najdou v každé sérii), na druhou stranu nedostatky tam byly. Většina dílů mě víc bavila při opakovaném zhlédnutí, kdy už jsem počítal s tím, že tam je spousta nesmyslů (zlatý šíp, stromy, které zachrání planetu a zázrakem zase zmizí) a dařilo se mi tyhle hlouposti ignorovat a užívat si to ostatní. Nejvíc si myslím, že té sérii uškodila její propagace. Připadá mi, že spousta dílů byla o něčem jiném, než jsem si představoval a pak jsem tím byl zklamaný. (Např. Kill the Moon jsem si představoval jako temnou epizodu se spoustou temných tunelů a obřích pavouků.) I samotný Doktor byl nakonec trochu jiný, než jak ho slibovali. Takže na devátou sérii už různé upoutávky sledovat nebudu, nebudu nic očekávat, nechám se překvapit a doufám, že to bude lepší.

16.3.2015 | 13:21:26
Ibis

#11 Jara: Zajímavé, člověk do svobodné diskuze napíše svůj názor a bryskně ho někdo další nařkne z rozežranosti.

#15 vytany
16.3.2015 | 16:56:24
vytany

#14 Ibis: Spíše už každého štvou lidi, kteří u všech seriálu pořád dokola opakují stejná klišé, jako „už to není ono“, „kde jsou ty časy“, „nejlepší byly staré série“. Jako není to pouze tady, ale všimla jsem si toho snad u všech seriálů co sleduju, takže mi to přijde už prostě otravné a myslím, že nejsem sama. Co se Doctora Who týče, osmá série je jiná než ostatní a to je dobře, koho by bavilo sledovat to samé pořád dokola. Možná že mně osobně seděl víc Matt Smith jako doktor, ale to neznamená, že je Peter Capaldi špatný. Nesrovnávejte pořád co bylo lepší a co horší, prostě si užijte seriál, jestli se vám už nelíbí, tak skončit můžete kdykoli.

#16 Deanmon
17.3.2015 | 10:45:07
Deanmon

#15 vytany: No ,ale ono tohle bohužel patří ke každému seriálu, a ikdyž je to otravné mnohdy je to pravda :) 8 série se kvalitou děje a epizodami nemůže rovnat předchozím sériím ,samozřejmě někoho to oslovit mohlo a užíval si to stejně jako dříve ,ale řekl bych že takových lidí moc nebylo ,8.sérii uškodilo hlavně to že epizody byli jednodějové a často dost nelogické a nezáživné, a taky mi dost vadilo že nevyužili pořádně ani Capaldiho potenciál ,spíše se zaměřovali na vztah Clary a Doctora, ale nevadí , doufám že 9.série bude zase o kus lepší a kvalitou se posune dál.

#17 Ibis
17.3.2015 | 14:28:32
Ibis

#16 Deanmon: Přesně moje řeč.

17.3.2015 | 17:04:39
redsock

Missy je skvělá ale to že je master mě zklamalo, už jakoby nevědeli coby tam dál vymysleli.
Pro mě byl 12. doktor velkým překvapením,po dvou bláznivých doktorech nastoupil seriózní stařík bez smyslu pro humor, ale mám ho ráda. 8. série se mi líbí, ale chybí mi dvojdíly a je vidět že se tvůrci opravdu snažili ale přehnaná snaha bohužel někdy nedopadá dobře. O 12. doktorovi toho moc nevíme a Clara je tam vždycky jen když se jí chce. Ale doctora who budu mít ráda vždycky, celý jeho námět je geniální :)

#19 Fezzman
19.3.2015 | 19:22:38
Fezzman

#18 redsock: Já jsem zas proti dvojdílům. Mám rád příběhy v celku. Jsem radši když nějaký díl protáhnou třeba na hodinu než když ho rozseknou v polovině a vloží tam nějaký zbytečný cliffhanger, který se vyřeší v první minutě druhého dílu. 12. Doktora mám taky rád, ale hodil by se k němu nějaká akčnější společnice. Jediné, co mi na něm snad vadilo bylo, že při svém proslovu ve Flatline vybíhal z Tardis. Běhá totiž hrozně vtipně a úplně to zrušilo tu epickou řeč :D Vlastně mi ještě trochu vadily ty přehnaně opakované narážky na Clařin vzhled, které bohužel často byly víc trapné než vtipné, ale to není Capaldiho vina.

20.3.2015 | 2:20:56
HenryTheEight

Ať už budou dvojdíly, nebo ne (já osobně se za ně přimlouvám, pokud je dobrý materiál, viz Vashta Nerada, Are you my mummy, Satan's Pit, atd.), tak bych byl radši, kdyby už to pořád nebylo jen o Kláře a jejích pseudoproblémech (no tak P.E. umřel! smiř se s tím a nechoď brečet k Doctorovi a vyhrožovat, že mu nahážeš klíče do lávy, krávo blbá!), ale spíš o Doktorovi. Vždyť měl chudák jedinej dobrej proslov ve Flatline.

Na devátou sérii se dost těším a doufám, že vymyslí nějaké dobré postavy. Missy mi ve finále nevadila, ona svojí část zahrála velmi dobře (stejně jako Capaldi), ale proč tam proboha museli být ti Cybermeni?? Nehledě na to, že se lidské tělo v hrobě rozloží a zbyde jen kostra, tak mi „příběh“ na téma posmrtný život, přišel hodně riskantní. No a ve výsledku nepovedený. Ale jedeme dál :D

V tom videu mi přišlo dost vtipné to jablko. Nevím, jestli to je záměr, ale v angličtině je nějaké pěkné rčení. Už si ho přesně nepamatuji, ale je to něco jako: Apple keeps doctor away.

#21 redsock #22 vytany
21.3.2015 | 19:59:16
redsock

#20 HenryTheEight: souhlasím, proč ta blbka hází klíče od TARDIS do lávy? Ať si de se svýma milostnýma problémama k terapeutovi. 8. série je hlavně o Claře a Doctor je tam jen tak z principu.

ano, do všech dílů cpou Cybermany a Daleky, už je to o ničem, hlavně aby nemuseli vymýšlet nové mimozemštany…

21.3.2015 | 23:37:06
vytany

#20 HenryTheEight: Claru jsem měla docela ráda, ale už bych ocenila asi jiného společníka, myslím, že její postava už je vyčerpaná do poslední kapky. To, jak naházela klíče do lávy bylo dost mimo. Cybermeni a Dalekové jsou jako hlavní monstra už nudná a nezajímavá a stejně jako Clara už nemají co nabídnout, proto jsem na osmé sérii ocenila monstra jako Boners a příšery z Last Christmas. Co se proslovů týče, tak kromě Flatline se mi líbil proslov v Mummy on the Orient Express „Sometimes the only choices you have are the bad ones, but you still have to choose.“ Příběhy a nápady jednotlivých epizod se mi však velmi líbily, myslím, že byly zajímavější než u série sedmé. Čekám, co nabídne série devátá a doufám, že to bude nový společník a Gallifrey.

22.3.2015 | 11:50:05
Allien9

Ach jo, nemám ji ráda a Clara už taky přesluhuje. A když už jsem u toho, vyměnila bych i Doctora a Moffata.

9.6.2015 | 13:08:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Dorazte na letošní WHOCON

Dorazte na letošní WHOCON

Letos na podzim se opětovně uskuteční největší sraz českých a slovenských fanoušků britského seriálu Doctor Who. Uvnitř článku zjistíte, co všechno letošní ročník nabídne, a navíc máte možnost vyhrát dva lístky na tuto dnes již tradiční akci.

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny