Doctor Who (Pán času) Souhrn informací z vánočního speciálu Last Christmas

Souhrn informací z vánočního speciálu Last Christmas

Souhrn informací z vánočního speciálu Last Christmas

Již za něco málo přes dvě hodiny nás na BBC One čeká premiéra letošního vánočního speciálu seriálu Doctor Who, ve kterém se dvanáctý Doktor střetne se samotným Santou Clausem. A co o této epizodě zatím víme?


2 0
25.12.2014

Novinky

Videa

O stavu překladu českých titulků vás budeme průběžně informovat v tematickém pravém boxíku.

Diskuze /13

vikktorko000

Nuda a to s Clarou čo sa okolo nej v médiach robilo trapas ale tak čo už otázka či ostane alebo nie je zodpovedaná

25.12.2014 | 20:22:11
Jara

Tak to byl hodně dobrý díl. Asi zatím nejlepší Moffatův speciál, řekla bych. Prvních deset minut to trochu zavánělo průšvihem, ale na konci jsem měla na tváři velký úsměv. A teď čekat půl roku na nové díly…to bude dlouhé čekání :(

25.12.2014 | 22:30:31
Salonka

Suhlasim, konecne zaujimavy a fakt napinavy diel.

26.12.2014 | 18:34:22
Gepeto

Z vianočných špeciálov rozhodne najlepší – menej rodinnej emočnej trápnosti a viac príbehu. Príbeh obstojný, zaujímavý. Síce postavený na veciach, ktoré sme tu, úprimne povedané, už mali. Veľkú časť zápletky som očakával (že štyria spáči sú v skutočnosti vedci a len snívajú), čo ale považujem za plus, nemalo to nútené WTF rozuzlenie, ale dobre vyeskalované (ne)prekvapenie. Takisto celá trápna záležitosť so Santom sa vyriešila dobre – ono mozog v snoch tak zčasti funguje, páčil sa mi detail, že kým nevedeli, že sú v sne, Santa hľadal pseudoracionálne riešenia na otázky, keď si to priznali, začal ich naopak presviedčať. Nie celkom ako funguje podvedomie, ale ako fungovanie vedomia dobré.

Čo ma naopak nasrdilo. V prvom rade väčšina scény s letom (Doctorov let) bola trápna. Zvyšok skvelý. Clara mohla mať dobrý koniec (po zruinovaní toho predchádzajúceho), taký Donnovský, ale načo. Shona mohla byť novou spoločníčkou, má na to charakter, má potenciál, navyše nazvala Doktora Magician a The Magician's Ap­prentice bude názov prvého dielu novej série. Ale načo. Dám Moffatovi šancu to napraviť, ale vyzerá to na priekak.

Vidím to tak, že Clara sa všetkým ešte väčšmi zhnusí a Moffat to zabije debilným koncom neporovnateľným s tými dvoma skvelými, ktoré mal a poslal ich do prdelovic.

#5 Jara #7 alexis
26.12.2014 | 22:43:20
Jara

#4 Gepeto: Já si myslím, že Claru vezmou jiným směrem a už nebude tak arogantní, a když už tam není nudný Pink, tak se prostě bude s Doctorem normálně bavit. To by mohla být fajn změna. Jenna s Peterem jsou spolu skvělí, tak by byla škoda to nevyužít, ale je pravda, že společnice má určitou životnost. Budou se muset snažit. A asi budu jediná, komu Shona přišla spíš otravná, než potenciální společnice. To bych v 8. sérii našla víc lepších a příjemnějších postav, které by mohly být společnice (a společníci)

#6 Nathaniell #9 Gepeto
27.12.2014 | 0:06:51
Nathaniell

#5 Jara: Souhlasím. Jenna s Peterem jsou jako tým báječní a myslím, že pokud se scénáristé úplně nezblázní, tak se po speciálu jejich vztah rozhodně změní a té arogance ubude. A tím myslím aroganci na obou stranách. Haterů Clary, kteří ji nesnáší, protože je na Doctora „zlá“, protože mu rozkazuje a ještě navíc dostala v příběhu velký prostor sama pro sebe, těch jsou všude mraky, ale málokdo je ochoten uznat, že Clařin charakter zas tak výrazným vývojem neprošel. I s jedenáctkou byla drzá, panovačná a control freak. Jen Smith byl ten laskavý, starostlivý a pečující Doctor se spoustou emocí. Dvanáctka není ani jedno z toho, ten si vedle sebe někoho arogantního občas skutečně zaslouží. Ta dynamika, která z tohohle jejich nového vztahu vyplývá, je fantastická a viním pouze scénáristy, že to nezvládli a že z toho nevytřískali ani polovinu jejich potenciálu, protože se zasekli na pouhé sérii lhaní a hnusných ran pod pás. Rozhodně nevidím chybu v Clařině charakteru, pro mě je fantastické, že to není jen další hezká holka, která je do Doctora tak trochu zabouchnutá, ale má svojí hlavu a dělá spoustu neuvážených a hloupých rozhodnutí. A Jenna v téhle sérii předvedla, že prostě umí hrát.

#8 Jara #9 Gepeto
27.12.2014 | 9:30:14
alexis

#4 Gepeto: V podstatě s tebou souhlasím v hodnocení děje – jsem ráda za logické vysvětlení, ke kterému to všechno hezky směřovalo, než za dalši „magické“ řeśení pomocí šroubovaku nebo deux-ex-machina zásahu. Santa byl geniálně použity.

Ad Clara – byla bych raději,kdyby skončila v téhle epizodě jako stara paní, už proto, že takhle dobře vymyšlený a napsaný odchod společníka jsme tu už dlouho neměli – v podstatě velmi civilní, bez mega efektů a mega emocí. Na druhou stranu my to ale žíly netrhá, protože jsem konzervativní a než si zvykat na nějakou novou tvář, radši si dám Claru:-).

V průběhu sledováni jsme měla v podstatě jen dva momenty, kdy jsem nevěřícně zakroutila hlavou – když Clara vlezla pod stůl, na kterém stála rozbitá sklenice s „rukou“ jen aby se lépe podivala (tak do oči bijící hloupost bych u Doktorovi zkušené společnice a dospělé ženy, navíc učitelky, nečekala), a když Clara Doktorovi připoměla, že se Santa objevil i u ní na střeše, tudiž že už v tu dobu museli snít. To si měl uvědomit Doktor sám. Ale – jen malé vady na kráse.

#9 Gepeto
27.12.2014 | 12:29:26
Jara

#6 Nathaniell: A já si myslím, že ten vztah 12 a Clary byl využitý, i když ne naplno. S tou arogancí na obou stranách souhlasím, proto mi ten jejich vztah přijde tak zajímavý. Asi chápu, co Jenna myslí tím, že jejich příběh není uzavřený. Oba procházeli změnou v 8. sérii. Doctor se ze Smithova „friendly“ Doctora změnil v Doctora, který prostě říká, co si myslí, je s ním těžké vyjít a je zkrátka zpátky ve svém arogantním já, jako byla většina předchozích Doctorů (on i ten 10 k tomu neměl daleko). Clara si musela zvyknout (a s ní divák), a hlavně už nebyla jen dějovou berličkou, ale opravdovou osobností. Spíš si myslím, že tam neměli úplně tahat tu linku s Dannym. Nebo to vzít pomaleji. Nechat ji trochu si zvyknout na nového Doctora, a pak ho tam přivést. Až někde kolem Mummy on the Orient Express jsem jí opravdu uvěřila, že se nemůže rozhodnout mezi Dannym a Doctorem, předtím mi spíš přišlo, že je s Doctorem prostě proto, že jí požádal o pomoc. Teď, když mají tuhle „telecí“ fázi za sebou, to může být o hodně jiné a já se na to těším :)

27.12.2014 | 15:12:28
Gepeto

#5 Jara: #6 Nathaniell: Veď to je tá smutná časť, mne sa postava Clary páči (ako aj Donna), nápady skvelé, Jenna hrať vie, o tom nie je pochýb, len zatiaľčo v sedmičke mala celistvú úlohu dôležitosti, v osmičke to bolo rozkuskované a takto už začala mnohým liezť na nervy. Preto sa bojím deviatky.

#7 alexis: Hej, to bol typický horrorový moment ,,Tebe ešte nedošlo, čo sa deje? Zvreskni a utekaj, kým ťa tá ruka neschytí." :D

27.12.2014 | 19:05:02
Liss93

Speciál, který mi stačilo vidět jednou. Neříkám, že byl špatný, to ne. Jsem ráda, že Santa měl význam pouze jako uvědomění si, že je něco špatně. Konec, kdy by Clara v poklidu zestárla a své možná poslední vánoce strávila s Doctorem by se mi velmi líbil. Bylo by to hezké zakončení éry Impossible girl. Ale ne, oni ji prostě musí dát do další řady. No, upřímně říkám, že Claru nemusím, sice jsem ji v 8 sérii vzala v pár dílech na milost, ale abych se s ní celou další sérii musela setkávat …

27.12.2014 | 21:16:41
morsie

Přijde to jen mně, nebo tam ty mandarinky nebyly náhodou? :D V prvním vánočním speciálu měla přece mandarinka docela významnou roli :D

28.12.2014 | 14:40:46
RadekK

Mno kombinace Inception s Alienem je myslím hodně bizardní i na Moffata :(

30.12.2014 | 18:39:13
Krikrinozka

Dost kruté zakončení Doktora ala Brasil by byl záběr na stodolu v Galiffrey kde malý chlapec leží pod postelí a na obličeji má facehuggera…

4.1.2015 | 21:12:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Dorazte na letošní WHOCON

Dorazte na letošní WHOCON

Letos na podzim se opětovně uskuteční největší sraz českých a slovenských fanoušků britského seriálu Doctor Who. Uvnitř článku zjistíte, co všechno letošní ročník nabídne, a navíc máte možnost vyhrát dva lístky na tuto dnes již tradiční akci.

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny