Doctor Who (Pán času) Steven Moffat o budoucnosti Doctora Who

Steven Moffat o budoucnosti Doctora Who

Steven Moffat o budoucnosti Doctora Who

Scenárista a showrunner seriálu Doctor Who Steven Moffat se v nejnovějším čísle časopisu Doctor Who Magazine rozpovídal o novém Doktorovi, nadcházející osmé sérii a i vzdálenější budoucnosti seriálu. S čím vším že se tedy fanouškům nakonec svěřil?


1 0
12.1.2014

Nový vysílací formát

Nejprve se zaměřme na to, co Steven Moffat řekl o osmé řadě. Jak už nějakou dobu jistě víte, osmá řada Doctora Who má na BBC One odstartovat někdy v průběhu tohoto podzimu.

K tomu nyní Moffat doplnil, že od této série už končí s vysílacím půlením, se kterým jsme se setkali v případě řady šesté a sedmé, a osmá řada tak poběží vcelku. To tedy nejspíš znamená, že tato série by měla začít někdy na začátku podzimu či dokonce konci léta, aby se všech třináct epizod stihlo odvysílat do Vánoc, kdy by celou sérii logicky završil vánoční speciál.


Dalším zajímavým doplněním je pak to, že s tímto vysílacím formátem Moffat počítá nejen pro sérii osmou, ale chce ho ustanovit za neměnný formát i do budoucích let, což se nejblíže týká řady deváté (jejímuž vzniku zatím absolutně nic nebrání). Zároveň je třeba dodat, že po loňském odchodu Caroline Skinner a později i Marcuse Wilsona dostane osmá řada Doctora Who nové dva výkonné producenty: Nikki Wilson a Petera Bennetta. Proč ale Moffatovi vůbec ti producenti neustále odcházejí, toť otázka…

Nový Doktor

V posledním čísle Doctor Who Magazine se Steven Moffat rovněž rozpovídal i o novém Doktorovi v podání Petera Capaldiho. Zmiňuje se o tom, že s tímto Doktorem chce seriál zase posunout do trochu jiných sfér a zároveň se možná pokusit i částečně vrátit ke kořenům:

Tak radikální změna, kterou jsme provedli, by neměla moc smysl, pokud bychom se skutečně nerozhodli udělat s Doctorem zase něco docela jiného. Poslední dva Doktoři byli úžasní a byli to takoví dobráčtí Doktoři-partneři. Ne vždycky ale Doktor takový skutečně je. Je tu i jisté spektrum například Toma Bakera nebo Christophera Ecclestona, ve kterém je Doktor šílený, nebezpečný a nepředvídatelný.

Kdybychom obsadili Bena Whishawa, už byste věděli, kam tím míříme. Řekli byste si: „Aha, tak zase další švihlý mladík se zajímavými vlasy!“ Ano, byl by to úžasný Doktor, ale pro Claru by to prostě nebyla až tak velká změna.

Kdo se vrátí?

Z Moffatovy strany rovněž padlo i pár zmínek o možném návratu některých postav. Poté, co v miniepizodě The Night of the Doctor zaznamenal nečekaný comeback osmý Doktor Paula McGanna, začali se fanoušci s nadšením chytat možnosti, že bychom se s tímto na televizních obrazovkách dosud jen minimálně probádaným Doktorem mohli setkat ještě i v budoucnu, a to ať už skrze další miniepizody, možné setkání s aktuálním Doktorem, či dokonce i vlastní televizní spin-off. Možný McGannův návrat ale Moffat zatím zdá se vyvrací:

Paul McGann je skutečně úžasný herec a umí Doktora dokonale vystihnout. Zbožňoval jsem ho a zbožňoval jsem psaní pro něj. Byla to pro mě pocta, moct napsat jeho poslední repliku (a jak jsem se u toho taky zapotil). Ale Doctor Who se teď musí vrátit zase na svou cestu vpřed. Vždy se musí jednat jen o jediného muže v jediné TARDIS proti celému vesmíru.

Na závěr se Moffat zmínil ještě i o postavě River Song. Přestože jsme s ní v epizodě The Name of the Doctor viděli velmi zajímavé rozloučení, Moffat její návrat nevyvrací. Zároveň ale uznává, že takový návrat by nesměl být samoúčelný:

Vždycky záleží především na tom, jestli máme dobrý příběh. Jako první mě napadá, že její příběh už asi skončil. Ne že bychom ho viděli celý, ale to jsme nikdy ani neměli. Na druhou stranu mě ale velmi láká vidět Alex Kingston po boku Petera Capaldiho. Byli by spolu úžasní.

River rozhodně mohla potkat i další Doktory, takže nám nic nebrání. Ale můžeme s ní udělat něco nového? Nebo by prostě stačilo to, jak sexy by spolu Peter a Alex byli?

Konkrétně v onom případě River by jistě byla škoda, kdybychom z jejích příběhů měli vidět pouze ty s desátým a jedenáctým Doktorem. Interakce River s dvanáctým Doktorem by jistě byla zajímavá, pravděpodobný návrat River by se ale zároveň měl držet pokud možno jen na bázi samostatně stojících epizod. Do svých story arců už ji tedy prosím netahej, Moffate.

Diskuze /7

sedlo03

River Song už prosím ne, děkuji. Jinak jsem celkem zvědav, jak se bude Dr. Who dařit u mladšího publika.

12.1.2014 | 15:20:58
JeremyFall

Ja si pamatuju, he River 10. rekla, ze Doctor ji v posledni den vzall k nejakym Zpivajicim vezim, ci jak se to jmenovalo a docela by me zajimalo, jestli tohle nejak do pristich serii zakomponuji. A i tak doufam, ze se River jeste vrati. Bylo by skoda to s ni jenom takhle odklafknout.

#3 Hurley
12.1.2014 | 18:07:46
Hurley

#2 JeremyFall: Jejich poslední výlet zakončenej tím, jak Doktor River dal šroubovák, už proběhl v sérii scének pro DVD Night and the Doctor. https://www.youtube.com/watch?…

webmaster
12.1.2014 | 18:17:22
vikktorko000

Ja si myslím že keby aj River bola súčasťou story arcu tak určite by to Moffat neladil na notu šiestej série. Určite by to bolo niečo striedmejšie. A jej potenciál myslím nevyužil na 100 % takže nebál by som sa že by to pokazilo ako jej postavu tak aj celú sériu. Musím povedať že zdieľam jeho nadšenie pre ženy tohto typu :D Osobne by ma zaujímalo že ako bude vychádzať nie len s Doctorom ale aj s Clarou lebo v The name of the Doctor na to jednak nebol čas a v podstate ani dôvod aby sa nejak zbližovali. By sa mi páčilo aj to že keby Capaldi zachránil Pánov času že ako by reagovali na ňu ako na napol človeka napol Pána/Paní času ale to by už bolo asi také… A keby už aj stratil súdnosť našlo by sa milión spôsobov ako ju zachrániť v knižnici… Proste jednoducho som neskutočne rád že tu je tá možnosť že ju opäť uvidím.

12.1.2014 | 19:27:16
Ponds

Myslím, že River by se ještě měla vrátit. V epizode Silence in the Library přece Doktorovi říká něco v tom smyslu, že má tak mladou tvář.

#6 Liss93
17.1.2014 | 19:52:21
Liss93

#5 Ponds: Mluvila o očích, že má mladší oči než je u něj kdy viděla. Byla bych ráda, kdyby se objevila v 8 sérii, ale její hlavní linie byla podle mě u 11th. K němu se perfektně hodila.

17.1.2014 | 21:50:44
Doctor who

Rozhodne by bylo super kdyby se River vrátila. Končí to s ní totiž trochu divně !

7.3.2014 | 19:33:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny