Dragons (Jak vycvičit draky) Černý Mrazidrak

Černý Mrazidrak

Černý Mrazidrak

Agresivní bojovný drak, kterého vycvičil Drago, aby přinášel zkázu.

Sezóny 1
2014 - 2014

Mrazidraci jsou pravými krály mezi draky. Jsou největšími a nejsilnějšími známými draky. Stavějí si svá vlastní hnízda, ve kterých chrání ostatní menší draky. Dokážou také zotročit tyto menší draky i proti jejich vůli, aby dělali, co jim Mrazidrak přikáže. Jako alfy se Mrazidraci nerodí, musí si tuto pozici vysloužit. Protože jsou tak velcí a silní, tak je málokdy vyzve na souboj někdo jiný než jiný Mrazidrak. Svůj mrazivý dech využívají k tvorbě hnízd.

Černého Mrazidraka našel Drago ještě, když byl ve vajíčku. Draka poté mučil a zotročil ho, aby ho utvořil k obrazu svému a učinil z něj válečnou zbraň, která všechno ničí a zotročuje. Mrazidrak ovládá mysl ostatních draků, a když si je podrobí tak jim nakazuje, co si přeje jeho pán. Přesto všechno, co mu Drago provedl je mu Mrazidrak nesmírně věrný.


Obrovský drak se utkal s Valčiným Mrazidrakem, kterého v boji porazil a převzal kontrolu nad všemi jeho draky, včetně Bezzubky, který se nemohl bránit tomu, co mu drak nakázal učinit. Později se však Bezzubka dokázal vymanit z jeho vlivu a vyzval jej na souboj, který vyhrál.

Mrazidrak tedy přestal kontrolovat ostatní draky a ti se spojili s Bezzubkou, aby jej vyhnali. Bezzukův výstřel také způsobí, že se Mrazidrakovi utrhnul levý kel, takže ho ke všemu ještě zostudil. Protože Mrazidrak věděl, že je poražen, tak se s Dragem stáhl zpět do oceánu a už je nikdo neviděl.

V porovnání s Valčiným Mrazidrakem je tento drak zbarvením tmavý. Vypadá hrozivě a násilnicky. Je také neklidný a vždy rozzuřený. Jeho chování je nepřátelské a pustošivé, ani nemrkne nad tím, když rozdrtí pár Dragových lodí a válečných strojů. Tento Mrazidrak má také protáhlejší kly než ten Valčin. Na klech má nasazená pouta, k nimž můžou být připoutány řetězy, aby táhl Dragovy loďe.

Jeho mysl je naplněná nekončící bolestí, zármutkem, zoufalstvím a povětšinou nesmírným hněvem ke všemu včetně jeho příšerného osudu. Tuto zlost míří na jiné šťastnější jedince svého druhu, kteří by mu mohli způsobit závist, averzi a zármutek.

Přesto, že byl zotročen proti své vůli, se zdá, že se dožaduje nejdříve Dragova povolení ze strachu z potrestání. Předtím, než se vydal na Blp a zavolal k sobě ostatní draky, tak se podíval na Draga, jestli mu to schvaluje. To, že se na svého pána dívá předtím, než něco udělá, je nejspíš způsobeno zarytým strachem a traumatickými vzpomínkami na drakův život.

Na rozdíl od Valčina Mrazidraka, která je na něj hodná, používal Drago na svého draka zbraně, aby jej učinil silnějším a udělal z něj zbraň. Svým dechem dokáže stejně jako bílý Mrazidrak způsobit obrovskou škodu špičatými ledovci, které se z něj tvoří.

Velikostí je o něco větší než bílý Mrazidrak, a tak je také o něco silnější. Je také velmi inteligentní, protože rozumí tomu, co po něm Drago chce. Díky své velikosti vydrží hodně a jen tak někdo mu neublíží. Má obrovskou výdrž, jelikož dokázal na velkou vzdálenost táhnout lodě svého pána přes moře.

Druh: Mrazidrak

Třída: Vodní draci

Černý Mrazidrak se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás