Harry Potter Grindelwaldovy zločiny se pokusí vylepšit si reputaci u fanoušků prodlouženou verzí

Grindelwaldovy zločiny se pokusí vylepšit si reputaci u fanoušků prodlouženou verzí

Grindelwaldovy zločiny se pokusí vylepšit si reputaci u fanoušků prodlouženou verzí

V sérii Harry Potter doposud nebylo zvykem, že bychom se dočkali prodloužené verze, i když pochopitelně ve filmech nebylo zdaleka vše, co v knihách. Nicméně Fantastická zvířata, i když nemají předlohu, se prodloužené verze dočkají. Jak dlouhý bude nový sestřih?

16 0
19.1.2019

Dlouho očekávaný snímek Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny zůstal za očekáváním. Recenze kritiků nebyly příliš přívětivé, ohlasy fanoušků byly víceméně smíšené. Hovořilo se o tom, že J. K. Rowlingová je dobrá spisovatelka, avšak jako scénáristka sama neobstojí. Film nezabodoval v kinech, ze kterých si nakonec odnesl 648 milionů dolarů, což je daleko za očekáváním.

Studio má v plánu další tři filmy, takže je nutné si fanoušky udobřit. Právě druhému filmu byla vyčítána určitá zkratkovitost příběhu a neprokreslení charakteru všech postav, protože na to zkrátka nebyl čas. Nyní studio Warner Brothers oznámilo, že se můžeme při vydání DVD a Blu-ray těšit na rozšířenou verzi. Ostatně David Yates, režisér filmu, hlásil, že nepoužitého materiálu je opravdu hodně.


(Čí příběh bude nejvíc rozšířen? Foto: Warner Brothers)

To je pochopitelně dobrá zpráva, nicméně údajně má být rozšířený sestřih delší pouze o sedm minut. Každá minuta navíc ve světě Harryho Pottera je určitě potěšením pro všechny fanoušky, ale nemyslíme si, že by sedm minut mělo zásadně změnit dojem z celého filmu. Pokud by snímek byl delší o půlhodinu, tam už si dokážeme představit, že prokreslení jednotlivých postav by mohlo být mnohem lépe zvládnuto.

Sedm minut stopáže navíc toho ale asi příliš nezmění. Nicméně se i tak na sestřih budeme těšit, přeci jenom se může stát, že je David Yates kouzelník a přesvědčí nás o kvalitách svého snímku. DVD a Blu-ray vychází už v půlce února, proto určitě sledujete náš web. Pokud sestřih přinese něco zásadního, rozhodně se můžete těšit na nové články či třeba recenzi prodlouženého sestřihu.

Co by mělo být v prodloužené verzi navíc, aby snímek přesvědčil i kritiky?

Zdroj: Collider.com

Diskuze /7

dadinka

O 7 minut? Tak to je vtip xD. Já čekala tak o hodinu, půl hodinu jak u Pána prstenů a my dostaneme sedm minut? Ne že bych je nechtěla vidět, ale nedokážu si představit, jak tohle nic může něco změnit.

#2 Regouvousus
20.1.2019 | 9:12:52
Regouvousus

#1 dadinka: Tenhle film je troll

#3 Ann Taylor
20.1.2019 | 9:58:23
Ann Taylor

#2 Regouvousus: To víš no, když to napíše někdo, komu scénáře nejdou, kdo se rozhodne ignorovat svůj vlastní kánon a ještě zakáže editace, tak to se není čemu divit, že je to tak špatný :D

redaktor
20.1.2019 | 11:15:56
Martrix

tomu filmu by pomohlo, kdyby se ze stávajících 134 minut nechalo tak 20 a přidalo se nových 100min, které by už ale nebyly podle scénáře JKR. A taky kdyby Scamandera nahradila jiná postava, resp. objevil by se tam někdo, komu by člověk mohl fandit.

20.1.2019 | 11:47:29
derill129

Pochybujem sedem min nemôže zmeniť to že tie scény nemajú žiadnu spojitosť presúvaju sa od jedného stupidného dialógu k druhému pre film nemala zmysel ani tá scéna v rokforte až na Letu tá jediná scéna a Grindelwaldov záver tento film bol ešte prázdnejší ako prvé Dary Smrti

20.1.2019 | 21:08:14
megary

7 minút je nič. :( Dajú tam scénu s Minervou McGonagallovou a Dumbledorom, niečo s Nagini a Credencom, kde sa na seba tí dvaja budú dlhšie pozerať ako niečo hovoriť a ešte nejaký trápny vtípek s Jacobom.

#7 tom99
21.1.2019 | 11:18:43
tom99

#6 megary: Ano, tady bohužel moc nejde mluvit ani o prodloužené verzi :-(

webmaster
14.5.2019 | 19:22:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny