Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Ginny Weasleyová

Ginny Weasleyová

Talentovaná čarodějka a jediná dcera Molly a Arthura Weasleyových.

Sezóny 8
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Ginevra Molly Weasleyová, později Potterová
Datum narození: 11. srpna 1981
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Sportovní redaktorka pro Denního věštce

Filmy

Ginny Weasleyová je…

Ginnyiny hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Tisové dřevo Neznámé Neznámá Garrick Ollivander

Malá, hloupá holka

Ginny je jedinou dcerou Molly a Arthura Weasleyových. Jako její ostatní sourozenci i ona má zrzavé vlasy a přátelskou povahu. Je o rok mladší než Harry Potter, se kterým se poprvé potkala na nádraží King's Cross, když doprovázela spolu s matkou bratry na Nástupiště 9 a 3/4. Od té doby vždy, když narazila na Harryho, byla nesmírně stydlivá.

O rok později nastoupila i Ginny do Bradavic, kde byla přiřazena do Nebelvírské koleje, jako její další sourozenci. Avšak ještě předtím, než začal školní rok, jí Lucius Malfoy podstrčil deník Toma Raddlea, což byl jeden z viteálů. Nikdo si toho ale nevšiml, a tak skrz tento deník čerpal sílu Voldemort z Ginny.

Ginny tedy nevědomky měla na svědomí útoky na studenty pocházející z mudlovských rodin, nepamatovala si totiž z toho vůbec nic. Nakonec odešla do Tajemné komnaty, kde ji zachránil Harry, když porazil baziliška a jeho zubem pak zničil Tomův deník.

Talentovaná chytačka

Ginny je velmi talentovaná čarodějka, které to jde i v oblasti sportu, konkrétně ve famfrpálu. Když Dolores Umbridgeová zakázala Harrymu hrát v týmu, nahradila jej právě Ginny, která se tak stala chytačkou nebelvírského týmu. Tentýž rok, kdy byla v Bradavicích Umbridgeová ředitelkou, se přidala k Brumbálově armádě, kde se ukázalo, jak moc je talentovaná. S Harrym, Ronem, Hermionou, Nevillem a Lenkou se zúčastnila boje na odboru záhad.

Zamilovaná bojovnice

Poté co viděl její kouzelnické dovednosti v dalším ročníku profesor Horácio Křiklan, tak ji pozval do svého klubu. Ginny začala v tomto roce chodit s Deanem Thomasem, a protože se do ní Harry zamiloval, tak začal na Deana žárlit pokaždé, když je spolu viděl. Nakonec však začala Ginny chodit s Harrym.

Když byla škola ovládaná smrtijedy a ředitelem se stal Severus Snape, tak Ginny i nadále navštěvovala školu v Bradavicích a spolu s Nevillem a Lenkou vedla Brumbálovu armádu, která se tu znovu utvořila. Bojovala v bitvě o Bradavice, kterou přežila. Za manžela si pak vzala Harryho, s nímž má tři děti. Nyní píše pro Denního věštce.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Není mi moc sympatická

13.5.2021 | 13:26:56
makishek

knižní ginny by byla za 100%.

14.9.2020 | 11:11:10
mar.st

Knížky – 100% Filmy? – meh :(

22.7.2018 | 17:50:42
fanta2pomeranc

Nemám ji ráda ani v knížce, ale ta filmová, ta tomu nasadila korunu

30.1.2018 | 15:16:52
SaDiablo

V knihách fajn, scénář tu postavu zazdil.
Po tak dlouhé době a pořád mi je za ni trapně, jak vázala ty tkaničky. :D :D :D

29.4.2017 | 15:43:41
VampKošilka

Neměla jsem jí ráda, k Harrymu se nehodí.

12.11.2016 | 14:40:33
SOADdave

hodnotím Ginny z filmu. Knižní ta je jiný kafe

1.10.2016 | 16:25:37

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama