Justice League
84/100 - 35×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Flash svádí další boj s nezničitelným Eobardem Thawnem

Flash svádí další boj s nezničitelným Eobardem Thawnem

Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na již čtvrtý díl Flashových dobrodružství ze série DC Rebirth, ve kterém šarlatový hrdina čelí svému nejobávanějšímu nepříteli.

4 1
13.8.2019

Po nemastné neslané třetí epizodě z flashovské ságy s podtitulem Ranaři vracejí úder, přišel na náš trh crossoverový Odznak, ve kterém Flash a Batman společně čelili jedné velké záhadě i Reverse Flashovi. Právě na toto dílo navazuje i právě recenzovaná kniha, kterou opět sepsal Joshua Williamson a ilustrovali Carmine di Giandomenico (Punisher: War Zone) a v dalších kapitolách Davide Gianfelice, Neil Googe, Jesus Merino a Andy Owens.

Českou obálku tentokráte připravil Petr Kopl. Foto: CREW/DC Comics


Tak tedy, Central City je opět v bezpečí, potýká se pouze s několika nezdárnými útoky osamělých bývalých členů Ranařů. Barry Allen alias slavný Flash si přesto přese všechno nedokáže užívat života, neboť neustále myslí na společné dobrodružství s Batmanem. Do toho všeho se vrací Reverse Flash a Barry musí napnout všechny síly, aby za pomoci Green Lanterna Hala Jordana a svého chráněnce Kid Flashe dokázal hrozbu zažehnat.

Williamson je velmi schopný scenárista a kromě opravdu tuctového předchozího dílu se mu ve flashovské sérii daří přicházet s kvalitními příběhy. Ano, i když se Eobard Thawne znovu vrátil mezi živé snad už posté, tentokrát ale opravdu originálním způsobem. Hlavní příběhová linka tentokráte zakomponovává do děje i Iris West a Wallace Westa, kteří se musí smířit s tím, že Barry Allen, milý chlapík a Irisin nápadník, ve skutečnosti nasazuje krk a bojuje po boku těch největších hrdinů proti nejrůznějším hrozbám. K tomu všemu odhalujeme i nesmírně poutavý origin Reverse Flashe i jeho působení ve Flashpointu. Co je ale nejzajímavější, Williamson nezapomněl ani na Wallyho Westa, původního Kid Flashe a šikovně jej zakomponoval do svého díla, byť ve velmi malé, ale o to důležitější roli. Kniha každopádně nabízí velké množství odkazů a rozhodně se nedá číst bez znalostí dřívějších dílů i crossoverového Flashpointu.

Reverse Flash se opět ukázal jako největší hrozba. Foto: DC Comics

Flashovské komiksy se však stále nevymanily ze škatulky Zdroje rychlosti. Když totiž Flash, Kid Flash, či nějaký další tempař řeší problém, použije zmiňovaný Zdroj a svého nepřítele porazí, svět zachrání, apod. Nejinak je tomu i v této knize, kde Barry opět často využívá moci Zdroje, aby měl před Thawnem navrch. Doufejme, že v některé z příštích epizod od tohoto nešvaru tvůrci opustí, neboť se už jedná o velmi provařené téma.

Celkově je tedy čtvrtý díl rozhodně lepší než rozháraná trojka, stále je však co dohánět a na úplnou špičku v rámci u nás vydaných děl DC Rebirth to rozhodně nestačí. V závěru se sice můžeme opět podívat na pěkné alternativní obálky a nákresy postav, nepříjemný pocit z dalšího Barryho využití toho proklatého Zdroje rychlosti z nás ale jen tak nedostanou.

75%

Diskuze /2

perteus

Jsem zvědav jestli někdy i Superman přestane používat slunce, abys získal nadlidskou sílu. Nebo Batman přestane používat všechny své vychytávky, aby měl na vrch před zločinci… Pokud se něco nezměnilo tak zdroj rychlosti dává všem rychlíkům tu jejich rychlost a proto ho využívají. Stejně jako Superman slunce, Batman všechny ty vychytávky…

14.8.2019 | 9:30:23
Ratemus

jo není to špatné, akorát tato kniha tak nějak vyžaduje více než ty předešlé znalost Flashe a jeho minulosti a všech postav kolem něj…

14.8.2019 | 21:04:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Batman


Režie: Matt Reeves
Scénář: Matt Reeves a Mattson Tomlin
Hudba: Michale Giacchino
Hrají: Robert Pattinson (Batman), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Jeffrey Wright (James Gordon), Zoë Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguin), Paul Dano (Riddler), John Turturro (Carmine Falcone)
Stopáž: 175 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama