Justice League
84/100 - 38×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill, David Corenswet (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Iris West

Iris West

Dcera policejního komisaře z Central City, nejbližší přítelkyně a později snoubenka Barryho Allena.

Sezóny 2
2021 - 2023

Informace

Skutečné jméno: Iris Ann West
Výška: 1,68 m
Váha: 59 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Carmine Infantino, Robert Kanigher
Představitelka: Kiersey Clemons
Poprvé se objevil v: Showcase #4 (říjen 1956)

Filmy

O Iris

Iris je velmi milá novinářka z Central City. Jejím otcem je místní policejní komisař a synovcem Wally West, budoucí Kid Flash. Sama je zamilovaná do Barryho Allena, který chrání svět jako slavný Flash, člen Ligy spravedlnosti.

Komiksy

Iris debutovala na stránkách komiksu zhruba ve stejné době jako Barry. V jednotlivých epizodách nakonec bylo odhaleno, že se narodila ve 30. století a byla přemístěna do současnosti, kde jí adoptovala rodina Westových. Od dětství se přátelila s Barrym a v dospívání jejich přátelství přerostlo v lásku. Později Iris zjistila, že Barry je Flashem a její synovec, Wally West, bojuje se zločinem coby Kid Flash. Ještě před Crisis on Infinite Earth si Iris Barryho vzala a do Anti-Monitorova útoku žil pár spokojeným životem.

(Iris a Barry ve stříbrné éře; Foto: DC Comics)

Po krizi se Iris a Barry utkali s mnoha legendárními padouchy, jako byli Savitar, Johnny Quick a Zoom. Když Barry zemřel a jeho roli převzal Wally West, jala se vdova Iris pomáhat svému synovci, načež se stáhla do ústraní. Když však roli Flashe převzal syn Iris a Barryho, Bart, pomáhala matka svému potomkovi seč mohla.

New 52 se Iris nikdy nestane Barryho ženou, ve Flashpointu je pak dokonce vdaná za někoho jiného, Po anulování těchto událostí však West má s Allenem četné milostné avantýry, které však nikdy nepřerostou ve vážný vztah. V některých komiksech této série dokonce vystupuje jako černošská žena.

(Iris a Flash v New 52; Foto: DC Comics)

Poslední inkarnace DC komiksů, Rebirth, představuje Iris jako hrdou bojovnici, která pomáhá Wallymu bojovat proti Eobardu Thawneovi a jeho potomkům.

Filmy a seriály

Iris se objevila ve dvou animovaných filmech z produkce Warner Bros. Zatímco v The New Frontier byla Barryho snoubenkou, v adaptaci komiksu Flashpoint žila s jiným mužem. Hlas jí v těchto dílech propůjčili herečky Vicki Lewis a Jennifer Hale.

V televizi se Iris ukázala v hrané podobě. Paula Marshall ji ztvárnila v pilotní dvojepizodě seriálu Flash v devadesátých letech a jejího příkladu o dvě dekády později následovala Candice PattonThe Flash. Tato verze Iris byla poprvé tmavé pleti.

(Iris v seriálu The Flash; Foto: CW)

DC Extended Universe

Stejně jako v seriálovém Flashovi, i v DCEU je Iris dívka tmavé pleti milující Barryho a žijící v Central City. Poprvé jsme ji viděli v Zack Snyder's Justice League, kde ji Barry zachránil život za pomoci superrychlosti.

Barry a Iris při prvním setkání. Foto: HBO Max, Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Aquaman a ztracené království

Režie: James Wan
Scénář: David Leslie Johnson-McGoldrick
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Jason Momoa (Aquaman), Patrick Wilson (Orm), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta), Dolph Lundgren (Nereus), Nicole Kidman (Atlanna), Temuera Morrison (Thomas Curry), Amber Heard (Mera)

Stopáž: 124 minut

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama