Justice League Komiksový Odznak láká na crossover s Watchmen

Komiksový Odznak láká na crossover s Watchmen

Komiksový Odznak láká na crossover s Watchmen

Po úvodní události komiksového Znovuzrození přichází nyní na řadu přímé pokračování, ve kterém Batman a Flash pátrají po původu tajemného odznaku. Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme recenzi na nejnovější crossover.

3 0
22.6.2019

Pod scénářem ke crossoveru Odznak je podepsán Tom King, tvůrce netopýří série z DC Rebirth, jejíž třetí díl nedávno vyšel i u nás. Při psaní společného dobrodružství Batmana a Flashe mu sekundoval tvůrce Flashovy série Joshua Williamson. O kresbu se postarali ilustrátoři Jason Fabok (Detective Comics) a Howard Porter (Fantastic Four).

Když na konci úvodního výtisku celé série objevil Batman tajemný odznak, svěřil toto tajemství pouze svému detektivnímu kolegovi z Central City. Nyní se oba dva pouští do pátrání na vlastní pěst, aby konečně objasnili děsivou záhadu božské bytosti, jež údajně ovlivňuje chod vesmíru a umí bez sebemenších problémů vymazat roky existence. V jejich pátrání jim pomáhají alternativní hrdinové, proti nim však stojí jeden z nejmocnějších padouchů vůbec, Eobard Thawne alias Reverse Flash.


Batman se snaží rozlousknout velkou záhadu. Foto: DC Comics

Od uvedení komiksového díla Watchmen od Alana Moorea uplynulo už téměř 35 let, jeho hrdinové však až nyní přicházejí přímo do světa DC. Po náznaku v minulém díle nyní sledujeme propletený detektivní případ, jenž v mnohém odkazuje na dřívější klíčové crossovery komiksového vesmíru, hlavně pak na populární Flashpoint. Vzhledem k tomu, že se příběh točí okolo dvou detektivů, tedy Bruce a Barryho, vidíme v komiksu i krásné scény s několika alternativními verzemi obou hrdinů, které se rovněž objevovaly dříve a nyní se svým způsobem loučí. Pokud však očekáváte, že je Odznak postaven na akčních scénách a impozantních soubojích s Reverse Flashem, budete zklamáni. Krása tohoto crossoveru, který přímo láká na blížící se Doomsday Clock, je převážně v tom, že i když moc dobře víme, kdo za všemi událostmi a změnami v rámci DC Universe stojí, přímo jej v komiksu vidíme jen párkrát.

Spolupráce obou scenáristů, kterým se některé knihy v rámci DC Rebirth nepovedly, funguje v Odznaku na jedničku, a i když se nedočkáme žádných odkazů na obě dvě sólovky, fungují oba hrdinové pospolu velmi dobře a působí svěžím dojmem. Velký dík patří i oběma kreslířům, kteří vystihli celou spletitou detektivní ságu v nejlepším světle a velmi povedeně ilustrovali i mocného Dr. Manhattana, jenž se po letech vrací na komiksové stránky.

České vydání je tentokrát speciální. Na výběr jsou tři obálky a zatímco na dvou z nich vidíme oba dva hrdiny, kterak drží tajemný krví potřísněný odznak, na jedné speciální, jež vyšla v limitované edici pěti kusů, můžete spatřit půlený obličej Batmana a Flashe. Vzhledem k tomu, že se komiks prodává zabalený, je styl obálky pro čtenáře překvapením, což je od nakladatelství Crew velmi dobrý tah. Přílohy tentokráte sestávají z klasických alternativních přebalů, pokud vám ale některé easter eggy nedochází, stačí sáhnout po zmiňovaném úvodním čísle a projít si tamní vysvětlivky.

Odznak je perfektní crossover, ve kterém opět sledujeme detektivní práci obou oblíbených hrdinů a znovu se ocitáme ve víru Flashpointu, jenž není úplně uzavřen. Působí jako skvělý prequel před sérií Doomsday Clock, jež je v zámoří velmi úspěšná a jedná se o největší crossover celého Rebirth. Této řady se v našich končinách dočkáme příští rok, máme se tedy nač těšit.

100%

Diskuze /2

Jebák

Této řady se v našich končinách dočkáme příští rok? Počkat, to už je potvrzený, že u nás vyjde Doomsday Clock? A už příští rok? To někde potvrdila Crew?

#2 DarthRevan
22.6.2019 | 13:20:01
DarthRevan

#1 Jebák: Ofiko to zatim neni, ale při našem poslednim rozhovoru něco naznačili ;)

webmaster
22.6.2019 | 15:30:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás