Justice League Komiksový Odznak láká na crossover s Watchmen

Komiksový Odznak láká na crossover s Watchmen

Komiksový Odznak láká na crossover s Watchmen

Po úvodní události komiksového Znovuzrození přichází nyní na řadu přímé pokračování, ve kterém Batman a Flash pátrají po původu tajemného odznaku. Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme recenzi na nejnovější crossover.

3 0
22.6.2019

Pod scénářem ke crossoveru Odznak je podepsán Tom King, tvůrce netopýří série z DC Rebirth, jejíž třetí díl nedávno vyšel i u nás. Při psaní společného dobrodružství Batmana a Flashe mu sekundoval tvůrce Flashovy série Joshua Williamson. O kresbu se postarali ilustrátoři Jason Fabok (Detective Comics) a Howard Porter (Fantastic Four).

Když na konci úvodního výtisku celé série objevil Batman tajemný odznak, svěřil toto tajemství pouze svému detektivnímu kolegovi z Central City. Nyní se oba dva pouští do pátrání na vlastní pěst, aby konečně objasnili děsivou záhadu božské bytosti, jež údajně ovlivňuje chod vesmíru a umí bez sebemenších problémů vymazat roky existence. V jejich pátrání jim pomáhají alternativní hrdinové, proti nim však stojí jeden z nejmocnějších padouchů vůbec, Eobard Thawne alias Reverse Flash.


Batman se snaží rozlousknout velkou záhadu. Foto: DC Comics

Od uvedení komiksového díla Watchmen od Alana Moorea uplynulo už téměř 35 let, jeho hrdinové však až nyní přicházejí přímo do světa DC. Po náznaku v minulém díle nyní sledujeme propletený detektivní případ, jenž v mnohém odkazuje na dřívější klíčové crossovery komiksového vesmíru, hlavně pak na populární Flashpoint. Vzhledem k tomu, že se příběh točí okolo dvou detektivů, tedy Bruce a Barryho, vidíme v komiksu i krásné scény s několika alternativními verzemi obou hrdinů, které se rovněž objevovaly dříve a nyní se svým způsobem loučí. Pokud však očekáváte, že je Odznak postaven na akčních scénách a impozantních soubojích s Reverse Flashem, budete zklamáni. Krása tohoto crossoveru, který přímo láká na blížící se Doomsday Clock, je převážně v tom, že i když moc dobře víme, kdo za všemi událostmi a změnami v rámci DC Universe stojí, přímo jej v komiksu vidíme jen párkrát.

Spolupráce obou scenáristů, kterým se některé knihy v rámci DC Rebirth nepovedly, funguje v Odznaku na jedničku, a i když se nedočkáme žádných odkazů na obě dvě sólovky, fungují oba hrdinové pospolu velmi dobře a působí svěžím dojmem. Velký dík patří i oběma kreslířům, kteří vystihli celou spletitou detektivní ságu v nejlepším světle a velmi povedeně ilustrovali i mocného Dr. Manhattana, jenž se po letech vrací na komiksové stránky.

České vydání je tentokrát speciální. Na výběr jsou tři obálky a zatímco na dvou z nich vidíme oba dva hrdiny, kterak drží tajemný krví potřísněný odznak, na jedné speciální, jež vyšla v limitované edici pěti kusů, můžete spatřit půlený obličej Batmana a Flashe. Vzhledem k tomu, že se komiks prodává zabalený, je styl obálky pro čtenáře překvapením, což je od nakladatelství Crew velmi dobrý tah. Přílohy tentokráte sestávají z klasických alternativních přebalů, pokud vám ale některé easter eggy nedochází, stačí sáhnout po zmiňovaném úvodním čísle a projít si tamní vysvětlivky.

Odznak je perfektní crossover, ve kterém opět sledujeme detektivní práci obou oblíbených hrdinů a znovu se ocitáme ve víru Flashpointu, jenž není úplně uzavřen. Působí jako skvělý prequel před sérií Doomsday Clock, jež je v zámoří velmi úspěšná a jedná se o největší crossover celého Rebirth. Této řady se v našich končinách dočkáme příští rok, máme se tedy nač těšit.

100%

Diskuze /2

Jebák

Této řady se v našich končinách dočkáme příští rok? Počkat, to už je potvrzený, že u nás vyjde Doomsday Clock? A už příští rok? To někde potvrdila Crew?

#2 DarthRevan
22.6.2019 | 13:20:01
DarthRevan

#1 Jebák: Ofiko to zatim neni, ale při našem poslednim rozhovoru něco naznačili ;)

webmaster
22.6.2019 | 15:30:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Shazam!

Originální název: Shazam!
Premiéra: 5.4. 2019 (USA), 4.4. 2019 (ČR)
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Henry Gayden
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Zachary Levi (Captain Marvel), Asher Angel (Billy Batson), Mark Strong (Dr. Sivana), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Grace Fulton (Mary Bromfield), Djimon Hounsou (Čaroděj Shazam), Cooper Andrews (Victor Vasquez), Faithe Herman (Darla Dudley), Marta Milans (Rosa Vasquez), Ian Chen (Eugene Choi), Ava Preston (Lillian Prince), Lovina Yavari (Stone Clerk), Jovan Armand (Pedro Peňa)
Stopáž: 132 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás