Justice League Joaquin Phoenix je nejlepším hercem loňského roku

Joaquin Phoenix je nejlepším hercem loňského roku

Joaquin Phoenix je nejlepším hercem loňského roku

Joaquin Phoenix to dokázal a dobyl i poslední hereckou cenu letošní sezóny. Spolu s ním triumfovala i Hildur Guðnadóttir, díky čemuž snímek Joker proměnil dvě z celkových jedenácti nominací.

23 1
10.2.2020

Joaquin Phoenix je prvním hercem, který získal Oscara za hlavní roli v komiksovém filmu a rovněž čtvrtým představitelem Jokera, jenž se může nejprestižnější hereckou cenou pyšnit. Jack Nicholson a Jared Leto získali své Oscary za role v jiných snímcích, Heath Ledger a Joaquin pak přímo za ztvárnění nejslavnějšího DC záporáka. Phoenix ve své děkovné řeči zmínil fakt, že v pubertě přišel o bratra Rivera a taktéž poděkoval Hollywoodu za druhou šanci, díky které oživil svou kariéru. Na Oscara byl herec nominován již v roce 2001 za vedlejší roli Commoda ve snímku Gladiator, za hlavní úlohy pak nominace získal díky filmům Walk the Line a The Master.

Joaquin Phoenix dobyl Oscara na čtvrtý pokus. Foto: ABC


Vedle Joaquina Phoenixe proměnila svou nominaci i mladá islandská skladatelka Hildur Guðnadóttir, která za sebou nechala hudební legendy Johna Williamse či Randyho Newmana. Hildur je první ženskou vítězkou této kategorie za posledních pětadvacet let a ve svém emotivním projevu poděkovala všem kolegům z Jokera včetně neprávem opomíjeného producenta Bradleyho Coopera, bez kterého by film pravděpodobně ani nevznikl.

Hildur Guðnadóttir získala Oscara hned na první pokus. Foto: ABC

Na závěr ještě zmiňme fakt, že v rámci komiksových filmů je postava Jokera zárukou Oscarů, protože loňská (ne)komiksovka je již čtvrtým celovečerákem, jenž dobyl aspoň jednu sošku. Dříve totiž na udílení cen slavily úspěchy filmy Batman, The Dark KnightSuicide Squad, tedy trojice snímků, ve kterých se objevili výše zmínění herci se šíleným úsměvem na rtech a make-upem na tváři. Inspiruje se tedy Matt Reeves touto statistikou a nakonec zakomponuje Jokera i do snímku The Batman?

Uvidíme Joaquinova Jokera i v dalších filmech? Foto: Warner Bros.

Podívejte se na kompletní výsledky z udílení Cen Akademie.

Jste spokojeni s Phoenixovým oscarovým vítězstvím?

Diskuze /2

HellTsuku

Jo to jsem rád, že získal Oscara, ale toho už měl mít dávno už za Gladiátora

#2 CZEMarkus
10.2.2020 | 9:25:53
CZEMarkus

#1 HellTsuku: To je něco podobného jako Leonardo DiCaprio, který ho měl získat za Vlka z Wall Street ale dostal ho až za Revenant. Sice Revenant je dobrý film ale na Vlka rozhodně nemá, teda je to můj názor :)

11.2.2020 | 16:03:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Birds of Prey


Režie: Cathy Yan
Scénář: Christina Hodson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Black Canary), Rosie Perez (Renée Montoya), Ewan McGregor (Black Mask), Chris Messina (Victor Zsasz)
Stopáž: 109 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás