Justice League Watchmen jako televizní seriál? HBO o tom jedná se Zackem Snyderem

Watchmen jako televizní seriál? HBO o tom jedná se Zackem Snyderem

Watchmen jako televizní seriál? HBO o tom jedná se Zackem Snyderem

V roce 2009 natočil Zack Snyder věrnou adaptaci komiksu Alana Moorea, Watchmen. O šest let později se uvažuje o jeho televizní adaptaci. Jak potvrdila sama stanice HBO, její zástupci o tom jednali s režisérem Zackem Snyderem.


26 0
2.10.2015

Před šesti lety, roku 2009, vznikla filmová adaptace jednoho z nejuznávanějších a nejpřelomovějších komiksů od Alana Moorea, Watchmen. Přestože ohlasy diváků a kritiků byly rozporuplné a diskuze o kvalitě snímku by se dala přirovnat k tzv. sporu o Cida, režisérovi filmu, Zacku Snyderovi, nemůže nikdo odepřít vizuální věrnost komiksové předloze. Dle některých diváků ale problémem filmu nebyla samotná režie ani scénář, jako spíše formát. Většina kritiků se shodla, že by Strážcům více seděla seriálová forma, kde by měli tvůrci čas odvyprávět vše, co Moore do svého díla zahrnul.

Nyní se zdá, že si tato slova zapamatovala kabelová stanice HBO a rozhodla se jimi řídit. Web Collider totiž včera informoval o tom, že HBO jednalo s režisérem Zackem Snyderem o seriálové adaptaci komiksu. Nedlouho poté stanice dohady potvrdila a uvedla:


Předběžná jednání týkající se Watchmen proběhla. Nemáme však k dispozici žádné další informace a nejsou ani uzavřené žádné dohody.

Nicméně více než jedna karta hraje ve prospěch seriálových Watchmen. Za prvé konec hitu HBO, jímž je Game of Thrones, se blíží, a tak je načase hledat náhradu, která by navázala na úspěch zmiňované fantasy série. A vzhledem k aktiální situaci na trhu je komiksový seriál nejlogičtější volbou. Za druhé pak patří HBO, Warner Bros. i DC Comics společnosti Time Warner, takže by ani se získáním práv neměl být problém.

Ovšem i přes zmíněné je třeba nezapomínat, že jakmile (a pokud) získá tento projekt zelenou, mohou se tím otevřít staré rány týkající odepřením práv tvůrci Alanu Mooreovi. Na ty autor upozornil naposledy při vzniku série Before Watchmen mapující osudy známých hrdinů před příběhem z Watchmen.

Foto: Warner Bros., DC Comics

Diskuze /8

HonZoRRo008_

WATCHMEN JAKO TELEVIZNÍ SERIÁL bych bral. :)

2.10.2015 | 21:15:45
Cute_unicorn

Na to ostudné rozšíření naprosto skvělého příběhu Alana Moora by se mělo spíš zapomenout než podle toho točit seriál. Ty postavy a příběhy jsou v původním díle rozvinuté dost ve filmu byly adaptovány dobře. Před strážci považuji za dost špatný nápad vydavatelů vytěžit potenciál do poslední koruny. To že se film povedl by v podstatě zázrak. Byl ucelený a komplexní (a kritika na formát byla směšná už tehdy). Snyder už by podruhé to pokoušet neměl natož v projektu, který především pomoci zachraňovat HBO.

#3 TheDarkKnight #7 NewPerson
2.10.2015 | 22:51:11
TheDarkKnight

#2 Cute_unicorn: No jo, HBO v poslední době produkuje nejúspěšnější seriál za posledních několik let, další jsou kritikou více než uznávaný, příští rok budou mít premiéru seriály od Jonathana Nolana a Martina Scorseseho, ale holt potřebuje zachránit, no. Tak jim budu držet palce, ať jim do vyjde a nemusí zavřít krám.

2.10.2015 | 23:02:32
deadpool

zrovna vcera jsem prave kvuli temhle zpravam koukal na ten film ( reziserska verze 3 hodiny + :D ) a nebylo to spatne , Jen me mrzela smrt rorsacha . Zrovna v tehle verzi bylo vysvetleno vse :D nevim jaka na to byla kritika ale me se to libilo

3.10.2015 | 9:23:57
Dragon94

Proč je tahle novinka tady a né na webu Watchmen, který tu taky máte?

#6 Hurley
3.10.2015 | 11:52:27
Hurley

#5 Dragon94: Řekněme, že Watchmen web není momentálně v dostatečně… reprezentativním stavu. :)

Pokud ale tenhle seriál nakonec začne vznikat, rozhodně ten web plánujeme znova nakopnout a věnovat se seriálu na něm. :)

webmaster
3.10.2015 | 12:26:41
NewPerson

#2 Cute_unicorn: Na tenhle koment neni co dodat. Ten proste sedl, jak prdel na hrnec…

3.10.2015 | 20:30:34
Bingod

Film se podle mě dost povedl. Ale seriál mi jaksi nevoní. Bojím se že by tím šla předloha do hajzlu. Zato na Nolanovu Nadaci se dost těším!

4.10.2015 | 9:51:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman