Justice League
84/100 - 37×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Victor Zsasz

Victor Zsasz

Elitní gothamský zabiják, který si za každou oběť vyryje do kůže značku. Rovněž nejbližší spojenec gangsterského bosse Romana Sionise.

Sezóny 1
2020 - 2020

Informace

Skutečné jméno: Victor Zsasz
Výška: 1,72 m
Váha: 68 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: peroxidová blond
Autoři postavy: Alan Grant a Norm Breyfogle
Představitel: Chris Messina
Poprvé se objevila v: Batman: Shadow of the Bat #1 (červen 1992)

Filmy

O Zsaszovi

Gotham není zrovna přívětivým místem pro život. Jeho ulice jsou prolezlé zločinem a jednotlivé čtvrti ovládají nejrůznější zločinečtí vládci. Ti k udržování moci potřebují nejrůznější námezdní lovce a vrahy a právě Victor Zsasz je vůbec tím nejkrutějším vrahem vůbec.


Komiksy

Zsasz v komiksu debutoval v roce 1992 a okamžitě se zařadil mezi nejkrutější gothamské zabijáky. O čtyři léta později popsal Alan Grant jeho zrod. Po smrti svých rodičů se Victor protloukal a opíjel se po nocích, následně ale dorazil do Gothamu, kde po jedné akci v Tučňákově klubu Ledovec zabil v sebeobraně bezdomovce. Tímto skutkem si Victor uvědomil, že může brát životy lidem jen tak a začal si do těla vyřezávat značky.

Zsasz je jedním z nejšílenějších gothamských vrahů. Foto: DC Comics

Postupně Victor začal pracovat pro elity gothamského podsvětí a objevil se jako sekundární záporák v takových sériích jako Knightfall, Batman: The Last Arkham, či No Man's Land. V poslední jmenované trpěl amnézií, kterou mu pomohla vyléčit doktorka Lee Thompkins, díky čemuž Victor následně soupeřil nejen s Batmanem, ale i s Robiny, případně se Spoiler a Orphan. Victor dlouho patří i mezi členy Secret Society of Super-Villains a objevil se i ve Forever Evil, kde pomáhal Crime Syndicate. Zsasz se blýskl i v DC Rebirth, kde stál na Riddlerově straně během války s Jokerem.

Filmy a seriály

Victor Zsasz se ve filmu poprvé objevil roku 2005, kdy si jej ve snímku Batman Begins zahrál Tim Booth. Christian Lenz mu pak propůjčil hlas v animáku Batman: Assault on Arkham, jenž byl přímým pokračováním videoherní arkhamské série. Co se seriálu týče, sehrál poměrně velkou roli v Gothamu od stanice FOX. S tváří Anthonyho Carrigana se nejprve objevoval jako pohůnek Carminea Falconeho a následně působil i jako nájemný zabiják na volné noze.

Carrigan hrál Zsasze po pět sérií. Foto: FOX

Videohry

Victor pronikl i do několika videoher, kde Temnému rytíři rovněž nehezky zatápěl. Objevil se v Batman: Dark Tomorrow a Batman Begins, velmi důležitou úlohu pak sehrál i v adventuře Batman: The Telltale Series, kde je součástí skupiny, kterou shromáždí záporačka Lady Arkham. S hlasem Dannyho Jacobse pak Zsasz bojoval proti Batmanovi i v arkhamské sé­rii.

Zsasz patří mezi vedlejší bosse v Arkham City. Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

DC Extended Universe

Zsasz je ve snímku Birds of Prey nejbližším důvěrníkem Romana Sionise alias Black Maska, který postupně přebírá moc po Jokerovi. Coby elitní zabiják rád stahuje tváře svým obětem a následně si za každou z nich vyryje do kůže značku. Když se Harley vypraví hledat diamant Bertinelliových, vyráží Zsasz spolu s Black Canary vypátrat Cassandru Cain a při této příležitosti odhalí její zradu. Když ale tato dvojice dorazí do Amusement Mile, je Zsasz zabit šípem ze zálohy, který vyslala hrdinná Huntress.

Chris Messina jako vrahoun Victor Zsasz. Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

magor

24.2.2020 | 17:25:46

Aktuální film

Shazam: Hněv bohů

Režie: David F. Sandberg
Scénář: Henry Gayden
Hudba: Christophe Beck
Hrají: Zachary Levi (Captain Marvel), Asher Angel (Billy Batson), Adam Brody (Captain Marvel Jr.), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Grace Caroline Currey (Mary Marvel/Bromfield), Helen Mirren (Hespera), Lucy Liu (Kalypsó), Rachel Zegler (Anthea)

Stopáž: 131 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama