Legends of Tomorrow Okénko do historie: Al Capone a Eliot Ness v Legendách

Okénko do historie: Al Capone a Eliot Ness v Legendách

Okénko do historie: Al Capone a Eliot Ness v Legendách

Cestování časem v seriálu Legends of Tomorrow má tu výhodu, že v minulosti můžeme potkávat skutečné historické postavy. Letos už jsme takto poznali třeba Alberta Einsteina. V podzimním finále jsme se zase setkali s Al Caponem a Eliotem Nessem. Dnes si o nich něco povíme.


12 0
28.12.2016

V epizodě The Chicago Way jsme se poprvé setkali s Al Caponem a Eliotem Nessem. Pokud historii příliš neholdujete, tak vězte, že Al Capone je skutečná osoba, která na začátku 20. století skutečně žila. Možná vám jeho jméno přijde povědomé, i když historii této postavy neznáte. Al Capone je častý název restaurací a třeba i pizzy, která se v České republice prodává.

Celým jménem Alphonse Gabriel „Al“ Capone byl americký gangster, který se nejvíce proslavil během prohibice ve 20. letech 20. století. Sedm let Al Capone kraloval na pomyslném gangsterském trůnu v Chicagu, jeho kralování skončilo v jeho 33 letech. Al Capone ovládal ve městě prostituci, alkohol, uměl velice dobře zacházet s noži a také v boji na blízko.


(Eliot Ness v seriálu. Foto: CW)

Al Capone byl známý svými pověstnými vraždami, ale nikdy mu nebyla žádná prokázána. Do vězení se dostal ze zcela jiného důvodu. V roce 1927 vešel v platnost zákon o zdanění i nelegálních příjmů. Jelikož Al Capone pochopitelně daně neodváděl, byl následně zavřen za daňové úniky. Ve vězení strávil dlouhých jedenáct let. Následně zemřel v roce 1947 na mrtvici.

V roce 1987 byl natočen film na motivy příběhu Al Caponeho – Neúplatní. I na ten je v seriálu několikrát odkazováno. Ray Palmer v epizodě o Eliotu Nessovi řekl, že nevypadá jako Kevin Costner. Právě Kevin si ve filmu Neúplatní Nesse zahrál. Eliot Ness je též skutečnou postavou. Eliot býval americký agent, který šel proti Al Caponemu.

Nate Heywood zase v epizodě zmínil Boba DeNira, což je odkaz na Roberta DeNira, který v Neúplatných hrál gangstera Al Caponeho. Cestování časem nám v Legendách umožňuje poznat skutečné historické postavy, které potkáváme v různých formách. Už brzy zavítáme na Kamelot, tak uvidíme, zda poznáme třeba nějaké známé rytíře od Kulatého stolu.

Jaká skutečná historická osoba, kterou jsme viděli v Legendách, se vám doposud nejvíce líbila?

Diskuze /1

antty

Když jsem Al Caponeho viděl poprvé, tak jsem si na zlomek vteřiny myslel, že mi hrabe. On totiž vypadá úplně jako jeden můj učitel – včetně toho potutelného úsměvu a výrazu očí. :) Jinak doufám, že Legendy budou pokračovat tak, jak jedou teď. Skoro už jsem zapomněl na to, jak strašná byla první série. Jediné, co mě štve na druhé řadě, je absence Snarta.

29.12.2016 | 14:42:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Seriál Legends of Tomorrow nás bude provázet i se svou třetí řadou. Tentokrát Legendy budou muset napravit chyby, které udělaly na konci minulé sezóny. Každé rozhodnutí něco stojí a tým zaplatí největší daň za to, že se setkaly se svými mladšími já.

S Vixen i ve třetí řadě
Novou hlavní postavou bude Isis
První plakát ke třetí sérii
Třetí řada představí nového hrdinu
Ripa budeme vídat i nadále
Noví členové v týmu Legend?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Většinou jsme zvyklí, že hrdinové své nemesis porážejí. V epizodě Doomworld jsme se ale podívali do pozměněné reality Země-1, která nebyla moc sluníčková. Legie zkázy zde měla nadvládu a hrdinů jsme si v epizodě moc neužili. Tým Arrow to odnesl zřejmě ze všech nejvíc.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás