Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Hrabě St. Germain

Hrabě St. Germain

Hrabě St. Germain je obchodník s vínem a zároveň francouzský šlechtic, kterého můžeme potkat u dvora. Má pověst bezohledného muže, který se zabývá okultismem a mystikou.

Sezóny 1
2016 -

Je okouzlující, ale jeho vzhled klame, uvnitř je to padouch, i když se nikdy nevyrovná třeba Jacku Randallovi. Můžeme se na jeho přítomnost těšit v pařížských epizodách, kde nepochybně zaujme své místo.

V roce 1744 je jeden z námořníků na lodi hraběte St. Germaina jménem Patagonia podezřelý z neštovic. Když to Claire Fraserová veřejně potvrdí, je loď hraběte, náklad a veškeré zisky z ní ztraceny a hrabě ji varuje, že za své činy zaplatí. O několik týdnů později hrabě své hrozby splní, když Claire otráví hořkou cascarou, což ji velmi vyděsí, protože se bojí, že přijde o své dítě.

Později je hrabě hostem na večírku pořádaném Claire a Jamie Fraserovými. Claire nosí na krku bílý krystal, který jí dal Raymond kolem krku, který má změnit barvu v přítomnosti jedu. V průběhu večera hrabě odhalí, že si Karel Stuart zajistil půjčku, která mu umožní investovat do zásilky u hraběte.

Při jiné příležitosti je hrabě součástí setkání vévody ze Sandringhamu během návštěvy královských stájí v Argentanu. Jeho manželka, komtesa, ho doprovází; protože v přítomnosti biskupa na takovéto akci je vyloučeno, aby si přivedl jednu ze svých milenek.

Hrabě St. Germain a mistr Raymond jsou oba obviněni z čarodějnictví a převezeni do paláce, aby čelili královskému soudu. Ludvík přivede Claire a instruuje ji, aby vyslechla jejich svědectví, a poté aby použila své schopnosti coby La Dame Blanche. Tyto schopnosti jí umožňují spatřit duši muže, a tím aby určila, kdo říká pravdu. Když Claire prohlásí, že je hrabě spojen se skupinou Les Disciples du Mal hrabě se pomstí tím, že obviní Claire, že je služebnicí Satana ve spolku s mistrem Raymondem. Vytáhne z košile hada a cituje pasáž z Bible, která říká, že služebníci pravého Boha dokážou zacházet s hady, aniž by jim bylo ublíženo. Mistr Raymond pak promluví a poskytne zbytek citátu, který říká, že služebníci pravého Boha nezemřou, pokud vypijí smrtící jed. Když jsou Claire, hrabě a Raymond nyní všichni obviněni z čarodějnictví, Raymond navrhne, aby všichni vypili nějaký jed, aby dokázali svou nevinu. Vyrobí láhev „dračí krve“ a nalije tři šálky. On i Claire to vypijí bez efektu, ale hrabě se svíjí a padá na zem a poté upadá do ochablosti.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Vlastakrabsova

Kouká se na něj fakt hezky. Ten jeho přísný pohled mě dostane do kolen.

5.11.2018 | 14:53:13
Angelikaclare

zákeřná postava

25.8.2016 | 13:12:07
DiverseShadow

Taká sympaticky nesympatická postava :)

7.8.2016 | 19:42:24
Len_LenKa

Síce Badass, no sympaťák :)

22.5.2016 | 1:42:11

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama