Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

James Fraser

James Fraser

Mladý pohledný skotský válečník a romantik.

Sezóny 6
2014 - 2022

Celým jménem James Alexander Malcolm MacKenzie Fraser je mladý a pohledný skotský válečník a romantik s komplikovanou minulostí a smyslem pro humor. Jen za nevysvětlitelných okolností se jeho osud střetne s osudem krásné bitevní sestry Claire Randall, která se objeví ve zcela novém světě.

Jamie je zcela ovládnut myšlením 18. století, je mladý a má velké politické ambice na to, aby se stal velmi dobrým vůdcem. Na jeho hlavu je vypsána odměna, on se jí chce co nejvíce zbavit a vrátit se na farmu svých předků.

Jamieho pozice na hradu rodu MacKenzieů je velmi složitá. I přesto se mu podaří udržet svou pozici a vezme si Claire Randall za svou ženu. Z počátku to vypadá, že byl do tohoto sňatku donucen, ale nakonec oba dva zjistí, že se skutečně milují.

S Jamiem má spojenou minulost Jonathan Randall, který jej mučil proto, že se mu nechtěl podvolit. Vlastně k němu cítí lásku, tu ale Jamie nemůže opětovat.

James Fraser je…

  • synem Briana Frasera (†) a Ellen MacKenzie (†)
  • bratrem Williama Frasera (†), Janety Fraser a Roberta Frasera (†)
  • manželem Claire Beauchamp
  • strýcem Jamese Murrayho a Margaret Murray
  • vnukem Simona Frasera (†), Daviny Porter (†), Jacoba MacKenzieho (†) a Anny Grant (†)
  • pravnukem Thomase Frasera (†) a Sibylly MacLeod (†)
  • synovcem Alexandera Frasera, Columa MacKenzieho, Dougala MacKenzieho, Janety MacKenzie (†), Flory MacKenzie (†) a Jocasty MacKenzie
  • prasynovcem Alexandera Frasera (†), Hugha Frasera (†) a Johna Frasera (†)
  • bratrancem Molly MacKenzie, Tabithy MacKenzie, Margarety MacKenzie, Eleanor MacKenzie, Hamishe MacKenzieho, Clementiny Cameron (†), Seonagy Cameron (†) a Morny Cameron (†)

Druhá série dovede manžele Fraserovy do Paříže. Ve snaze změnit minulost je Jamie donucen trávit čas s princem Karlem, který se chce dostat na anglický trůn. Jamie se snaží všemožnými prostředky Karlovi jeho snahy znemožnit, bohužel bez úspěchu. Poté, kdy je uvězněn v Bastile za souboj s Black Jackem, který nezemřel při setkání s dobytkem ve věznici Wentworth a jeho žena potratí, dostává Jamie milost, ale je nucen se s manželkou vrátit do Skotska. Princ Karel ho podvodem povolá do války a Claire ho doprovází na každém kroku. Ve chvíli, kdy je oběma jasné, že bitva u Cullodenu se nedá odvrátit, Jamie donutí svou opět těhotnou ženu vrátit se do 20.století, aby zachránil ji i jejich dítě. On sám je odhodlán v nadcházející bitvě zemřít.

James Fraser neumírá, je však vážně zraněn. Dostává se zpět domů na Lallybroch, kde se následujících sedm let skrývá. Když už nedokáže snést, že jeho rodina trpí hlady, nechá se udat. Ve vězení Ardsmuir se znovu setkává s Williamem Greyem, nyní Lordem Johem. Po třech letech se věznice ruší a vězni jsou deportování do amerických kolonií. Díky Lordu Johnovi se Jamie dostává do anglické šlechtické rodiny Dunsanyů sídlící na Helwater, kde má sloužit jako podkoní. Geneva, dcera lorda Dunsanyho, podle donutí Jamieho, aby s ní strávil noc. Ta nezůstane bez následků a o devět měsíců pozdějí Geneva umírá při porodu syna. Jamie setrvává na Helwater ještě několik let, aby mohl pobýt se svým synem, jehož pravé otcovství musí zůstat tajemstvím. Nakonec po osmi letech opouští svou službu zde a jeho kroky vedou do Edinburghu, kde ho za pár let čeká setkání, o němž se mu snad ani nezdálo.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RachelBlue

Má hodně výrazné charisma a umí si podmanit publikum. Má hodně dobrých vlastností a je to v po většinu času dobrák, i tak ale nebledne. Zvláštní, ale velice vítaný jev.

2.5.2022 | 13:16:37
Magdalena888

miláček

26.6.2020 | 18:38:45
Kostatko

Taky nemám co dodat snad jen čestný by mělo vbýt jeho přízvisko :-)

16.3.2020 | 20:30:27
Gracia

Myslím ze už bylo vše řečeno :) … Jo, taky ho miluju :)

20.1.2019 | 22:24:32
Whitewolf114

No on je prostě úžasný. On má podle mě všechno, co chlap má mít. Nejdříve jsem se tu rozepisovala ale to prostě nejde, musela bych mluvit donekonečna. Jeho vlastnosti, charakter a tak silné charisma?Opravdu takhle mě ještě nikdo nedostal (Své chyby má a to je velmi dobře, protože by byl nesmysl, aby je neměl). Claire snad ani neví, jaké má štěstí, že si vzala zrovna jeho. Nemohu tady psát jaký je, prostě se koukňete a zjistíte sami. Sam Heughan ho stvárňuje opravdu dokonale. Lepší Jamie ani nemůže být. Vše mu věříte a opravdu vidíte čistě tu postavu a nemůžete uvěřit, že je to jen hrané. Většinou nevěřím ani slovo lidem v romantických filmech ale jemu věřím úplně všechno, co udělá nebo řekne. Opravdu skvělý herec. Myslím, že každá žena, by doma chtěla takového svého Jamieho Frasera.

16.1.2019 | 13:44:50
Ája010

Chodící testosteron. A ten přízvuk. A ty vlastnosti. A ten charakter. A ten vzhled. A ta dobrota. A ta opravdovost. A skromnost. A síla. A všechno … Asi jsem se zamilovala :)

6.1.2019 | 23:02:25
piperw

Kdo jiný když ne Jamie si to zaslouží

19.11.2018 | 10:19:31
Vlastakrabsova

Jeho přeměna z panice na mistra v posteli je skvělá. Ale to není ten důvod, proč si zaslouží 100%

5.11.2018 | 15:04:16
dansasbastard

❤❤❤

16.9.2018 | 19:25:54
Mourkova102

Vynikající herec

11.8.2018 | 12:56:16

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama