Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Louisa de la Tour

Louisa de la Tour

Nová přítelkyně Claire a její průvodkyně Paříží. Má utajený románek s princem Karlem Stuartem.

Sezóny 1
2016 -

Na jaře roku 1744 pozve Louisa Fraserovi do salonu k ní domů, poté co se na večírku setkala s Claire Fraserovou. Louisa a Claire se stanou přítelkyněmi a v dubnu Louisa požádá Claire o pomoc s přerušením těhotenství, protože dítě nemůže být jejího manžela, ale spíše jejího milence prince Karla Stuarta a Louisa se děsí skandálu z mimomanželského vztahu. Claire ji přesvědčí, aby si dítě ponechala a přiměje ji k sexu s manželem, aby tak zakryla svou nevěru.

Louisa a její manžel Jules jsou hosty na nechvalně známé večeři, kterou pořádají Claire a Jamie Fraserovi, a která končí zatčením Jamieho a několika mužských hostů a posláním do Bastily, poté, co je celá párty svědkem hysterické scény Mary Hawkinsové, která byla zjevně napadena asistentem vévody ze Sandringhamu a Fraserovi jsou obviněni z únosu a podbízení.

Louisa zavolá Claire, aby ji navštívila v den, kdy Jamie vyzve po hádce v nevěstinci Jacka Randalla k souboji. Louisa se o tom dozví od Marie d'Arbanville, která to přijede říct Claire.

Poté, co Claire strávila několik týdnů v nemocnici des Anges, kde se zotavovala ze svého potratu a sužovaná smutkem a zoufalstvím, přijíždí Louisa do nemocnice, aby Claire vzala do Fontainebleau, kde by se zotavila. Když dorazí do domu, Louisa se zeptá Claire, zda se pokusí jít na mši, protože sluhové jsou pověrčiví a slyšeli zvěsti o Claire, že je La Dame Blanche.

Louisa ví, že byl Jamie zatčen a je v Bastille, ale neřekne to Claire, protože se obává, že naruší její křehký duševní stav, a také proto, že se Claire neptá, kde Jamie je. Zatímco Claire upadá do hluboké deprese, Louisa se o ni ze všech sil stará a snaží se ji z ní dostat.

Louisa porodí na podzim syna Henriho.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama