Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Mary Hawkinsová

Mary Hawkinsová

Mary přijela do Paříže, kde ji její strýc měl v plánu provdat za zámožného vdovce. Místo toho však najde zalíbení v Alexanderu Randallovi.

Sezóny 1
2016 -

V roce 1744 Marie odcestovala do Paříže, aby zůstala u svého strýce Silase Hawkinse, aniž by tušila, že má v úmyslu jí zařídit výhodný sňatek s vikomtem Marignym, postarším francouzským šlechticem. Během svého pobytu potkala a zamilovala se do mladého sekretáře Alexandra Randalla, který pracoval pro vévodu ze Sandringhamu. Mary, byla během svého pobytu v Paříži společně s Claire napadena a zneuctěná po znásilnění. Claire ji vzala k sobě domů a ošetřila. Během toho se o ni staral Alex, ale ona byla omámená a místo spánku se k ní dostavily halucinace, které jí připomněly onu neblahou událost a přivedly tak Alexe do potíží. Následně však díky této lapálii došlo k následnému ukončení plánů na domluveném manželství, a ona se vrátila do Anglie, kde se jí její kmotr vévoda ze Sandringhamu pokusil zařídit nový sňatek s židovským obchodníkem.

Počátkem roku 1746 utekla z péče svého kmotra a shledala se se svým milovaným, který umíral. Podvolila se jeho poslední žádosti – aby se provdala za jeho bratra Jonathana Randalla, aby si tak zajistila ochranu pro sebe a jejich nenarozené dítě. Za pár měsíců ovdověla a za rok se znovu vdala.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama