Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Matka Hildegarde

Matka Hildegarde

Je matkou představenou v dobročinné nemocnici L'Hôpital des Anges v Paříži, kde se Claire rozhodne uplatnit své lékařské znalosti. Má psa jménem Bouton, který jí pomáhá diagnostikovat určité nemoci.

Sezóny 1
2016 -

Matka Hildegarda byla vždy velmi muzikální; jako dítě byla považována za hudební zázračné dítě, protože dokázala zahrát zpaměti vše, co slyšela, a svou první skladbu složila v sedmi letech. Je blízkou přítelkyní králova hudebního mistra Johannese Gerstmanna a dopisuje si s Johannem Sebastianem Bachem. Jejím kmotrem byl Ludvík XIV., král Slunce.

V roce 1744 se matka Hildegarde setkává s Claire Fraserovou, když se přichází ucházet o práci coby dobrovolnice do L'Hôpital des Anges . Jamie Fraser ji požádá o pomoc, s dekódováním zachycené zprávy určené pro Karla Stuarta. S pomocí Claire rozluští dopis, který uvádí, že na Karla Stuarta čeká padesát tisíc liber, jakmile vstoupí na anglickou půdu.

Matka Hildegarde a jeptišky v L'Hopital des Anges se starají o Claire po jejím potratu, když je vážně nemocná. Matka Hildegarde pokřtí mrtvě narozenou dceru Claire a pojmenuje ji Faith (Víra).

Claire žádá matku Hildegardu o radu, jak osvobodit Jamieho z Bastily. Matka Hildegarde jí radí, že se očekává, že ženy hledající přízeň krále s ním ulehnou. Když se Claire rozhodne, že udělá, co je třeba, matka Hildegarda stojí při ní a modlí se za ni.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Angelikaclare

tajemná zajímavá a hodná

25.8.2016 | 13:15:13

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama