Star Wars (Hvězdné války) Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

11 0
2.9.2020

Herečka Daisy Ridley přiznává, že posledních pět let bylo opravdu hektických. Ve třech filmech ztvárnila Rey, což bylo psychicky a fyzicky velice náročné. Jedná se o milník v její herecké kariéře a pro herečku bylo velice smutné končit se Star Wars. Na rozdíl od jejích kolegů Johna Boyegy a Oscara Isaaca byla jednou z těch, kteří nikdy nevyloučili potenciální návrat.

Daisy ovšem přiznala, že po Star Wars nemá moc do čeho píchnout. Pracovní nabídky se zkrátka nehrnou a posledních pár měsíců bylo pro ni velice náročných. Dokonce se zúčastnila několika konkurzů, ale bohužel nebyla úspěšná. Doufá, že se to v nejbližší době změní. Na druhou stranu je od herečky sympatické, že přiznává svůj malý neúspěch v poslední době.


(Tuto trojici již s největší pravděpodobností pospolu neuvidíme. Foto: Disney)

Máme tu totiž i takové herce, kteří se nebojí do toho obout pořádně a trochu jinak. Řeč je o Johnu Boyegovi, jednom z hlavních podporovatelů Black Lives Matter. Ten již v průběhu roku 2020 jasně řekl, že se Star Wars končí a v dalších dílech ho čekat nemáme. Chvíli se spekulovalo, že bychom se snad mohli dočkat jeho vlastního seriálu, kde by byla i dcera Landa Calrissiana. Nejspíše se ale jednalo jen o dohady, žádný takový projekt se nechystá a když už, tak Boyega v něm nebude.

Postava Finna byla po sedmém díle oblíbená, ale kvůli špatnému příběhu v tom osmém a devátém, kde prakticky nebylo po tom předchozím na co navázat, schytala také pořádnou vlnu kritiky. Té si je Boyega samozřejmě vědom, nicméně podle jeho vlastních slov toxickým fanouškům vzkázal, že se s nimi mazlit již nebude. Herec bohužel použil trochu ostřejší a sprostější slova, která zde publikovat nebudeme.

Boyega taktéž dostává na sociálních sítích spoustu dotazů na Finna a Star Wars obecně. V poslední době ale odpovídá velice chladně a nepřátelsky vůči toxickým fanouškům. Zřejmě tím dává jasně najevo, že tato kapitola je již dávno za ním, od Disneyho již nebude v budoucnu nic potřebovat, a tak si může dělat, co chce. Daisy Ridley a Johnu Boyegovi přejeme mnoho dalších pracovních úspěchů a samozřejmě pokoru do příštích rolí.

Uvítali byste Rey a Finna v dalších příbězích? A co říkáte na skromné vyjádření Daisy Ridley, zatímco Boyega se opírá do fanoušků?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /18

Oveckoun

I call BS. Dodnes si vzpomínám na článek po Force Awakens, ve kterém Daisy Ridley jasně prohlásila, že pro ni SW končí po třetím filmu a už v něm nechce nijak pokračovat. Plus, herečka to není nijak dobrá a její tři výrazy tváře (vztek, úsměv a zmatenost) tomu fakt nepomáhají. A jestli myslela, že bude role model jako Carrie pro novou generaci, ošklivě se zmýlila.

#2 tom99
2.9.2020 | 17:32:53
tom99

#1 Oveckoun: Obecně souhlas, nicméně si myslím, že Carrie Fisher po Star Wars také neměla nějakou oslnivou kariéru. Prakticky se na výsluní dostal jen Ford…

#3 Oveckoun #5 téčko171
webmaster
2.9.2020 | 17:37:01
Oveckoun

#2 tom99: Samozřejmě. Jenom si myslím, že v době bez internetu a sociálních médií, kde se „nezrodila“ nová celebrita díky jednomu videu a za týden o ní už nikdy nevěděl, byla ona nesrovnatelně víc na očích a představovala pro pop kulturu celkově obří symbol. No a Daisy … předvedla její postava ve třech filmech vlastně něco (cokoliv), co je jakkoliv obdivuhodné?

2.9.2020 | 17:54:08
zabijakptak

Aspoň je Boeyga pryč.. oni budou pracovat s lidmi, kteří o látce ví ho*no a za neúspěchem vidí „toxické“ fanoušky..viz vyjádření Headland. Však až se jim na to každej vykašle, tak to doufám donutí Kennedyovou odstoupit a nastoupí na její místo někdo, kdo má Star Wars v srdci (Filloni, Favreau).

2.9.2020 | 18:12:11
téčko171

#2 tom99: Je vlastně docela zajímavé, že valná většina herců, kteří hráli ve Star Wars a nebyli už aspoň trochu známí i z jiných projektů předtím, následně neměli nijak oslnivou hereckou kariéru, kromě Forda. Mark Hamill kromě pár štěků a malých rolí v céčkovejch seriálech proslul „jen“ dabingem animovaného Jokera, Hayden Christensen po Star Wars natočil Jumpera a pak…? Jake Lloyd skončil s hraním úplně.

S tím souvisí i ti fanoušci Star Wars, přičemž je nutno říct, že část z nich je fakt absolutně nechutná. Částečně je to daný i tím, jak je ta základna velká, ale to není žádná omluva. A to teď úplně vynechám jakýkoliv chování ze strany těchto toxíků směrem k sequel trilogy a vzpomenu jenom to, jak se chovali k Jakeovi a Haydenovi a jaké to na ně mělo dopady. Nutno přitom zdůraznit, že tenkrát byly sociální sitě ještě v plenkách a i tak to na obou nechalo hodně velký následky. Nechci si ani představit, jak by chudák Jake Lloyd dopadl, kdyby v tý době byl ještě twitter.

#7 Svjatogor
webmaster
2.9.2020 | 20:21:44
Svjatogor

Doufám, že se dobří lidé této planety, sluneční soustavy a galaxie vůbec už nikdy nepotkají s tím toxickým fanouškém poslední trilogie StarWars. To musí být materiál. :-D

2.9.2020 | 22:30:08
Svjatogor

#5 téčko171: Je přirozenou zákonitostí, že splynutí živého herce s fiktivní postavou z filmové (mini) série nebo natahovaného seriálu bývá pro něj smrtící. Ti chytřejší z nich svou postavu ještě rádi zabijí v poslední sekundě poslední scény posledního (vánočního) dílu v třetí (kvalitativně vrcholové) sérii. ;-)

#DowntonAbbey

2.9.2020 | 22:40:24
svina

Určitě ještě dostane nějakou roli, aby vzápětí i ti nejzatvrzelejší konečně viděli jak neschopná je. Říkal jsem to od záčatku, že je to Kristen Stewart 2.0 a nikdo mi tehdy nevěřil.

#9 HellTsuku
3.9.2020 | 10:35:29
HellTsuku

#8 svina: No já viděl spíše celkem scopnou herečku, třeba v Vražda v Orient expresu, kde byla dobrá. Ale holt chápu toxicita SW fnaoušků vůči hercům to tu už bylo i v roce 1999,

#12 svina
3.9.2020 | 20:16:07
tom99

Já si nemyslím, že je Daisy špatná herečka. Ona je i dobrá a jako Rey jsem si ji užil především v sedmičce. Problém byl pak směřování a naprostá nesmrtelnost a bezchybnost postavy. S tím jsem měl problém, Ridley uvidím rád kdekoliv jinde. A jednou snad i v SW, kde si napraví svou reputaci…

webmaster
3.9.2020 | 21:31:37
Kafka Tamura

Daisy bych přál nějaké kvalitní filmy, mně se líbí. A kdyby to nebyly jen tupé nablýskané blockbustery, ale civilnější role, tím líp.

3.9.2020 | 23:55:06
svina

#9 HellTsuku: Tak to nemáš tolik nakoukáno jako já :).

4.9.2020 | 8:47:17
svina

Kdyby byla dobrá herečka, nabídky by se jen hrnuly. Špatný film špatného herce nedělá a když jde na casting na filmu, tak buď je dobrá a vyhraje konkurz nebo dobrá není. Podívejte se na role Pattinsona po Twilightu, ten měl ještě mnohem horší start, ale časem dokázal, že hrát umí.

#14 AMELIANVS
4.9.2020 | 8:57:40
AMELIANVS

#13 svina: To není jen o tom jak kdo umí hrát(a Daisy Ridley je přinejmenším dobrá herečka) ale také o tom jak moc se kdo hodí do vzhledových představ.A v pří­padě Ridley každá produkce nutně musí zvažovat i její SW minulost.

#17 svina
4.9.2020 | 12:24:58
AMELIANVS

To strefování do Daisy Ridley opravdu nechápu.Spíš mi příjde že mnozí lidé(i v téhle debatě)zaměnují svou vlastní averzi k nejnovější trilogii s její osobou a postavou kterou tam hrála.Přitom neudělala nic špatného z čeho by měla být viněna a odsuzována.Jako mladá a neznámá herečka dostala zázračnou nabídku druhu po které by skočil prakticky každý a jistě doufala v to nejlepší-proto je jako špatná?

Bohužel SW trilogie jíž se měla stát součástí se stala výhradně díky špatnému vedení lidí na rozhodujících pozicích značně nepovedenou.Jeden jouda jí tu připisuje naprosto zcestně myšlenky typu …" myslela, že bude role model jako Carrie pro novou generaci, ošklivě se zmýlila"…ve skutečnosti se vždy projevovala výhradně skromně a slušně(narozdíl od Boyegi).A co konkrétně má být špatného na tom že svého času prohlásila že nechce být omezována pouze na SW?Z toho je hlavně patrné že si byla už tehdy dobře vědoma toho jak bude těžké vymanit se z té jedné jedinné role která ji proslavila a jako každý herec samozřejmě doufala v pestřejší kariéru.To má být špatně(…nejpíš to tu někdo zaměnoval za arogancy či co)?A mimochodem jen chvíli na to dodala že návrat do světa SW ve skutečnosti v budoucnu úplně nevylučuje.

John Boyega zvádá svým vystupováním situaci mnohem hůř a i když některé z jeho výbuchů neschvaluji pořád pro ně mám pochopení protože moc dobře vím co je to toxický fandom.A opět dokonce i tady někteří jedinci zaměnují toxické fanatiky za „fanoušky“ jako kdyby nebyli schopni vůbec porozumět v čem je vlastně rozdíl.

#16 Oveckoun
4.9.2020 | 12:46:39
Oveckoun

#15 AMELIANVS: Pro ujasnění, považuji její postavu za stejnou Mary Sue, jako byl Luke Gary Stu. Mezi nimi není rozdíl, ale do tohohle se pouštěn nebudu. Moje láska ke SW umřela po odkoupení Disneym a nechci, nebudu se k tomu vyjadřovat. Toxic fandom je jedna věc, ale je tu i jiný problém – Get Woke, Go Broke. Je to poměrně nová věc a uvidíte, jak moc špatné to za pár let bude mít následky.

4.9.2020 | 14:13:43
svina

#14 AMELIANVS: Jak se moc kdo hodí do vzhledových představ? V hollywoodu? LOL. SW minulost je pro dobrou kariéru začínajícího herce obrovská výhoda, protože jenom její ksicht je dobré PR pro film. Jak jsem psal, dostane nabídku jednoho velkofilmu a potom si na ni už nikdo nevzpomene. Jinak tvá premisa averze k filmu = averze k hercům je špatná, protože „toxic fandom“ nekritizuje všechny hlavní herce ve filmu, např. Adam Driver a Oscar Isaacs. Jejich výkony se obecně chválí a to oboum postavám bys dal někdy nejradši přes držku.

4.9.2020 | 16:00:28
hoolio88

Ani se nedivím. Netuším, kde Daisy Ridley vyhrabali, ale podala průměrný až podprůměrný herecký výkon. Jak tu někdo psal, střídá tři výrazy… Že o hereckých výkonech SW úplně nejsou? Jestli chcete příklad dobrého hereckého výkonu v rámci SW, tak se podívejte na Felicity Jones. Herecky o několik levelů výše než D. Ridley, i díky ní je Rogue One zatím nejlepším SW filmem od Disneyho. Škoda, že ona nedostala roli v hlavní trilogii, třeba by to nedopadlo tak špatně…

Jinak Boyega je zhrzený, protože si myslel, že poslední epizodu použije pro šíření politické agitky (a že k podobným věcem má blízko, viz jeho podpora BLM) a nakonec nedostal tolik prostoru. Vlastně kdyby poslední epizodu točil Trevorrow podle svého scénáře, mohl se slušně vyřádit (vzpoura na Coruscantu apod.)… Ale Abrams, který po nepovedené Epizodě VIII lezl do zadku fanouškům (až příliš), totálně překopal scénář a na Boyegu moc místa nezbylo.

9.9.2020 | 12:59:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců