Star Wars (Hvězdné války) Jak dlouhá by měla být Epizoda IX a jaké nejnovější teorie hýbou internetem?

Jak dlouhá by měla být Epizoda IX a jaké nejnovější teorie hýbou internetem?

Jak dlouhá by měla být Epizoda IX a jaké nejnovější teorie hýbou internetem?

Máme pár měsíců do Epizody IX, která má ukončit ságu Skywalkerů, ale upřímně tak blízko před premiérou a my zkrátka nic nevíme. Díky pár uniklým informacím jsme ale zase o něco moudřejší. A také se podíváme na jednu zajímavou teorii, která by skvěle vysvětlila původ Rey.

7 6
15.9.2019

Epizoda IX je stále jednou velkou záhadou, kdy jsme kromě krátkého teaseru a pár fotografií prakticky nic neviděli. A možná je to dobře. Nyní možná úplně náhodou něco prozradil Don Williams, bratr Johna Williamse, který skládá hudbu k Epizodě IX. Ten totiž řekl, že jeho bratr má plno práce, protože musí připravit hudbu na 135 minut. Poměrně přesné číslo, nemyslíte?

Pokud má Don pravdu, můžeme očekávat, že poslední díl ze ságy Skywalkerů bude trvat přes dvě hodiny a patnáct minut (ve filmu samozřejmě mohou být pasáže, které budou zcela bez hudby, či se použije neupravená hudba, kterou Williams složil už dříve). Přesně tak dlouho trvala i Síla se probouzí. Mezi rekordmany zatím patří poslední díl Poslední z jediů, který trval celkem dvě hodiny a třiatřicet minut.


Samozřejmě na oficiální soundtrack se následně nedostane veškerá hudba z filmu. Soundtracky mají většinou přes hodinu dlouhou stopáž a nabídnou jen ta nejdůležitější témata z filmu. Jinak tomu zřejmě nebude ani nyní, ale třeba si pro nás John Williams připraví nějaké velké překvapení, když jde o jeho poslední hudební výpravu do světa Star Wars.

Nyní se přesuneme na pole možných spoilerů, takže pokud si nechcete kazit překvapení z filmu, přestaňte číst. Teorií o Star Wars je hned několik a málokterá se kdy splní, ale pojďme se okrajově podívat na jednu, která nás zaujala. Režisér J. J. Abrams stále mluví o tom, že poslední díl propojí všechny filmy. A právě tato teorie využívá slova režiséra Abramse.

(Je Rey vyvolenou? Foto: Disney)

Rey by údajně mohla v útrobách Hvězdy smrti najít přístroj, pomocí kterého bude cestovat v čase. Následně tedy možná prožijeme důležité momenty, které jsme v sáze již viděli. A skutečně by mělo platit to, co Rian Johnson stanovil ve svých filmech – její rodiče byli nicky. Samotná Rey by měla mít (a prý vždy měla) význam pro ságu jako takovou.

Ve finále by se z ní měla vyklubat samotná Shmi Skywalker, která porodí Anakina. Tím by se vysvětlovalo, proč je Rey tak silná. Následně tedy předá své dědictví vyvolenému Anakinovi tak, že se sama vrátí v čase a porodí ho. Možná to celé zní trochu ujetě, ale když se nad tím zamyslíte, okrajově alespoň něco z toho dává smysl. Původ Rey a její velké spojení se Silou by se vysvětlilo.

A také by se částečně vysvětlil návrat Sheeva Palpatina. Ostatně vždy se spekulovalo, že to byl právě on, kdo může za stvoření Anakina, když svými schopnostmi ovlivnil těhotenství Shmi. A to by de facto stále platilo, jen by ovlivnil Rey v době, kdy používala ještě své původní jméno. Rey by tak následně zůstala v minulosti na pouštní planetě Tatooine, která by jí připomínala její domov Jakku, a zde by chlapce odnosila a porodila.

A nesmíme zapomínat, že cestování časem je jedno z nejoblíbenějších témat J. J. Abramse. Ten při psaní scénáře sám řekl, že chtěl připravit něco zcela nečekaného. A že již nechtěl recyklovat, chtěl přijít s něčím, co on sám považuje za správné. Ať už vám tato teorie zní jakkoliv bláznivě, něco na ní samozřejmě je. A hlavně vychází z oblíbené látky Abramse.

Jak dlouhý by měl být závěrečný film? A co říkáte na tuto teorii?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /18

RagnarokCzD

RIMMER: Ne, to co od nás čekají je, že se změníme v bruslící lemury a zatančíme bolero. A tvůj plán má asi stejný smysl.

#3 elis.v
24.8.2019 | 23:40:27
Wolfinator1

Jako nápad to nezní špatně na první dobrou bylo by to cool to jo kdyby to vlastně byla prababča Kyla a porodila si Aního :D. Ale má to spoustu trhlin pak, když je tak silná atd… proč by to na ní nepoznal Qui-Gon Jinn ( když na Anim to poznal ) a Proč by byla roky otrok a proč by se nechala zajmout a umučit písečnýma lidma. No uvidíme :D Ale radši bych už spíš to, že podle některých teorií a zpráv by měla přejít k temné straně a pořídit si oboustranný červený světelný meč , i když vlastně to by mohla – udělala by se své době trošku bordel , pak by hupsla na rozkaz Palpatina do minulosti, zahodila meč , porodila vyvoleného hajzlíka a svoje schopnosti před Qui-Gonem by jí vlastně naučil skrývat Palpatin , však von to uměl taky dobře :D Sakra ono to nakonec možná bude dávat smysl :D. No fandové vždycky vymyslí takové super teorie a pak ve filmu je to nakonec nějaká kravina , tak snad to do třetice neposerou :D

25.8.2019 | 0:09:45
elis.v

#1 RagnarokCzD: Já jsem přišel z budoucnosti, abych tě varoval, že za tři miliony let budeš mrtvý :D Já jsem Rimmer od toho Listera, co si vzal Kochanskou. Odtud dál to začíná být drobínek nepřehledné… :D

26.8.2019 | 13:45:08
Reithal

Doufám že tak to nebude.

29.8.2019 | 8:04:01
Reithal

Měl bych jinou teorii.

29.8.2019 | 8:04:28
Reithal

Je to jen teorie ale radsi bacha na spoilery. Palpatin před svým pádem experimentoval s klonováním lidí citlivých na sílu. Chtěl si tak zajistit sám nesmrtelnost. To se mu podařilo a tím se vrací do hry. Tentokrát ale zůstal někde na pozadí a tvořil další klony (třeba z genu rodu Skywalkeru), nemuseli mít stejný vzhled, šlo mu jen o kopii schopností. Někteří kloni se nepovedli (rytíři z Rennu) a jiní ano. Pak někdo jednoho z povedených klonů ukryl na Jakku aby dal dobrakum šanci. Tyhle lidi viděl Kylo a myslel si, že jsou to Rey rodiče. Zároveň by to vysvětlovalo zlou Rey na konci – povedený klon který zůstal pod vlivem Palpatina. Zároveň jak v té jeskyni viděla Rey jen kopie sebe sama před sebou i za sebou by mohlo být další nápovědou. Jen prosím žádné cestování časem…

29.8.2019 | 8:14:29
the Grand Inquisitor

Kdyby se cestovalo časem, tak možná přes „Svět mezi světy“.

15.9.2019 | 18:27:01
Svjatogor

Our Rob o Ros… to bude ftipná episoda a to se nasmějeme. :-\

15.9.2019 | 18:36:03
FallenMaia

Palpatine stál za stvorením Anakina?? To je nejaká konina nie? Nemal to byť náhodou samotný Plagueis ktorý dokázal ovplyvniť midichloriany a stvoriť život? Za druhé, ak už aj do SW zakomponujú cestovanie v čase, tak ma fakt naserú, nestačilo že tým absolútne doj… Endgame? Prečo sa to musí pchať všade? V každom sci-fi sa musí cestovať v čase, aby sa niečo vyriešilo, alebo vysvetlilo. V SW to chvalabohu doteraz nebolo a dúfal som že to tak zostane. A posledná vec, v pár komentároch tu už bolo odhalené, čo sa asi stane a kto je vlastne Rey a celkom tomu verím pretože to k tomu smeruje a je to to najlogickejšie vysvetlenie, kto chce ten si to nájde a kto sa o SW zaujíma, ten už si to dávno našiel. Takže nie, žiadne cestovanie časom v SW nikdy nebolo a ani nebude, je to blud.

#13 Blackhand47XD
15.9.2019 | 19:34:32
Alenn

Blbost

15.9.2019 | 21:56:53
Viper8611

Abramse jako režiséra mám hodně rád a doufám, že si to takovou blbostí jako cestování v čase v SW u mě nepokazí a z posledních dvou SW vím jedno, že trailer s konečným filmem nemá nic moc společného.

15.9.2019 | 22:32:32
Equlibr

Kto preboha tieto sračky vymýšľa? Rey je bojovníčka, nie ovca a otrokyňa.

15.9.2019 | 22:37:45
Blackhand47XD

#9 FallenMaia: Plagueis to byl v již nekanonických knížkách, v kanonu naznačili v komiksech, že za to může Palpatine, kdy stál ve vizi za těhotnou Shmi.

#18 HellTsuku
webmaster
16.9.2019 | 0:02:06
Phoenix CZ

Ze všech těch konců by tenhle byl nejpřijatelnější. :) Neseděla by tam jedna věc: jak to, že by ji v roce 32 BBY necítili Quigon a Obi-Wan v Síle? Cestou časem tu schopnost ztratí? Nebo se maskuje? A proč by Palpatine chtěl stvořit Anakina, přestože v budoucnosti ví, že se obrátí proti němu? A vůbec mi nesedí osobnost Schmi a Rey. Jedna submisivní žena otrokyně, co se vždy podvolí a druhá dominantní feministka. :)

#15 Beranir
16.9.2019 | 7:25:38
Beranir

#14 Phoenix CZ: Rey je prostě tak perfektní, že dokáže bejt i bezchybná otrokyně a to bez treninku.

16.9.2019 | 9:49:24
Konor123

jeslti to bude tak tak to bude ta nejvetsi pitomost jakou by mohli vymyslet :D totalni kravina :D jestli se bude cestovat casem tak dostane JJ pekne pres hubu :D

16.9.2019 | 10:04:22
Camaris

Tahle krávovina je na internetu už delší dobu a je to úplný nesmysl. Spíš bych věřil únikům z redditu, který tu postoval Rodann.

16.9.2019 | 15:40:21
HellTsuku

#13 Blackhand47XD: Ne nebyl v nekanonických knížkách, byl aspoň řečen zde https://www.youtube.com/watch?… takže postava má být Canon pokud Disney radši vše neignoruje

17.9.2019 | 6:01:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců