Star Wars (Hvězdné války) Otázka původu Rey je dle Johnsona stále otevřena

Otázka původu Rey je dle Johnsona stále otevřena

Otázka původu Rey je dle Johnsona stále otevřena

Minulost Rey je zahalena stínem již od Epizody VII. Ve filmu The Last Jedi jsme se sice dočkali odpovědi, která ale nebyla úplně jednoznačná, a tak tato záhada stále přetrvává. Sám Rian Johnson nyní potvrzuje, že téma rodičů Rey je stále otevřené a nejspíše bude ve hře i v Epizodě IX.

22 0
30.1.2018

Před filmem The Last Jedi bylo oznámeno, že původ Rey bude ve snímku vysvětlen. Dá se říci, že byl, ale nejspíše jsme se dozvěděli nepravdivé informace. Když chtěl Kylo Ren získat Rey na svou stranu, řekl jí, že její rodiče byli nicky, prodali ji za alkohol a následně zemřeli na Jakku.

Spoustě fanoušků se toto vysvětlení nelíbilo a pro ně máme dobrou zprávu. Původ Rey může být stále otevřeným tématem v Epizodě IX, kterou dostali na starost J. J. Abrams a Chris Terrio. Rian Johnson, režisér Epizody VIII, zdůvodnil, proč chtěl, abychom v novém díle dostali právě odpověď, že rodiče Rey jsou nevýznamní lidé:


Co nejhoršího mohla Rey v ten moment slyšet? V Epizodě V se Luke dozvěděl, že jeho otcem je Vader, čímž ho sithský lord srazil úplně na kolena, a já potřeboval něco podobného s Rey. Bylo by hrozně jednoduché, kdybychom dostali odpověď – toto jsou tví rodiče, máš v tomto příběhu místo a můžeš se vydat na cestu. To nejhorší, co v tuto chvíli mohla slyšet, bylo to, že její rodiče jsou nicky.

(Jaký nakonec bude původ Rey? Foto: Disney)

Zároveň ale Rian Johnson přiznal, že její původ je stále záhadou a může být vyřešen i v Epizodě IX. Johnson si také pochvaloval, že k této otázce nedostal žádné instrukce a mohl se tedy vydat jakýmkoliv směrem:

Vše zůstává stále otevřené. Nepíšu scénář k Epizodě IX, to mají na starost J. J. a Chris, kteří si s tím poradí. Já můžu být velice vděčný, že jsem k Epizodě VIII nedostal na papíře ani čárku, která by mi naznačovala, kdo ve skutečnosti rodiče Rey jsou. V tomto ohledu mi dali volnost.

Jste rádi, že původ Rey je stále otevřený a možná se dočkáme odpovědi v Epizodě IX?

Diskuze /11

Blackwolf

proč pak mam takovej pocit že jeji otec bude někdo silnej?:D muže bejt i jeho sestra:D

30.1.2018 | 17:57:41
Beranir

já nevím ale mě celá ta moderní série zatím moc neoslovila, sem velmi casual divák star wars, to co vím je z filmů, animovanejch seriálů a z pár her, ale tohle je prostě meh, první díl byl meh a druhej díl byl ještě víc meh, možná si přečtu jak to nakonec skončilo v nějaké diskuzi na netu, ty teorie tam jsou stejně daleko zajímavější než celej film

30.1.2018 | 18:10:02
vivatis

Nevěřím, že by Johnson mohl jen tak změnit rodiče Rey. Určitě musel dostat nějaký papír s instrukcemi kde měl vše vysvětlené. Mně ze sedmé epizody opravdu nejvíce sedí, že rodiče Rey jsou nikdo. Celé mi to připomíná situaci z páté epizody kdy Vader řekl Lukeovi, že je jeho otec. Děti mu to nevěřily a tak to v šesté epizodě musel ještě jednou zmínit Yoda. Něčeho podobného se dočkáme v deváté epizodě. Luke řekne Rey o jejích rodičích, ale stále to budou jen bezvýznamné postavy.

#5 Railbot
30.1.2018 | 18:42:12
gorida

Já osobně bych cthěl aby se pracovalo s teorii reinkarnace. Nebo force dítě jako Anakin. Nebo něco takovýho :)

30.1.2018 | 19:19:47
Railbot

#3 vivatis: někde v rozhovoru zaznělo, že neměli dopředu nic dané a vše vymýšleli za pochodu. Je to bizár, je to na hlavu, ale asi to tak je. Proto zmrvil co šlo. Mít nápovědu, tak by možná dal dohromady jakž takž dobrý film.

30.1.2018 | 20:01:10
Golradir

Ten pan Johnson, by už neměl o ničem mluvit. Čím víc mluví, tak mi připadá, že si uvědomuje jakou srčk vytvořil a každým dalším komentářem podkopává své dílo. Kdyby si aspoň stál za svým, ale tohle omlouvání se, obhajování a vysvětlování, proč udělal tohle a támhleto, mi připadá ubohé a nedůstojné…

30.1.2018 | 20:34:46
Lex Luthor

Johnson mele pátý přes devátý teď už si svoji podělanou 8 epizodu nezachrání. Ovšem s rodiči Rey bych si asi přál aby zůstali, jak jsou aspoň bychom tam měli jednu postavu, která nespadá do žádné rodové linie

30.1.2018 | 22:11:49
Khardoom

Jak to může být podle Riana otevřené? Sama Rey řekla, že její rodiče jsou nicky. Kylo jí řekl, že ona sama zná pravdu a ona sama nám to potvrdila… Opravdu Riane ty ani nevíš co jsi do toho filmu vložil? Opravdu? Máš v hlavě vážně tak prázdno nebo si jen sereš do huby?

#9 Tomi Lee Morpheus
30.1.2018 | 22:28:06
Tomi Lee Morpheus

#8 Khardoom: asi je to nasilu vytvoreny koment a to skrz to sklamanie ohladom Rey rodiny,

zároveň aby vzniklo nejaké dalšie očakávanie do E9, tak to proste zapadá do marketingu;)

bežný človek toto čítať nebude, a ultrafans ako my tu máme aspoň o čom diskutovať;)

31.1.2018 | 8:23:18
percival2

Anakin taky neměl otce, tak tahle třeba neměla ani matku … boha to byla rodina :-D

31.1.2018 | 9:09:51
Lex Luthor

Sílu mohou používat i jiní tvorové ne jen Skywalkerové a Shiewovi

31.1.2018 | 13:34:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců