Star Wars (Hvězdné války) Pět naprosto nesmyslných teorií o Snokeovi

Pět naprosto nesmyslných teorií o Snokeovi

Pět naprosto nesmyslných teorií o Snokeovi

Snoke je aktuálně jednou z největších záhad celého Star Wars světa. Fanoušci si zkrátka nedokážou připustit, že Snoke je prostě Snoke. Proto stále vymýšlí všelijaké teorie, ve kterých jsme se údajně s vrchním velitelem již v předchozích filmech setkali. Přinášíme vám pár nejbláznivějších teorií.


12 3
25.8.2017

1. Darth Plagueis

Jedna z nejpopulárnějších teorií o původu Snokea je ta, že vrchní velitel je Darth Plagueis, bývalý mistr Sheeva Palpatina. Plagueise jsme sice ve filmu nikdy neviděli, ale poměrně dost jsme se dozvěděli v Epizodě III, kdy o něm kancléř vyprávěl Anakinovi. Plagueis byl zkrátka mistr v užívání Temné stránky Síly a dokázal dokonce zachránit své blízké před smrtí.

Existuje teorie, že Anakin Skywalker neměl otce, ale byl právě stvořen Plagueisem. Samotného mistra později zabil Palpatine ve spánku. Někteří fanoušci si myslí, že Plagueis záhadným způsobem přežil (získal jizvu), stvořil První řád a vrátil se k moci, když Imperátor padl. V oficiálním kánonu je ovšem potvrzené, že Plagueis je muunský Temný pán ze Sithu z planety Mygeeto. Vrchní velitel Snoke vypadá zcela jinak a díky náhledům na nové stavebnice LEGO bude mít zcela jinou barvu kůže. Zdá se, že tato teorie je zcela scestná.


(Jeden z nejzáhadnějších pánů ze Sithu. Foto: Disney)

2. Imperátor

Pakliže vám teorie o Darth Plagueisovi přišla aspoň trochu pochopitelná, ta následující s Imperátorem Palpatinem vám už smysl vůbec dávat nebude. Imperátor zemřel na konci Epizody VI, kdy byl vhozen Darth Vaderem do šachty. I kdyby přežil tento velký pád (což je v podstatě možné, vzpomeňme si na Darth Maula), tak stanice o pár minut později vybuchla.

I kdyby se i přes všechny tyto patálie podařilo Imperátorovi uprchnout, znovu tu máme problém se vzhledem. Snoke vypadá o dost mladší než Imperátor. V knihách označených jako tzv. Legends se sice Imperátor vrátil k životu, ale tyto knihy už nepatří do oficiálního kánonu Star Wars, takže na podobné příběhy můžeme zapomenout. A vracet Imperátora do centra dění by bylo již nudné a nová trilogie by prakticky nepřinesla nic nového. Už i tak je často přirovnávána k původní trilogii. Palpatine je zkrátka mrtvý.

(Dostal se Imperátor z Hvězdy smrti? Foto: Disney)

3. Ezra Bridger

Někteří z vás možná toto jméno ani neznají. Ezra Bridger je jednou z hlavních postav animovaného seriálu Star Wars: Rebels, který se vysílá na stanici DisneyXD. Ezra je mladý jedi, který má poměrně velké sklony k temné straně Síly. Stále se ale jedná o seriál pro děti, a i když tvůrci nastínili na konci druhé série možný přechod na stranu zla, ve třetí se zpět stáhli do kouta a Ezra byl už opět hodný chlapec.

I když byla odhalena stavebnice od značky LEGO, která víceméně potvrdila, že Snoke je člověk, stále je nepravděpodobné, že by Snoke byl právě Ezra. Proč si toto myslíme? Seriály budou odkazovat na filmy, ale něco podobného nečekejme (ve velké míře) naopak. Dáme vám příklad. Kdyby byl Ezra Snokem, bylo by to stejný případ, jako by Marvel Studios představilo Thanose v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.. Je to zkrátka holý nesmysl pro fanoušky filmů, kterých je mnohem víc než těch seriálových. A tvůrci dávají přednost filmovým fanouškům a chtějí, aby klíčové zápletky byly pochopitelné čistě jen z filmů. Doprovodné seriály, které pouze dokreslují určitý druh událostí, není nutné sledovat.

(Ezra Snokem být opravdu nemůže. Foto: Disney)

4. Mace Windu

Nedávno jsme psali o možnosti, že Mace Windu přežil události Epizody III. To si Disney i George Lucas dokážou představit. Ale že by se bývalý člen rady jediů stal hlavním záporákem nové série? To zřejmě ne. Ano, Windu má neobvyklou barvu světelného meče, možná byl někdy agresivní, ale i kdyby byl plný hněvu, rozhodně se nemohl stát vrchním vůdcem Prvního řádu.

Navíc Mace Windu je černoch a dle posledních informací má Snoke světlou kůži. Jak by toto tvůrci vysvětlili? Palpatine sice metal na Windua jeden sithský blesk za druhým, ale ten rozhodně nemohl způsobit nějakou výraznou změnu v odstínu kůže bývalého mistra. Snoke tedy rozhodně není Mace Windu. Šance, že náš jedi stále žije, tu ale je. Doufejme, že se Disney jednoho dne tímto tématem bude zabývat.

(Mace Windu je možná naživu, ale Snokem není. Foto: Disney)

5. Anakin Skywalker

Asi úplně nejšílenější teorií o původu Snokea je ta, že vrchní velitel je ve skutečnosti Anakin Skywalker. Jistou podobnost s popáleným obličejem a následnými jizvami obě postavy mají. Ale to je tak vše. O Anakinu Skywalkerovi je sice v podstatě celá sága, ale postavu jsme viděli jasně zemřít v Epizodě VI. Dokonce jsme se zúčastnili i jeho pohřbu, kdy jej syn Luke Skywalker spálil na hranici.

A co dále naprosto nedává smysl? Nezapomínejme, že v závěrečné scéně Epizody VI jsme viděli, jak Anakin splynul se Silou, a viděli jsme ho bok po boku s mistrem Yodou a jeho bývalým učitelem Obi-Wanem Kenobim. Pokud by Skywalker žil, musel by nějak obelhat Sílu, zjevovat se jako duch a být stále naživu. A to zní velice bláznivě. Tudíž ne – Anakin Skywalker skutečně není Snokem.

(Návrat Vadera by si přál asi každý, ale nezdá se být příliš reálný. Foto: Disney)

Teorií o původu Snokea je víc. Může pocházet z předaleké galaxie, může být vzdáleným příbuzným Yody a tak dále. Šílených teorií je na internetu celá řada. Nikdo si moc nepřipouští to nejjednodušší vysvětlení, že Snoke je zkrátka Snoke. V komentářích nám dejte vědět, jaká teorie je podle vás ta nejšílenější. A můžete vymyslet svou vlastní o původu vrchního velitele Prvního řádu, s nímž se ve větší míře setkáme v prosincové Epizodě VIII.

Diskuze /21

Angi

Je to Mace Windu, vy hnusní rasisti, barva kůže dnes nehraje žádnou roli! =p

#11 Golradir
25.8.2017 | 17:51:43
Batu_Khan

Len taká drobnosť s tým Imperátorom, ten si vyrobil stroj na znovuzrodenie, takže v DS2 neumrel, ale jeho duch bol prenesení na Byss do nového klonovaného tela!!!

#8 Blackhand47XD
25.8.2017 | 18:25:25
Lex Luthor

Je to agent Yuzhan Vongů a připravuje galaxii na jejich vpád, ach ten Snoke

25.8.2017 | 18:28:58
Batu_Khan

Vidím že Mikimaus je v koncoch, navrhujem najmuť „geniálnu“ dvojicu DaD a oni to už všetko vymyslia ako a čo :D

#5 Angi
25.8.2017 | 18:30:37
Angi

#4 Batu_Khan: Mno tak to je opravdu originální nápad. Je to Stannis. =)

25.8.2017 | 18:48:47
Darth Shi'mon

Ani jedna z těhle teorii není tak stupidní jako ta, že Snoke je ve skutečnosti Leia..... :D

25.8.2017 | 18:54:51
svina

No mně přijde nejabsurdnější teorie, že je to ten malý kluk z jedi temple (ep. III), jak se ptá Anakina, co budou dělat.

25.8.2017 | 19:04:24
Blackhand47XD

#2 Batu_Khan: Tenhle příběh bohudík neplatí. :)

webmaster
25.8.2017 | 19:16:54
lenacia

už jednou jsem ti zmínila. Nemohl by to být Syn? Z té planety co byla ve Star Wars Clone Wars?

25.8.2017 | 20:40:55
dovahkiin

Já mám teda pocit že Plagueis je Muun právě jen v Legends, ne že bych zrovna té teorii nějak důvěřoval, ale nemělo by být možné ji vylučovat kvůli rase

25.8.2017 | 20:48:53
Golradir

#1 Angi: Michael Jackson se narodil černej a zemřel jako bílej, tak nevim v čem je u změny barvy Windua problém :D :D :D

25.8.2017 | 20:49:44
Batu_Khan

Snoke je Jabba Huttova tetička z tretieho kolena :D

25.8.2017 | 21:01:06
Batu_Khan

Snoke je Jabba Huttov nepodarení geneticky pokus o vlastného klonovaného zlého jedaja, ktorý ho neposlúchal a utiekol mu :D

Jabba Hutt: „Snoke, I Am Your Father“

25.8.2017 | 22:28:06
Rodann

O Plagueisovi v novodobém kánonu nevíme o nic víc, než bylo řečeno v EPIII (a navíc je nutné brát na zřetel fenomén nespolehlivého vypravěče). Tím nechci říct, že bych si jen vzdáleně myslel, že je Snokem, jen poukazuji na chyby.

Císař se v EPVIII objeví… ale pouze jako hologram.

Luke otce v EPVI přece nespálil, pouze jeho zbroj.

Kam vůbec na ty nesmysly a fabulace chodíte? :D

25.8.2017 | 23:18:01
Tomi Lee Morpheus

mne by sa páčilo ak by to vol náš nemastný neslaný vo filmoch takmer bezvýznamný lovec lidí…

čo keď je to Boba Fett?
A jazvu mu urobil ten púštny červik v epizóde VI, a prvý rád sa má v prvom rade pomstiť Hanovi a Skywalekorovi za to, že ho červ natrávil a zabili mu jeho oblúbeného slimáka.

Predpokladám, že tie komixi a Bobovi sú po Epizode VI už len legendy a tákto do stredu diania sa opať dostane Boba a sága sa preklopí na jeho stranu, lebo v podstate od Eii nenápadne tahajú BOBOVCI za nitky;)

26.8.2017 | 6:27:30
Vasina8

Ten, kdo napsal tento článek má pravdu, tyto teorie jsou úplně vedle. Snoke je buď Jar JAR, Mickey Mouse, nebo ten stormtrooper, co se ve čtyřce praštil o ty dveře.

26.8.2017 | 8:33:02
Holldir

Ježiši kterej kretén vymýšlí takový bludy?

26.8.2017 | 14:19:52
ReveN

je to otec rey…

26.8.2017 | 21:28:54
ReveN

nebo…rey..im your father and mother :D

26.8.2017 | 21:29:48
ReveN

a nebo stejne jak anakin nemel otce, tak rey nemela matku.

26.8.2017 | 21:30:39
Cecko

Nevěřím, že by to byl Mace Windu, nicméně by to smysl dávalo:

Trochu bych krotil autora s nadpisem „naprosto nesmyslných teorií“, když ano, barva kůže se dá vysvětlit bleskem, mace windu bojuje tím samým stylem jako Kylo Ren (naučil ho) a Mace Windu byl proti Anakinově přijetí do učení, protože on sám doufal, že byl vyvolený (viz video: https://youtu.be/mAIdbuqLCto )

Nicméně Star Wars nejsou Harry Potter nebo Hra o trůny a podobné fan teorie se tam zkrátka neplní – takže ani Jar Jar není Sithský mistr :D

27.8.2017 | 9:34:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců