Star Wars (Hvězdné války) Souhrnné informace o Rogue One

Souhrnné informace o Rogue One

Souhrnné informace o Rogue One

Film Rogue One: A Star Wars Story nás čeká již v prosinci letošního roku, ale doposud jsme neviděli žádný trailer či se o snímku nedozvěděli více informací. Nyní vám přínášíme to nejdůležitější, co o filmu víme.


18 0
23.3.2016

Film bude zasazen mezi události Epizody III a IV, kdy se hrstka odvážlivců pokusí ukrást plány Hvězdy smrti, což zřejmě vyústí v začátek Nové naděje, kdy Leia Organa utíká s plány bitevní stanice. Samotný výskyt princezny Leii potvrzen nebyl, ale bylo již několikrát nastíněno, že je možné, že se objeví (např. bude vidět v dálce a pochopitelně jí nebude hrát kvůli věku Carrie Fisher).

I když se ve filmu objeví Darth Vader a máme čekat brutální scénu, při které pochopíme, proč se ho všichni v Galaxii bojí, nebude hlavním záporákem filmu. Nakonec ovšem bude na plátně vidět o něco déle, než se původně očekávalo. Hlavním padouchem bude zcela nová postava, která patří k Impériu. Má se jednat o mužskou, starší postavu se zajímavým jménem. A zřejmě se nebude jednat o jedince citlivého na Sílu.


(Ve filmu určitě uvidíme spoustu X-Wingů v akci. Foto: Disney)

Kdo by si nového záporáka mohl zahrát? Fanoušci na internetu okamžitě tipovali Madse Mikkelsena, který by odpovídal popisu záporné postavy. Nicméně sám Mads se vyjádřil, že kupodivu nebude hrát padoucha. Víc toho prozradit nemohl, ještě ovšem stačil naznačit, že jeho postava bude velice důležitá pro příběh. Na internetu kolují zvěsti, že by mohl být otcem Felicity Jones, hlavní představitelky Rogue One.

O postavě Felicity Jones se toho také příliš neví. Její údajné jméno by mělo být Lyra Erso, ovšem ani tato zpráva nebyla oficiálně potvrzena. Forest Whitaker by si měl ve filmu zahrát muže, který zřejmě během Klonových válek či pozdějších bitev s Impériem přišel o nohu. Ve filmu tak bude mít zcela logicky nohu robotickou. Zatím nebylo potvrzeno, že by se měl ve filmu objevit jakýkoliv přeživší Jedi. Kromě Darth Vadera by se mohl na okamžik plátnem mihnout i Boba Fett.

Simon Kinberg, který spolupracuje na Star Wars, se vyjádřil, že existuje potenciální šance, že některá postava ze Star Wars: Rebels se objeví i v Rogue One. Tvůrci si aktuálně dávají pozor, aby vše, co bude v seriálech, sedělo na chystané filmy a naopak. Jelikož Rebels a Rogue One se od sebe odehrávají v rozmezí pouhých pár let, nějaké cameo by se nabízelo. Kinberg zároveň nevyloučil, že by se ve třetí řadě Rebels zase naopak mohla nějaká postava z Rogue One objevit v seriálu.

(Hlavním hrdinou filmu tentokrát nebude žádný Skywalker. Foto: Disney)

Kdo by se z Rebels mohl objevit v Rogue One? Dle Kinberga musí být všichni velice opatrní, protože by vlastně dopředu prozradili, o kterou postavu se fanoušci v seriálu nemusí bát, když se má objevit v Rogue One. Kinberg se také rozplýval nad tím, jaká by byla zábava přivést k životu postavu, která se doposud objevovala pouze v animovaném seriálu. V komentářích nám dejte vědět, kterou postavu byste si přáli vidět ve filmu.

Disneymu se úspěšně daří veškeré informace ohledně Rogue One držet pod pokličkou a víme toho opravdu pramálo. Prvního traileru bychom se měli dočkat při promítání filmu Captain America: Občanská válka. Připomínáme, že film natočil Gareth Edwards (Godzilla), o scénář se postaral Gary Whitta (Po zániku země) – tedy oba poněkud neostřílení tvůrci, kteří toho nemají příliš za sebou. Rogue One je zároveň prvním filmem, ke kterému nesložil hudbu John Williams, ale postaral se o ní Alexandre Desplat (Harry Potter a Relikvie smrti, Twilight sága: Nový měsíc).

Diskuze /6

Blackhand47XD

Já jsem zvědavý, jestli tam bude Tarkin, jak se mluvilo. Prý studovali jeho chůzi atd. aby pak mohli vytvořit jeho dokonalou kopii za pomocí digitálních kouzel.

#2 A_V
webmaster
23.3.2016 | 18:21:08
A_V

#1 Blackhand47XD: To by bylo zajímavé, ale aby to nakonec nevypadalo jako záběr z 10 let staré hry.

#4 Blackhand47XD
23.3.2016 | 20:21:39
dovahkiin

já si samozřejmě nejvíc přeju aby se tam z rebels objevil Chopper :) případně takovej Maul by byl taky fajn

23.3.2016 | 20:42:01
Blackhand47XD

#2 A_V: Když to dokázal Terminátor, tak bych se toho nebál ani u SW.

webmaster
23.3.2016 | 21:09:41
Maximiliancz

já bych ve filmu rád viděl 'Soku :) Ale mám takovej blbej pocit, že nepřežije tuhle serii Rebels :(

#6 A_V
23.3.2016 | 23:12:05
A_V

#5 Maximiliancz: Já myslím, že přežije

24.3.2016 | 0:16:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců